Listopad 2011

Mise na Florrum

1. listopadu 2011 v 21:01 | Desin Drowe

Mise na Florrum

Konflikt: Klonové války
Datum: 21 BBY
Místo: Florrum
Cíl: zachránit Obi-Wana Kenobiho a Anakina Skywalkera, zajmout Hraběte Dooku a vykonat s ním soudní proces
Strany: Galaktická Republika, Konfederace Nezávislých Systémů <-VS-> Ohnakův gang
Velitelé: Vrchní generál Obi-Wan Kenobi, Hrabě Dooku, generál Anakin Skywalker, senátor Kharrus, představitel Binks, velitel CC-5869, velitelka Ahsoka Tano <-VS-> kapitán Hondo Ohnaka, Turk Falso, Barb Mentir, Pilf Mukmuk
Síla: 2 Jediové, 1 Sithský pán, klonoví vojáci, útočný raketoplán třídy Nu, Twilight <-VS-> Hondo Ohnaka, piráti a jejich tanky, swoopy, útočný raketoplán třídy Flarestar
Ztráty: Kharrus, dva klonoví piloti, útočný raketoplán třídy Nu <-I-> Turk Falso, Barb Mentir, několik pirátů, swoopů a 1 tank

Poté, co byl po událostech během potyčce na Vanquor Hrabě Dooku zajat Hondou Ohnakou a jeho pirátským gangem, byla Nejvyššímu kancléři Palpatinovi z Galaktické Republiky nabídnuta výměna tohoto cenného zajatce za koření v hodnotě milionu Kreditů. Palpatine se však navzdory holografickým důkazům zdráhal uvěřit, že byl tak mocný nepřítel padl do zajetí obyčejného gangu pirátů, a tak senátorka Padmé Amidala z Naboo navrhla, aby celý případ projednala dvojice Jediů. Jakmile by byly všechny důkazy ohledně Dookuově zajetí potvrzeny, byla by Republika požadované výkupné ochotna zaplatit.

Na Florrum se vydali Obi-Wan Kenobi a Anakin Skywalker, kteří dychtili po napravení svých chyb z předešlé akce. Hned, jakmile Jediové přistáli, byli Ohnakou přivítáni a doprovozeni do zadržovací cely, v níž se přesvědčili o pravdě, což Skywalkera donutilo k posměškům vůči Sithovi. Ten je však varoval, že pirátům se nedá věřit. Oba Jediové byli Ohnakou zanedlouho pozváni na hostinu, během níž se je piráti několikrát pokusili přidáním jedu do jídla a pití omráčit. Všechny pokusy však byly marné, dokud Pilf Mukmuk, Ohnakova kowakianská opičí ještěrka, nevyužila ventilační systém k rozprášení drogy, což Jedie uvedlo do bezvědomí.


Bez vědomí, že byli oba Jediové zajati, vyslal na Florrum Nejvyšší kancléř Palpatine senátora Kharruse s požadovaným výkupným, který byl doprovázen zástupcem Binksem a četou klonových vojáků z Doprovodné diplomatické družiny Coruscantské stráže. Jak se však ve svém raketoplánu přiblížili povrchu planety, byli napadeni pirátskou lodí pošálkového tvaru, která je sestřelila. Při havárii zemřeli oba klonoví piloté, kteří sestřelený raketoplán řídili, i senátor Kharrus.

Mezitím se Dookuovi v zadržovací cele, kterou nyní sdílel s oběma Jedii, podařilo uchopit Sílou nůž, navést jej do klíčové škvíry, a dveře odemčít. Jejich útěk však netrval dlouho, pirátům se je podařilo znovu zajmout. Následně se Kenobi pokusil použít duševní trik na jednoho ze strážců a přinut jej, aby dveře otevřel zvenčí a šel se napít a najíst. Trojice opět utekla, nerušeně se vydala síněmi, až se dostala k zevnějšku základny.

Klonoví vojáci v čele s velitelem Stonem mezitím u místa havárie raketoplánu informovali zástupce Binkse, že se smrtí senátora Kharruse se dostává do velení on. Skupina zahynulého senátora řádně pohřbila, poté byla napadena skupinou pirátů, které s úmyslem ukrást koření v nákladním prostoru lodi a zabít přeživší, vedl Turk Falso. Zatímco však piráti vykonávali svůj první úmysl, skryl se Jar Jar s vojáky v gejzírech. Piráti se tedy vydali zpět směrem k základně, avšak s Jar Jarem a klonovými vojáky, kteří si osedlali skaldery, zdejší býložravá zvířata, v závěsu. Když vojáci z Coruscantské stráže spustili palbu, podařilo se jim dokonce zničit několik nepřátelských spídrů.


Zatímco byli vojáci z Doprovodné diplomatické družiny se zástupcem Binksem zaměstnáni bojem s piráty, trojice zajatců pokračovala navzdory spuštěnému poplachu ve svém útěku. Zatímco po neúspěšném pokusu o zdolání klenby stěny viseli na obvodu stěny, byli opět vzati do vazby. Falso, který vedl nedávný útok na sestřelenou loď, Ohnakovi falešně nahlásil, že Republika vyslala celou armádu, se kterou se pomocí hrubé síly chystá zajatce osvobodit. Podařilo se mu Ohnaku přesvědčit, aby proti Diplomatické družině vyslal své tanky. Uatímco se piráti vydali vstříc bitvě s Jar Jarovou skupinou, Hondo Ohnaka osobně dohlížel na mučení dvojice Jediů. Ve všem tom zmatku se Dookuovi opět podařilo uprchnout. Dostal se až do hangáru, kde zabil Falsa a jeho partnera - Barba Mentira. Následně se zmocnil pirátské lodi, která sestřelila diplomatický letoun, s níž odletěl.


Binks a klonoví vojáci, kteří se protentokrát ukrývali na výběžku skály, mezitím zahlédli blížící se tanky, které byly vyslány, aby družinu zničily. Velitel Stone však s vědomím, že piráti budou z neohrabaného Gungana zmateni, pobídl Jar Jara k tomu, aby se s nepřítelem pokusil vyjednávat. Avšak jak se Binks snažil vyšplhat na jeden z tanků, uklouzl, čímž způsobil, že jeho řidič ztratil nad jízdou kontrolu, což vyústilo ve srážku s vedlejším tankem. Oba dva stroje přitom narušily elektrické vedení, a tudíž vyhodily napájení základny, což osvobodilo oba uvězněné Jedie. Obi-Wan Kenobi a Anakin Skywalker rychle získali zpět své světelné meče a vydali se zajmout Ohnaku, kterého při následujícím útěku ze základny použili jako živý štít a rukojmí. Vydali se na přistávací plošinu, kde kotvil Twilight, s nímž přiletěli. Zanedlouho dorazil i Jar Jar a diplomatická družina, která ovládala zbývající pirátský tank. Jediové se rozhodli nechat Ohnaku jít, jelikož netoužili po pomstě. Varovali všah Ohnaku, že zatímco oni mu prominulu, Dooku nemusí být tak shovívavý - ne teď, když ví, kde leží tato pirátská základna. Celá skupina poté nastoupila na palubu Twilightu a odletěla.