Arvel Crynyd

4. února 2012 v 20:04 | Desin Drowe |  Aliance - postavy

Arvel Crynyd

Datum narození: neznámé
Datum a místo úmrtí: 4 ABY, Executor nad Endorem
Rasa: člověk
Pohlaví: muž
Barva vlasů: hnědá
Příslušnost: Povstalecká Aliance, letka Zelených

Arvel Crynyd byl členem Aliance za obnovu Republiky a během bitvy o Endor rovněž velitelem letky Zelených, která se skládala z mužů pilotujících stíhače A-Wing.

Během bitvy o Endor vedl Crynyd své muže proti skupině Hvězdných destruktorů s úkolem zničit jejich iontová děla, čímž by flotile Aliance umožnili napadnout majestátní vlajkovou loď Dartha Vadera - Executor. Když bitva nad Endorem dosáhla svého vrcholu, vedl nízký přelet nad Executorem, aby se pokusil zničit jeho klíčové body, když střelba systému bodové obrany zasáhla jeho A-Wing, čímž jej roztočila. S vědomím, že je jeho stroj kriticky poškozen, získal Crynyd alespoň částečnou kontrolu nad řízením a obětavě zamířil proti štíty nechráněnému můstku Executoru. Stíhač s předkem ve tvaru klínu můstek skutečně zasáhl, proletěl skrze čelní transpariocelový průzor, díky zásobám pohonných paliv vzplál v jednu velikou ohnivou kouli, a celou velicí věž tak zničil. V nastálém výbuchu byl zabit jak Crynyd, tak admirál Piett a celá posádka můstku. Executor, který uprostřed bojového manévru přišel o řízení, ztratil stabilitu a narazil do Druhé Hvězdy Smrti, čímž se obrátila karta ve prospěch flotily Aliance.
Arvel Crynyd, který se svojí necelých deset metrů dlouhou jednočlenou lodí, přivedl ke zkáze 19 000 metrů dlouhou majestátní loď v hodnotě jedné miliardy Kreditů a posádkou o velikosti nejméně padesáti tisíc vojáků, byl za své hrdinství posmrtně vyznamenán Medailí za Statečnost Nové Republiky, která byla jedním z nejprestižnějších vyznamenání, jakých vojáci bývalé Aliance mohli dosáhnout. Jako důkaz věčné vzpomínky na hrdinu bitvy o Endor navíc vzniklo nové tzv. Crynydovo vyznamenání, jež bylo udělováno pilotům, kteří během vesmírného boje prokázali nebývalou odvahu. Stejně tak Hvězdný destruktor, který byl ukořistěn na planetě Milagro, nesl jméno Crynyd.


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Alfaraptor Alfaraptor | Web | 4. února 2012 v 21:12 | Reagovat

Nemám rád tuhle postavu. :(

2 starwarsdatabank starwarsdatabank | 4. února 2012 v 23:42 | Reagovat

Á, koukám, že jsi hrdý Imperiál :D To bychom ti to měli vynahradit!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama