Prosinec 2011

Šťastné a Veselé!

23. prosince 2011 v 21:53 | Desin Drowe

Šťastné a Veselé...


...Vánoce vám přeje StarWarsDatabank.blog.cz! Přeji vám co nejradostnější prožití svátků a bezstarostné prázdniové dny! A doufám, že pod stromečkem najdete plno dárků (které jak se nedávno zjistilo nenaděluje Ježíšek, ale Santa Lucas).Veselé Vánoce vám mám popřát rovněž za 8 z 10 nájemných lovců (zbytek vám jde po krku).


Nový časopis SW od Egmontu!

22. prosince 2011 v 11:15 | Desin Drowe |  Star Wars Knihy

Nový časopis SW od Egmontu!


Jelikož prodej knih z prostředí Star Wars Egmontu viditelně vynáší, hledá další způsoby, jak potěšit fanoušky této vesmírné ságy (a naplnit si kapsu). Dobrou zprávou pro všechny fanoušky Star Wars, kteří nezůstali omezení pouze na filmová zpracování, je, že od nového roku bude v České republice vydávat komiksový magazín, v němž budou obsaženy převážně komiksy ze Star Wars: Tales.

Blog StarWarsDatanank se vás bude v průběhu nového roku snažit o obsahu informovat jak jen to bude možné.
Více v textu od Egmontu samotného:


"17. ledna 2012 začneme vydávat komiksový časopis Star Wars magazín. Nový titul bude vycházet jednou měsíčně, bude mít 48 barevných stran včetně obálky a k dostání bude hlavně v prodejnách tisku za 49 Kč. Každé číslo bude obsahovat tři komiksové povídky.

V prvním čísle se můžete těšit na povídky Očista s Vaderem a Palpatinem, Děti Síly s Macem Winduem a Apokalypsa na Endoru z období po Epizodě VI.

Druhé číslo pak bude obsahovat povídky Nepřátelské linie s Anakinem Skywalkerem, Cesta válečníka s Jangem Fettem a Bobou Fettem a Okamžik pochybností opět s Vaderem."


Mise na Devaron

11. prosince 2011 v 13:04 | Desin Drowe

Mise na Devaron

Konflikt: Klonové války
Datum: 22 BBY (6 měsíců po bitvě o Geonosis)
Místo: Devaron
Strany: Galaktická Republika, Řád Jediů <-VS-> Piráti
Velitelé: generál Aayla Secura <-VS-> Aurra Sing
Síla: Tholme, Aayla Secura, Kit Fisto, An'ya Kuro, T'ra Saa klonoví vojáci <-VS-> Aurra Sing, piráti
Výsledek: vítězství Republiky
Ztráty: klonoví vojáci <-I-> všichni piráti


Roku 22 BBY se komando Jediů, složené z Aayly Secury, Kita Fista, An'y Kuro, Tholmeho a T'ra Saa, vydalo prozkoumat nájezdy na zásobovací lodě Republiky poblíž Corellianské obchodní cesty, které měla mít na svědomí Konfederace Nezávislých Systémů.


Díky pomoci senátorky Elsah'sai'Moro, která byla starou přítelkyní Tr'a Saa, zjistili, že základna nájezdníků se nachází na planetě Devaron. Než však Elsah stačila vyzradit jméno zrádce, spolupracujícího se Separatisty, byla chladnokrevně zavražděna Aurrou Sing. Aayla, Tholme a An'ya se tedy vydali na povrch planety, zatímco Kit a Tr'a Saa zůstali na orbitě planety. Jediové na povrchu se převlékli za služebníky dcery bohatého Twi'leka a drželi se při senátorce Vien'Sai'Malloc. Když se Tholme s An'you vydali prozkoumat základnu, padli do léčky, jež přichystala Aurra Sing. Když se Aayla Secura vydala své přátele hledat, na Aurru Sing, jejímž posláním na Devaronu bylo zavraždit prezidenta planety, sama narazila. Zatímco se Secura se Sing utkaly v děsivém souboji, zaútočili Kit Fisto s Tr'a Saa na základnu Separatistů, jejíž posádka měla na svědomí útoky na zásobovací lodě. Dva Jediové odvedli čistou práci; všichni piráti byli poraženi a základna obsazena. Stejně tak dopadl i souboj mezi Securou a Sing. Sing byla poražena a za své činy poslána do věznice na planetě Oovo IV.