Jek

16. října 2011 v 17:25 | Desin Drowe |  Velká armáda Republiky-postavy

Jek

Domovský svět: Kamino
Rasa: člověk
Pohlaví: muž
Barva vlasů: černá (oholené)
Barva očí: hnědá
Výška: 1.83 m
Éra: Vzestup Impéria
Příslušnost: Galaktická Republika
  • Coruscantská stráž
    • Doprovodná diplomatická družina
Jek bylo jméno klonového vojáka, který během Klonových válek sloužil pod velitelem Thirem. Byl to lakonický specialista na těžké zbraně, který za sebe nechával mluvit svůj rotační kanón Z-6. Jek byl jeden ze tří vojáků, kteří doprovázěli Mistra Yodu během jeho poslání na planetě Rugosa.


Během začátku Klonových válek měl Jek na Coruscantu poměrně jednotvárnou službu. Právě kvůli omezení na poklidnou službu v okolí Senátu a občasných povinností v Doprovodné diplomatické družině se stal posedlý zbraněmi. Byl expertem na lehké blasterové zbraně všeho typu. Jeho znalosti však sahaly natolik daleko, že si bral těžké zbraně i na mise, na nichž obvykle nebyly nezbytně potřebné.


Své znalosti si Jek konečně mohl otestovat, když byl se svým kolegou Rysem a velitelem Thirem, vybrán jako doprovod pro Mistra Yodu, na něhož čekala diplomatická mise na Rugose. Jejich transport byl však ještě před přistáním napaden fregatami Separatistů, a tak byli vojáci s Yodou nuceni přistát v únikovém modulu. Byli však okamžitě napadeni bojovými droidy. Asajj Ventress, vykonavatelka Konfederace Nezávislých systémů, přesvědčila krále Katuunka k vykonání testu ohledně schopností Jediů ochránit Toydarijský lid. Všichni tři klonoví vojáci Yodovi v boji proti T81 divizi bojových droidů a nebezpečných AAT, nemálo pomohli. Během chvíle, kdy se Yoda se svým doprovodem skrývali v jeskynním komplexu, dostal Jek od moudrého Mistra Jedi radu, že výzbroj není jeho hlavní předností, protože tou je jeho mysl. Jek si tuto lekci, stejně jako zbylí vojáci tu svou, zapsal do paměti. V kritickém okamžiku, kdy byl Yoda přečíslen droidekami, byli schopni improvizace - pomocí raketometu RPS-6 vojáci ustřelili část skalního převisu, který droideky zasypal. Yodovi tak nejspíš zachránili život a navíc úspěšně dokončili misi. Asajj Ventress unikla a král Katuunko se přidal na stranu Republiky.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 KillFerenc KillFerenc | 9. listopadu 2011 v 17:45 | Reagovat

Jek je borec.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama