Říjen 2011

Přestřelka na Coruscantu

31. října 2011 v 20:56 | Desin Drowe

Přestřelka na Coruscantu

Konflikt: Klonové války
Datum: 22 BBY
Místo: Coruscant
Úkol: kontaktovat Hraběte Dooku
Strany: Aurra Sing, mladý Boba Fett <-VS-> Nan Mercador, neznámý Diolan, neznámý Rodian
Výsledek: vítězství Aurry Sing
Ztráty: žádné <-I-> Nan Mercador zraněn

Počátek tohoto konfliktu je skryt v záměru Boby Fetta, který v se na Coruscantu po smrti svého otce pokusil najít Hraběte Dooku, bývalého zaměstnavatele Janga Fetta. Boba vstoupil do baru, jenž vlastnil Nan Mercador. Okamžitě po vstoupení do baru byl však mladík vyzván, aby jej opustil, neboť takové místo není nic pro děti. Když však Boba řekl, že shání Hraběte, bylo mu dovoleno zůstat.

Když dostal jeden drink na účet podniku, uvolnil se a věřil, že vše dobře dopadne. Vyhlídli si ho však dva neznámí lovci odměn - jeden Diloan a jeden Rodian. Fettovi se je však podařilo oblafnout a dal se úspěšně na útěk. Dříve než stačil utéci jej však chytila Aurra Sing, která Mercadora omráčila, a mladého Bobu k Dookuovi zavedla. Za její zásluhy Dooku lovkyni odměn věnoval Slave I, bývalou loď Bobova otce.Bitva o Bakuru

31. října 2011 v 20:45 | Desin Drowe

Bitva o Bakuru

Konflikt: Klonové války
Datum: 22 BBY
Místo: Bakura
Strany: Galaktická Republika, Řád Jediů <-VS-> Konfederace Nezávislých Systémů
Velitelé: Vrchní generál Obi-Wan Kenobi, generál Anakin Skywalker <-VS-> Generál Grievous


Bitva o planetu Bakuru, ležící ve Vnějším Okraji na pokraji Divokého vesmíru, se odehrála přibližně sedm týdnů po vypuknutí Klonových válek. Poté, co se s Generálem Grievousem a jeho droidí armádou utkali na planetě Anoth, bojovali s ním Jediové Obi-Wan Kenobi a Anakin Skywalker i zde. O bitvě je známo jen velice málo podrobností.Bitva o Anoth

31. října 2011 v 20:37 | Desin Drowe

Bitva o Anoth

Konflikt: Klonové války
Datum: 22 BBY
Místo: Anoth
Strany: Galaktická Republika, Řád Jediů <-VS-> Konfederace Nezávislých Systémů
Velitelé: Vrchní generál Obi-Wan Kenobi, generál Anakin Skywalker <-VS-> Generál Grievous

Tato bitva na planetě Anoth se odehrál sedm standardních týdnů po bitvě o Geonosis. O bitvě je známo jen to, že Jediové Obi-Wan Kenobi a Anakin Skywalker bojovali proti armádě droidů Generále Grievouse.

Bitva o Atraken

30. října 2011 v 18:34 | Desin Drowe

Bitva o Atraken

Konflikt: Klonové války
Datum: 22 až 21 BBY (konec 11 měsíců po bitvě o Geonosis)
Místo: Atraken
Strany: Galaktická Republika <-VS-> Konfederace Nezávislých Systémů
Velitelé: Major Nick Rostu <-VS-> neznámí
Síla: Klonoví vojáci, LAAT/i, útočná loď třídy Acclamator, vojenský transport CR25 <-VS-> chemičtí agenti, bojoví droidi, OG-9 pavoučí droidi, DSD-1 trpasličí pavoučí droidi, křižníky třídy Diamond
Výsledek: taktické vítězství Republiky
Ztráty: téměř všichni civilisté, střední počet klonových vojáků <-I-> všichni droidi

Bitva o Atraken byla jedním z prvních a nejdéle trvajících střetnutí Klonových válek. Začala roku 21 BBY a skončila až o necelý rok později. Když byli Separatisté poraženi, klonoví vojáci opouštěli bojiště po dlouhých 11 měsících.


Atraken býval bohatým zdrojem doonia - těžkého kovu používaného při konstrukci vesmírných lodí. Z planety se stalo bojiště, když se ochranářské síly KNS odmítly vzdát kontroly nad zdejším těžebním procesem. Téměř rok se Separatisté ukrývali pod povrchem planety a k likvidaci klonových vojáků nasadili biochemické agenty. Tato akce vyústila v tisíce mrtvých civilistů, jelikož toxiny pronikly do podzemních vod i ekosystému planety.

Vzálená poloha planety od Corellianských obchodních cest bránila Republice v zásobování klonových vojáků nasazených na planetě, avšak provedení operace Katabatic, během níž Republika zaútočila na důležité Separatistické základny, otočilo karty v její prospěch. Republice se sice podařilo zamezit Separatistům v těžení pro stavbu lodí důležité rudy, což pro ni znamenalo taktické vítězství, to však bylo zaplaceno životy milionu obyvatel, kteří zahynuli na otravu či byli zabiti v boji, což bylo 90% populace celé planety. Kdo mohl, ten utekl na sousední civilizované planety. Většina lidí zvolila cestu na Trilos, jediný měsíc Atrakenu s dýchatelnou atmosférou. Transporty Hnutí za úlevu uprchlíků však nejdříve musely před vyzvednutím obyvatel počkat, až bude orbita planety zbavena minového pole.


Mise na Bakuře

30. října 2011 v 16:02 | Desin Drowe

Mise na Bakuře

Konflikt: Klonové války
Datum: 22 BBY
Místo: Bakura
Úkol: najít skrytou základnu Hraběte Dooku
Strany: Řád Jedi <-VS-> Sithský řád
Síla: Generál Sora Bulq, generál Tholme <-VS-> Darth Tyranus
Výsledek: Základna nalezena, Sora Bulq zajat a převeden na Temnou stranu, Tholme přichází o levé oko

Mise na Bakuru byl úkol, o jehož dokončení se pokusili Mistři Jedi Sora Bulq a Tholme. Jejich úkolem bylo nalézt na planetě skrytou základnu Hraběte Dooku.

Když oba Jediové dorazili na Bakuru, setkali se s Hrabětem Dooku, kterého okamžitě napadli. Během šermířského souboje Dooku Tholmeho pochválil, že dokázal odhalit, že se Hrabě na planetu vrátí, stejně tak vyzdvihl moudrost rozhodnutí vzít si s sebou posilu v podobě Sora. Brzy však začal s řečmi, v nichž vychvaloval svou sílu, které dosáhl díky Temné straně. Prostřednictvím těchto slov se Dooku snažil Tholmeho přesvědčit k tomu, aby se k němu přidal. Jeho snaha však byla marná. Použil tedy Sílu k tomu, aby jí Tholmeho zatlačil, a svou pozornost upřel vůči Sorovi.


Sora Bulq na Dookuovy posměšky odpověděl mluvou o všech padlých Jediích, kteří zahynuli během bitvy v aréně na Geonosis, a konstatoval, že Dooku padl na Temnou stranu. Jak Dooku odrážel výpady svého soka, tvrdil, že Bulq odděluje Světlou a Temnou stranu prostřednictvím vytrénovaného strachu. Sora však odpověděl, že s náležitou cílevědomostí Temnou stranu nikdo nepotřebuje. Dooku tedy Vaapadu, který Bulq v boji používal, a poznamenal, že síla využívání tohoto šermířského stylu pramení z Temné strany, i když uzda hněvu Vaapadu není nic ve srovnání s plnou mocí Temné strany. Na ukázku na Bulqa vypustil blesky. Na Hraběte se znovu vrhl Tholme, jehož útoky však Dooku odrazil. Tvrdíce, že Tholme - stejně jako Dooku samotný - nebyl vůči korupci v Senátu slepý a pokusil se znovu získat jeho oddanost. Tholme tiše odsekl, že Jediové nesdílejí stejná přesvědčení, jako Separatisté.


Navzdory tomu, že během souboje byl Tholme zahnán ke schodům, řekl, že po tom, co se stalo na Geonosis, cítí Dookuovo vyčerpání, a že by přijal jeho kapitulaci. Dooku však Tholmemu rychle předvedl, jak se mýlí. Zaútočil Jediovi na rameno, provedl smyčku a vysekl jeho levé oko. Tholme se ocitl na milosti Hraběte. Musel si vybrat, zda se přidá k Temné straně, nebo zemře. Zvolil smrt. Dooku respektoval jeho rozhodnutí a shodil na něj kus stropu, pod jehož troskami jej ponechal smrti. Následně Hrabě telekineticky uchopil Bulqa, s nímž v přesvědčení, že díky prosazování Vaapadu bude vůči jeho řečem vnímavější, místnost opustil.

Během několika následujících dnů se Tholme z trosek vysvobodil. Jakmile byl volný, vyrobil si provizorní závěs na rameno a odkulhal pryč. Plně si přitom přiznával, že nebýt Sorovy pomoci, v tomto souboji by zemřel. Bulq tvrdil, že Dookuovi unikl a strávil dlouhý čas hledáním Tholmeho. Oba Bakuru opustili a vrátili se do Chrámu Jediů, kde byli ošetřeni, přičemž Bulq byl díky záchraně Tholmeho vnímán jako hrdina. Ve skutečnosti se však Bulq se svojí nově nalezenou důvěryhodností pokusil v Řádu vyvolat rozkol. Jeho pád na Temnou stranu byl konečně odhalen až o třičtvrtě roku později, během mise na Ruul. Po zbytek Klonových válek se Bulq stal mocným nepřítelem Řádu Jediů.
Vázáni ctí

30. října 2011 v 12:57 | Desin Drowe

Star Wars: Vázáni ctí

Writer: Ian Edington
Penciller: Steve Pugh
Lettering: Michael Heisler
Barvy: Michael Atiyeh
Vydavate: Dark Horse Comics
Počet stran: 22
Éra: Vzestup Impéria
Timeline: 21 BBY (14:5 po Ruusanské reformaci)
Speciální poděkování: Kocogel.info (delta11)

Krátký one-shot komiks Vázáni ctí sloužil jako upoutávka pro hru Star Wars: Republic Commando. 22 stran dlouhý příběh se celý točí okolo družstva klonového komanda, který dostalo za úkol chránit ředitele Oviedu. Pokud máte rádi příběhy z Klonových válek, které jsou nabité akcí, potom je pro vás tento komiks jako stvořený.

Link:
První bitva o Geonosis

29. října 2011 v 17:06 | Desin Drowe
První bitva o Geonosis

Konflikt: Separatistická krize/Klonové války
Datum: 22 BBY
Místo: Geonosis
Strany: Galaktická Republika, Řád Jediů, odpor Loku, Jezerní odpor <-VS-> Konfederace Nezávislých Systémů (Obchodní Federace, Korporační aliance, Techno Unie, Komerční cech, InterGalaktický Bankovní klan, Geonosiané), Sithský řád

Velitelé


Generál YodaDarth Tyrannus
Mistr Jedi Mace WinduArcivévoda Poggle Menší
Mistr Jedi Ki-Adi-MundiGenerál Grievous
Mistr Jedi Plo KoonSev'rance Tann
Mistr Jedi Saesee TiinKapitán Cavik Toth
Mistryně Jedi Shaak Ti
Mistr Jedi Kit Fisto
Mistryně Jedi Luminara Unduli
Mistryně Jedi Adi Gallia
Mistr Jedi Echuu-Shen Jon
Klonový velitel CRC-09/571


Síla: 212 Jediů, 1 senátorka, 192 000 klonových vojáků (127. peruť dělových člunů, 327. hvězdný sbor, prapor Hawkbat, rota K), 10 000 klonových komand (družstvo Aiwha-3, družstvo Bravo, družstvo Delta, družstvo Gamma, družstvo Tetha), AKR třídy Null, těžké opakovací blastery EWHB-12, těžké opakovací blastery E-Web, spídrové motorky 74-Z, vzdušné spídry Gaba-18, bojové tanky TX-130 třídy Saber, Republikové transporty, 2 160 AT-TE, 100 SPHA-T, 1 600 LAAT/i, 400 LAAT/c, obranný stíhací letouny třídy Aethersprite, prototypy stíhaček V-19, Sharp Spiral, Coruscantské fregaty AA-9, 12. útočných lodí třídy Acclamator na bojišti, 33 ve vesmíru, 3 Jezerní křižníky, stíhačky Havoc, 3 letouny G-400 <-VS-> 1 Sithský lord, 1 Mandalorianský válečník, 1 Kaleesh, 1 milión B-1 bojových droidů, další 4 miliony připraveny, 100 000 B-2 bojových droidů, těžcí super bojoví droidi, 3 000 droidek série-W, 15 000 DSD-1 trpasličích pavoučích droidů, A-DSD pavoučí droidi, AAT, NR-N99, 7 500 OG-9 pavoučích droidů, 4 100 droidích tanků tířdy Hailfire, pozemní obrněné tanky, Geonosianské transporty, Sithští akolyté, 41 křižníků třídy Diamond, transporty Bankovního klanu, 286 transportů třídy Hadrcell, 60 Jádrových lodí třídy Lucrehulk, vyloďovací letoun C-9979, raketové fregaty Obchodní Federace, Soulles One, mezihvězdná šalupa třídy Punworcca 116, Separatistický křižník, sondy Spelunker, orbitální kanóny
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ztráty: 179 Jediů, tisíce klonových vojáků, 4 982 klonových komand, 12 000 klonů vážně zraněno, dalších 8 000 lehce zraněno, mnoho strojů <-I-> Sun Fac, Jango Fett, mnoho Geonosianských válečníků, velké ztráty na droidech, 14 Jádrových lodí třídy Lurcehulk, 5 křižníků třídy Diamond, 117 transportů třídy Hardcell, 3 temní akolyté, značná část flotily Konfederace

První bitva o Geonosis byla prvním střetem mezi Galaktickou Republikou a Konfederací Nezávislých Systémů, který vyústil ve válku. Šlo o první bojové nasazení Velké armády Republiky a po dlouhých letech velké bojové nasazení Jedů. Bitva o Geonosis, která samotná byla jednou z nejkrvavějších bitev historie, byla počátkem jedné z nejznámějších válek v historii celé Galaxie.

Vše začalo, když byl rytíř Jedi Obi-Wan Kenobi zajat na písečné planetě jménem Geonosis. Jeho učedník Anakin Skywalker a senátorka Padmé Amidala se jej pokusili osvobodit, avšak byli rovněž zajati a následně rovněž odsouzeni k smrti v aréně. O jejich smrt se měla postarat divoká zvířata - acklay, neek a reek. Hlášení Obi-Wana Kenobiho, které podal Radě Jediů ještě před svým zajetím, však nepošlo bez postřehnutí. Zástupce Jar-Jar Binks udělil Nejvyššímu Kancléři Palpatinovi mimořádné pravomoci a Mistr Yoda shromáždil vojsko klonů, které vyslal na pomoc útočnému týmu Jediů.


Skupina 212 Jediů, jíž veleli Mistři Mace Windu, Coleman Trebor, Eeth Koth, Kit Fisto, Plo Koon, Even Piell, Ki-Adi-Mundi a Mistryně Luminara Unduli, Shaak Ti, byli vyslání Vrchní Radou Jediů, aby zachránili Obi-Wana Kenobiho a prošetřili zprávy ohledně budouvání armády Separatistů na Geonosis. Po vstoupení do systému, se Jediové ocitli pod palbou anti-orbitálních kanónů, které zničily několik z jejich stíhaček. Mace Windu a Luminara Unduli proklouzli skrz, zrekvírovali bojové tanky TX-130S a zahájili rušení komunikace, aby zamezili přivolání posil pro KNS. Následně se vydali obritální obranu zničit. Ta sice byla chráněna všemožnými druhy droidů, avšak všichni byli zničeni. Jediové zničili energetické uzly, což vedlo ke zničení obritální kanónů. Poslední kanón byl však umístěn na Geonosianské základně, kam se Mace Windu musel vydat po svých. Prorazil zdejší obranou a svým světelným mečem zničil poslední energetické uzly. Se zničenou orbitální obranou bylo nyní nutné založit přistávací zónu. Útočný tým Jediů tedy přistál a obsadil odlehlou základnu Konfederace, odkud se v konvoji Republikových transportů vydal do arény, kde měli být Obi-Wan Kenobi, Anakin Skywalker a Padmé Amidala, popraveni. Windu a Unduli pročistili cestu svými tanky a pokračovali do perimetru arény, kde zničili tunely katakomb, které byly používány pro rozmístění bojových droidů. Následně se dva Jediové nenápadně vydali do arény.

Ve stejný čas byla na cestě na Geonosis také útočná loď třídy Acclamator jménem Aken, jejíž cesta vedla skrze pole asteroidů. Aken byl doprovázen eskortou Jediů, kterou vedly Adi Gallia a Siri Tachi. Byli napadeni droidími stíhači a mohutným plavidlem C-9979, které bylo doplněno dvěma raketovými fregatami Obchodní Federace a Geonosianskými piloty, kteří přiletěli z povrchu. Jednotky Konfederace zatlačily Aken až k okraji asteroidového pole, kde na něj připravily past raketové fregaty. Ty však byly zničeni Jedii, kteří Akenu uvolnili cestu, a dovolili mu tak na písečném povrchu Geonosis bezpečně přistát.


Třem zadrženým se mezitím úspěšně dařilo vyhýbat se útokům ze strany divokých zvířat, což bylo mimo očekávání publika, dost dlouho na to, aby útočný tým Jediů stihl dorazit. Hrabě Dooku však povolal droidí armádu, což vyústilo v nerovnou bitvu. Ačkoli byli přečísleni v poměru 50:1, bojovali Jediové statečně až do konce, a svou přítomností donutili k útěku většinu domovského publika.

Během bitvy v aréně se Mandalorianský lovec odměn Jango Fett pokusil zabít legendárního Korunského mistra Jedi Mace Windua. Do duelu se však vmísil zdivočelý reek, který Fetta málem udupal a zničil mu jetpack. Poté, co Fett reeka zabil, obrátil svou pozornost znovu proti Winduovi, který se k němu začal přibližovat. Vypálil dávku střel, které však Jedi bez větších obtíží vykryl. Když bylo jasné, že je Jedi příliž blízko, pokusil se Fett aktivovat svůj jetpack. Ten byl však natolik poškozený, že nefungoval. Windu se k Fettovi přiblížil a jediným sekem jej připravil o hlavu. Pro mnohé z Konfederace překvapivá smrt Fetta však nezměnila nic na průběhu bitvy, v níž měli Separatisté i nadále navrch.

Ani Hrabě Dooku, který byl jistojistě přesvědčen o konci Jediů, však netušil, že dorazily další útočné lodě, které v atmosféře vypustily flotilu dělových člunů, na jejichž palubách byly tisíce klonových vojáků, včetně Mistra Yody. Dělové čluny zanedlouho dorazily do arény, odkud vyzvedly přeživší Jedie z útočného týmu. Bitvu v aréně přežilo pouze 30 Jediů a na jejich smrti nic neměnil ani fakt, že celý prostor byl zamořen zničenými droidy. To nejhorší však mělo teprve přijít.


Zatímco v aréně probíhala bitva, mistryně Jedi Adi Gallia a rytířka Jedi Siri Tachi, které úspěšně doprovodily Aken k povrchu Geonosis, vedly skupinu klonových vojáků, s níž zaútočily na elektrárny, které zásobily droidí slévárny v okolní oblasti. Jejich skupina se střetla se silami, složenými z bojových droidů, tanků a stíhačů. Po cestě se dělovým člunům, jimž velela Gallia, podařilo zničit jednu z jádrových lodí Obchodní Federace. Klonovým vojákům se nakonec podařilo dostat se do elektráren, kde položili výbušniny. Po odpálení náloží se obě velitelky vydaly opět do vesmíru, kde chtěly zamezit v případném úniku transportům Konfederace.

Po záchraně Jediů v aréně se obě armády střely v rozlehlém prostoru v sérii mnoha střetnutí. Republika plánovala nečekaný útok, které by Separatisty zastihl nepřipravené, čímž by jim zamezila v získání dalšího vlivu. Republiková armáda se vylodila z dvanácti lodí třídy Acclamator, které na palubě měly tisíce vojáků, pozemních strojů, dělostřelectva, ale také vzdušné podpory. Oproti tomu se armáda Separatistů skládala především z droidů různých druhů a větších vozidel.


Bitva o Geonosis byla především pozemním střetnutím. Avšak Republikové bombardování stíhačů Separatistů způsobilo, že dělové čluny Republiky dominovaly po většinu bitvy vzdušnému prostoru, což klonovým jednotkám dávalo jasnou výhodu. Ačkoli byli klonoví vojáci silně přečísleni, droidi byli vystaveni palbě ze vzduchu. Obrněné stroje AT-TE se ukázaly býti účinné proti lehkým strojům jako pavoučím droidům, avšak byly zranitelné vůči raketám, vystřeleným z droidů třídy Hailfire. O většinu z těchto strojů se však postaraly právě dělové čluny, které tak AT-TE pročistily cestu. Kráčející stroje tak získaly pozemní převahu a vitálně podporovaly pěchotu.

Během bitvy bylo nasazeno velké množství průzkumných jednotek, které závodily v tom, kdo získá více důležitých informací o nepřátelské aktivitě. Jinde byla proti bezmocným klonovým vojákům nasazena další divoká zvířata jako acklayové. Skupina výsadkářů, včetně majora CRC-09/571, vedla frontální útok na jádrové lodě. Mistr Jedi Mace Windu, který doposud bojoval na zemi, si probojoval cestu k LAAT/i, které využil ke zničení několika mezihvězdných transportních lod třídy Hardcell. Následně pilotovi přikázal přistát u artilerie SPHA-T, která usilovala o zničení jádrových lodí, a bránil ji v dalším TX-130. Byly zničeny další tři jádrové lodě, poté byl mistr Windu informován, že signál s Mistrem Yodou byl ztracen.

Když byla armáda Separatistická zatlačena na ústup, věděl Yoda, že většina lodí z Konfederační flotily byla při útoku stále na zemi. Lehce obrněné a tudíž zranitelné lodě Techno Unie se okamžitě pokusily o stažení. Většina jich však byla zničena hned v první vlně útoku dělových člunů Republiky. Moudrý mistr Jedi přikázal vojákům u artilerie zaměřit palbu na jádrové lodě Obchodní Federace, které na svých palubách měly uskladněny miliony smrtících bojových droidů. Jelikož tyto lodě však byly odolné, bylo třeba soustředit palbu ze všech okolních SPHA-T na jednu jedinou, kterou se nakonec podařilo zničit. Loď ztratila energii a s dopadem zahalila bojiště do písečného koberce prachu. Ve vesmíru zuřila bitva, v níž se lodě Republiky pokoušely zničit co největší počet lodí s droidy na palubě. Navzdory tomu, že Republika v pozemní bitvě získala nad bojištěm kontrolu, nebyla schopna zajmout nikoho z Rady Separatistů. Většina z Konfederačních droidů byla navíc zachráněna, jelikož počet jádrových lodí, které se podařilo zničit, nebyl dostatečně veliký.

Bitva však i po úniku jádrových lodí nadále pokračovala. Echuu-Shen Jon a tým Jediů, včetně Plo Koona, zničil několik lodí Techno Unie a vydal se pronásledovat Hraběte Dooku. Byli však zpomaleni Sev'rance Tann, která zabila Padawana Stama Reatha.

Ve středu bitvy bylo praporu Hawkbat nařízeno pochodovat přímo proti zástupu pavoučích droidů. Prapor byl takřka celý zničet, avšak kapitán CT-65/91-6210, velitel roty K, držel svou pozici ve vyhloubeném kráteru a s nasazením vlastního života se postaral o dva zraněné muže. Obklíčeni pavoučími droidy, drželi svou pozici celé tři hodiny, následně byli zachráněni. Kapitán, který svým hrdinským činem zachránil život dvou mužů, později obdržel medaili.

Na jiném místě voják ARK CT-96/298 na základě studování cyklu nabíjení článků rozpoznal, že se droid třídy Hailfire chystá vypustit smrtící smršť svých raket. Droidovy kondenzátory byly naplno, avšak Nate, jak se voják jmenoval, dokázal droida zničit dřív, než stihl dokončit svůj vzorec, čímž zachránil život pěti kohortám.

Nad jednou z trhlin plnilo svoji práci Republikové komando z týmu Theta. Muži z Thety se postarali o odpálení Geonosianských dveří, zatímco tým Delta nedaleko zadržel skupinu OG-9 pavoučích droidů. Po odpálení dveří vstoupily obě skupiny do jeskyní, kde se rozdělily. Družstvo Theta narazilo na droidí slévárnu, a tak její velitel, RC-1133, přikázal vojákovi RC-1136, aby držel pozici, zatímco zbytek týmu vyrazil kupředu. RC-1136 se svou skupinou ztratil kontakt a byl také jediným přeživším ze svého družstva.

Družstvo Delta si vedlo o něco lépe. Jeho členům se podařilo zastřelit Geonosianského generála Sun Faca, který se pokoušel opustit planetu ve svém osobním stíhači. Zrovna tak byli muži svědky odletu Soulles One, osobní lodi tehdy neznámého Generála Grievouse. Později Delta zamířila do slévárny, v níž zahynuli muži z Thety. Následně se jim pod těžkou palbou podařilo ukrást únikové koordináty flotily KNS, čímž Republikové artilerii a flotile umožnili zničit zbytky nepřátelské flotily. Po cestě družstvo Delta narazilo na silný zástup droidů a Geonosianů, stejně jako na proti-letadlové věže. Na konci bitvy se Delta projevila jako nejschopnější skupina ze všech týmů komanda, které byly v bitvě nasazeny, jelikož během svých úkolů neztratila jediného člena.

Bitvy se účastnila rovněž část 501. legie. Jeden z jejích vojáků měl za úkol zabezpečit kontrolní bod Alfa. Narazil na tři B2 super bojové droidy, které však zničil dřív, než stihli povolat posily. Když pomocí tepelných detonátorů zničil droida třídy Hailfire, zabezpečil trosky mezihvězdného transportu třídy Harcell. Na tomto území brzy došlo v plnohodnotné bitvě. Během jejího průběhu na bojiště dorazili dva pavoučí droidi, kteří však byli zničeni nedávno přivezeným AT-TE, které tak Separatistům zatrhlo postup. Vojáci s jetpacky zajistili Sithský holokron, který po své smrti upustil jeden z Geonosianů. AT-TE bylo následně využito k dobytí nedalekého svahu, odkud ostřelovači získali skvělou pozici, čímž byl zajištěn perimetr. Zanedlouho dorazil Mace Windu, který vedl útok na severní bunkr Konfederace.

Yoda následně vyslal oddíl vojáků, AT-TE a LAAT/i, kterým velel opět mistr Windu. Jejich úkolem bylo dobýt Jehlu, místnost, kde se scházela Rada Separatistů. Vojáci pročistili oblast od droidů a LAAT/i spolu s AT-TE se postaraly o zničení dalších lodí Techno Unie. Klonoví vojáci následně pročistili celou oblast a Jehlu zabezpečili.

Bitva nad orbitou


Poté, co mistryně Adi Gallia a rytířka Siri Tachi vedly úspěšný útok na elektrárny, vydaly se ve svých Deltách-7 zpět na orbitu planety, kde chtěly zamezit transportům Konfederace v úniku. Když prolétaly skrze asteroidové pole, dostaly od piráta Nyma zprávu, že kapitán Cavik Toth, velitel eskadry Sabaoth, míří s posilami na Geonosis. S pomocí Trihexalonu - biologické zbraně hromadného ničení - měl Toth pod příkazem Hraběte Dookua, zničit bojiště.

Gallia a Tachi vedly boj proti bombardérům a stíhačkám, jež měly Trihexalony na palubě. Byly přitom podporovány eskadrou Zeta, která se skládala z Jediů A'Sharad Hetta a An'yy Kuro. Nebezpečí v podobě Hexů bylo díky Jediům brzo zažehnáno, ošem zachránci se brzy ocitli sami v potížích. Dorazila totiž Tothova flotila, která skýtala dva destruktory a mnoho stíhačů. Naštěstí pro Jedie se však objevili Loajalisté v podobě Nyma a Odporu Loku, kteří se svými vlastními křižníky postavili velicím lodím, zatímco Jediové se postarali o stíhače. Když byl jeden z destruktorů zničen, objevil se další - Tothova vlajková loď. Nymovy křižníky se zaměřili na druhý z destruktorů, zatímco Jediové se vrhli na palebné věže, aby je zničili dříve, než by ochromily křižníky Odporu. Vývoj událostní na povrchu Geonosis způsobil, že byl Mace Windu nucen přivolat eskadru Zeta zpět, takže Gallia a Tachi zůstaly osamoceny s podporou Loajalistů. Nymova loď navíc utrpěla kritické škody, takže pirát byl nucen bojiště opustit. I tak se jim však podařilo prorazit deflektorní štíty vlajkové lodi a kriticky poničit její hlavní systémy. Toth osobně byl nucen svoji loď opustit ve svém osobním stíhači a utkal se v boji s Galliou. Tothova technologie se však nemohla měřit se schopnostmi Síly, které stály na straně mistryně Jedi, a tak byl Cavic Toth zabit. Zanedlouho explodovala rovněž jeho vlajková loď.

Střetnutí s Darthem Tyranusem


V chaosu pro Separatisty prohrané bitvy se o svůj útěk pokusil také Hrabě Dooku, jinak známý pod jménem Darth Tyranus, který na spídru zamířil do hangáru, v němž kotvila jeho mezihvězdná šalupa. Byl však pronásledován dělovým člunem Republiky, na jehož palubě byli Obi-Wan Kenobi, Anakin Skywalker, a rovněž senátorka Padmé Amidala s klonovými vojáky. Dookuova Geonosianská stráž, letící po jeho křídlech, se od svého vůdce odpojila a zahájila na LAAT/i palbu. Zásah, který způsobil otřes člunu, vyhodil Amidalu a jednoho z vojáků do pouště pod nimi. Po hádce mezi Mistrem a Učedníkem člun pokračoval v pronásledování a následně dvojici Jediů vysadil na platformě u hangáru. Posádka člunu byla následně zabita při explozi, když byl člun zničen Geonosianskými stíhači.

Dookuovi byl na stopě rovněž Mace Windu, který opět řídil tank TX-130S. Před hangárem se mu však do cesty postavili tři Sithští akolyté, kteří se mistra Jedi pokusili zabít. Neúspěšně. Windu všechny nepřátele pobil, avšak nebyl dost rychlý na to, aby stihl zasáhnout do souboje se Sithským Pánem.

Obi-Wan Kenobi a Anakin Skywalker vyzvali Hraběte Dooku v hangáru. Kenobi se snažil taktizovat, avšak jeho horlivý Padawan se do souboje vrhl příliš brzy. Pro Temného Pána ze Sithu nebyl samotný učedník žádnou výzvou. Pomocí Síly vyvolal blesky, které vyslal proti útočícímu Skywalkerovi. Následně svou pozornost upřel na Kenobiho. Ten opatrně našlapoval v kruzích a navzdory výhružkám Hraběte se odmítal podvolit. Zažehl světelný meč a uchopil jej v obranné pozici. Dooku pouze čekal. Když se na něj Kenobi vrhl, všechny jeho údery bez potíží odrazil. Po rychlé smršti výpadů Kenobi ťal Hraběti po nohách. Ten však nadskočil a útoku se vyhnul. Když přistával, pokusil se Kenobimu uštědřit smrtící úděr, který Jedie zahnal zpět. Dooku se pouze výsměšně zašklebil, jelikož - jak sám tvrdil - od někoho, o kom Yoda mluví s takovým respektem - očekával něco lepšího. Když Kenobi zaútočil znovu a snažil se mít navrch, byl elegantní prací s mečem, jež Dooku tak dokonale ovládal, opět zahnán na ústup. Sith opět převzal ofenzivu. Kombinace rychlých výpadů a seků donutila Kenobiho k defenzivnímu postoji. Aby udržel krok, rozhodl se Jedi zaklesnout do meče svého soka. Dooku však s ďábelským výrazem na tváři svého protivníka přetlačil, jeho světelný meč odstrčil na stranu a s rychlým výpadem zranil Kenobiho na ruce. Jedi v bolestech ustoupil, avšak Dooku mu nedal vydechnout a vrhnul se na něj v další sérii smrtících výpadů. Netrvalo to dlouho, a Kenobi se zraněnou nohou ležel na zemi. Navzdory své opatrnosti byl Kenobi poražen. Na vině však nebylo pouze mistrovské ovládání meče, jímž Dooku oplýval, ale dost možná rovněž světelný meč Kenobiho, který získal v aréně. Je tedy možné, že jeho porážku částečně zavinil neznámý meč.

Když Dooku zdvihl svůj světelný meč nad hlavu, aby Kenobimu uštědřil poslední úder, vložil se do souboje Skywalker, který se mezitím alespoň částečně zotavil z utrpěného šoku. Skywalker byl dost pohotový na to, aby svého Mistra stačil zachránit. Dooku se opět zaměřil na Skywalkera. Kenobi použil Sílu, aby svému Padawanovi hodil druhý světelný meč. Souboj pokračoval.


Anakin, který bojoval se dvěma světelnými meči, zavalil Tyranuse přívalem útoků čtvrté formy boje světelným mečem. Jelikož však Jar'Kai, styl boje se dvěma světelnými meči, ani čtvrtá forma Ataru, nebyly součástí Skywalkerova pokročilého výcviku, byl Dooku schopen zatlačit svého soka do obranné pozice. Když Dooku Skywalkera mistrně zbavil jednoho ze světelných mečů, který ve vzduchu zcela zničil, byl Skywalker nucen vrátit se s formě pět.

Když Skywalker zvedal svůj světelný meč do horního krytu, přesekl jím kabel, spojený s Dookuovou lodí, čímž způsobil krátký zkrat, kvůli němuž světla v hangáru začala blikat. Jak se místnost ponořila do šera, oba na sebe opět zaútočili. Dooku však tentokrát neměl navrch, souboj byl vskutku rovnocenný. Dooku měl však na své straně letité zkušenosti. Ačkoli po většinu souboje dokázal Skywalker schopně Sithovi odporovat, byl nakonec poražen. Dooku spustil sérii elegantních výpadů, kterou zakončil klamným zakončením, a v náhlém seku Skywalkera připravil o pravou ruku. Jak bolestí vykřikl, byl pomocí Síly zatlačen ke svému zraněnému Mistrovi.


Jak se Dooku snažil popadnout dech, zaslechl šlapání nohou a klapání hůlky. U vstupu do hangáru stál Mistr Yoda. V aroganci vůči svému bývalému Mistrovi, se jej Dooku pokusil zabít pomocí telekinetického vrhání věcí, rozmístěných po hangáru. Moudrý Jedi však veškeré pokusy o ukončení svého života bezpečně mařil. Dooku se tedy rozhodl vytrhnout kus stropu a na Yodu jej svalit, což bylo troufalé počínání, jelikož hangár se nacházel ve sluji, a tato akce mohla narušit její stabilitu. Yoda však balvany Sílou zachytil a bezpečně je odhodil na stranu, přičemž zmínil Dookuovu moc. Ten, jistý si svou mocí, vypustil na Yodu blesky. Jedi je však zachytil a vrhl zpět na Hraběte, který je odrazil do nedaleké stěny. Sithský Pán se rozhodl vypustit blesky znovu, avšak tentokrát - jakobychtěl předvést své schopnosti - je Yoda zcela absorboval, čímž Dookuovi naznačil zbytečnost jeho činu.

Hangár ozářila rudá záře světelného meče. Dooku - s vědomím, že toto setkání nevyřeší Síla, ale světelné meče - se připravil k dalšímu boji. Jak si Yoda připravoval vlastní zbraň, vrhl se Dooku do útoku a poprvé za den využil své dovednosti naplno. Yoda však v boji se světelným mečem nebyl o nic horší, a snad i díky své postavě, neměl s obranou žádné problémy. Sám měl dokonce brzy navrch. Dooku věděl, že v tomto souboji vyhrát nemůže. Rozhodl se tedy pomocí Síly utrhnou jeden z pilířů hangáru na zraněného Kenobiho se Skywalkerem. Yoda se nemusel rozmýšlet dlouho a svou pozornost soustředil na záchranu svých spojenců. Vůdce Konfederace Nezávislých Systémů mezitím unikl ke své šalupě a Geonosis opustil.

Následky bitvy


Na konci bitvy zbyli pouze vojáci Republiky. Vítězství však nebylo zadarmo: když Republiková loď jménem Implacable odlétala z Geonosis, měla na své palubě 12 000 vážně zraněných a 8 000 lehce zraněných mužů. Přibližně 72 000 mužů zůstalo bojeschopných. Další tisíce zemřely během bitvy a ačkoli Konfederace byla poražena a utrpěla vysoké ztráty, bylo zničeno pouze 5 ze 60 jádrových lodí, převážejících vyrobené droidy.

Geonosianský arcivévoda Poggle Menší unikl, stejně jako ostatní členové Rady Separatistů. Geonosiané se stáhli do svých jeskynní, kde Republice nadále vzdorovali.

Hrabě Dooku se vydal na Coruscant, kde se setkal se svým Mistrem, který se tajně ukrýval ve čtvrti v Hutích, ležících nedaleko Senátního distriktu a Chrámu Jediů. Potěšen novinkami ohledně zahájení války, Sidious požádal Tyranuse, aby se vrátil na Raxus Prime, kde měl na válku připravit vojsko. Mezitím byla zmobilizována rovněž Velká armáda Republiky. Začaly Klonové války.

Hlavní důvodem, který navzdory početní převaze vedl k porážce Separatistů, bylo nejspíš překvapení. Další možný důvod je neschopnost Konfederačních důstojníků, která byla zmiňována jak Griveousem, tak Sev'rance Tann, kteří prozatím nedostali prostor odhalit své vůdčí schopnosti. Grievous, který v bitvě zabil své první Jedie, zůstal pro Republiku i nadále neznámý. Sev'rance Tann, která zabila Stama Reatha, Padawana Echuu-Shen Jona, z Geonosis unikla.
Kil Skirata, instruktor klonových vojáků, ztratil v bitvě devět vlastních vojáků, které vycvičil. Vojáci RC-1309 a RC-8015 později poznamenali, že smrt tolika vojáků z komanda, zapříčinili Jediové, kteří je používali jako obyčejnou pěchotu, ne jako speciální jednotky.

Na Coruscantu se v Chrámu Jediů Mistři Kenobi a Windu shodli, že bez klonů by vítězství nedosáhli. Mistr Yoda však zdůraznil význam Obi-Wanova slova "vítězství". To, co se odehrálo na Geonosis, měl být pouhý začátek krvavého konfliktu, který zasáhl celou Galaxii. V měsících následujících Mace Windu litoval nevyužité příležitosti zabít Hraběte Dookua, když měl šanci, a stejně tak litoval zabití Janga Fetta. Depa Billaba, Maceova Padawanka, se svému Mistrovi později svěřila, že jednoduchým vymombardováním arény se mohlo válce, která zapříčinila smrt miliard bytostí, za cenu životů několika Jediů, předejít.


Bitva o Iktotch

28. října 2011 v 17:09 | Desin Drowe

Bitva o Iktotch

Konflikt: Klonové války
Datum: 21.6 BBY
Místo: Iktotch
Strany: Galaktická Republika <-VS-> Konfederace Nezávislých Systémů
Velitelé: Vrchní generál Mace Windu, Generál Saesee Tiin <-VS-> neznámí
Síla: 2 Mistří Jedi, klonoví a ARK vojáci, LAAT/i <-VS-> B1 bojoví droidi, B2 Super bojoví droidi, IG-277 droidí tanky třídy Hailfire, DSD1 trpasličí pavoučí droidi, B3 ultra bojový droid


Bitva o Iktotch byl jednou z mnoha bitev, které byly vybojovány v prvním roce Klonových válek. Mistři Jedi Mace Windu a Saesee Tiin, který se na planetě narodil, na planetu dorazili, aby ji pomohli osvobodit od vlivu a útlaku nadvlády Konfederace. Při bitvě měli menší slovní potyčku ohledně využívání Síly a stylu boje s ní. Na začátku bitvy použili Sílu k předvedení svých schopností v Síle, když jí zatlačili dva B-2 Super bojové droidy. Následně se vrthli proti nepříteli. Mistr Windu zničil celé družstvo B-1 bojových droidů. Jediové s klonovými vojáky nadále postupovali. Ke zničení droida třídy Hailfire opět použili Sílu, když pomocí ní uchopili bojového droida, kterého proti němu nařídili.

Když se Jediové začali poohlížet po velicím stanoviští, postavil se jim do cesty prototyp B3 bojového droida, který zahájil palbu, s níž způsobil na straně Republiky ztráty. Vzhledem k jedinečné konstrukci tohoto gigantického stroje Jediové museli vymyslet strategii, jak se o něj postarat. Rozebrali stroj krok za krokem: nejdřív jej oslepili, když mu zničili senzory, následně zaútočili na nohy. Ve chvíli, kdy droid vystřelil naváděcí raketu, použil Mistr Tiin Sílu k jejímu otočení. Raketa se otočila proti droidovi a zasáhla jej. Ten však překvapivě srážku přežil. Výbuch rakety však Jediům poskytl dost času na zničení obrovského droida. S použitím kombinace rychlosti a síly Iktotch osvobodili. S vítězstvím rovněž vyřešili svoji slovní potyčku: shodli se, že k řešení problémů je potřeba jak přesnost, tak hrubá síla - rapír i meč.
Sjednotitelské války

28. října 2011 v 11:35 | Desin Drowe

Sjednotitelské války

Začátek: přesně neznámý - po 25 200 BBY
Konec: přesně neznámý - do 25 053 BBY
Místo: většina světů Jádra, Kolonie
Výsledek: vznik Galaktické Republiky
Strany: Coruscant a spojenci <-VS-> Corellia a spojenci <-VS-> Království Duro <-VS-> Azurské Impérium

Sjednotitelské války byly sérií konfliktů, předcházejících vzniku Republiky, v nichž mezi sebou bojovaly jednotlivé planetární státy, království a impéria. Tato válka byla hlavním faktorem, který v roce 25 053 BBY vedl ke vzniku Galaktické Republiky.


O tomto konfliktu je známo jen velmi málo skutečností. Existence Azurského Impéria vede xenoarcheology a historiky k domněnce, že bylo jedním z účastníků války. Seznam planet, zapletených do války, obsahuje Coruscant, Corellii, Duro, Alsaka, Kuat, nebo Alderaan. Záznamy o Sjednotitelských válkách byly uloženy v Archivech Jediů.Cody

27. října 2011 v 21:08 | Desin Drowe |  Velká armáda Republiky-postavy

Cody

Domovský svět: Kamino
Narozen: 32 BBY
Rasa: člověk
Pohlaví: mužské
Výška: 1.83 m
Váha: 80 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Éra: Vzestup Impéria
Příslušnost:
 • Galaktická Republika
 • Galaktické Impérium
  • Sbory Stormtrooperů
CC-2224, známý spíše pod přezdívkou Cody, byl klonový maršál, který byl během Klonových válek přidělen k Vrchnímu generálovi Obi-Wan Kenobimu. Cody byl velitelem 7. vzdušného sboru, vcelku často se však stavěl rovněž do pozice velitele 212. útočného bataliónu. Cody byl loajální a schopný velitel, který vždy plnil své rozkazy. Byl rovněž zkušeným velitelem, jehož rozkazy dávaly smysl.

CC-2224 začal svůj život jako tuctový klonový důstojník - jeden z mnoha předurčených k převezmutí velení rozličných jednotek Velké armády Republiky. CC-2224 však již na začátku své vojenské kariéry vykazoval znaky samostatnosti, které neunikly pozornosti zvědavých očí Kaminoanů.

Jakožto velitel 7. vzdušného sboru byl CC-2224 přidělen k Jedijskému generálovi. Zjištění, že jeho nadřízeným, pod nímž bude v budoucích letech sloužit, je slavný Obi-Wan Kenobi, jej učinilo šťastným. První bitvy o Geonosis se však nezúčastnil a jednou z jeho prvních bitev se tak stala ta o planetu Skor II, v níž bojoval pod velením Mistra Mace Windua.

Během Klonových válek byl CC-2224 několikrát stažen z bojové linie, aby podstoupil experimentální výcvik, jemuž velel voják ARK Alfa-17, který ve svých cvičeních zdůrazňoval důležitost nezávislosti. Jakožto symbol své nové nezávislosti přijal CC-2224 přezdívku Cody a svou zbroj si přizpůsobil výbavou, která byla dříve dostupná pouze jednotkám ARK. Mezi modifikace Codyho výbavy patřil Jetpack, sekundární komunikační anténa, hledí na helmě, posílené ramenní podložky, antény na helmě, a malý nástroj na pravé ruce. Ze stovky velitelů, kteří prošli výcvikem Alfy-17, byli ti nejschopnější z nich přiděleni do Sedmého Družstva, což byla elitní skupina složená z těch nejlepších ostřelovačů, expertů na demolice a mariňáků - jejich úkolem bylo doprovázet Jedie na všemožné typy misí. Pro své nad ostatní vyčnívající výkony bylo velení nad Sedmým Družstvem přiděleno právě Codymu a Odd Ballovi.

Bitva o Christophsis a dobývání Tethu


Když Separatisté obléhali planetu Christophsis, byli jejímu obyvatelstvu na pomoc vysláni generálové Obi-Wan Kenobi a Anakin Skywalker, které doplňovali Cody a Rex s klonovými vojáky. Codymu s Kenobim se poté, co se Anakin Skywalker postaral o admirála Trenche, podařilo zničit zbytky blokády Separatistů. Po vylodění Republikových jednotek se však jejich armáda potýkala s problémy ohledně zrádce ve vlastních řadách. Po odhlalení přeběhlíka v osobě seržanta Machra byly Republikovým jednotkám na Christophsis vyslány posily. Mezitím se však Cody a ostatní museli vypořádat s první vlnou Separatistických jednotek, jimž velel generál Whorm Odporný. Bitevní droidi byli drženi na uzdě prostřednictvím účinných kanónů, ty se však ukázaly býti k ničemi proti defletornímu štítu, který Odporný využil při svém třetím útoku. Cody a klonoví vojáci tak byli nuceni zatáhnout droidy to trosek, v nichž měli díky složitému terénu narvch. Když generál Skywalker se svojí novou padawankou Ahsokou Tano zničili generátor štítu, měly kanóny opět zelenou, což vyústilo v konečnou porážku a kapitulaci armády Separatistů.


Po bitvě o Christophsis byl Cody se svými vojáky vyslán na planetu Teth, kde Separatisté věznili Rottu, mladého syna Tatooinského pána podsvětí - Jabby Hutta. Na záchranu Rotty byla původně vyslána Rota Torrent z 501. legie, ta se však ocitla v pasti, ze které Kenobi s Codym museli zachraňovat její zbytky. Ihned po příletu křižníku Spirit of the Republic se Cody se svými muži vydali do boje.

Inspekce na měsíci Rishi a bitva o Kamino


Při plnění rutinních inspekcí po odposlouchávacích základnách, se Cody s Rexem dostali na Pastil. Rex zjistil, že za veškeré zdejší problémy může porouchaný droid série MSE, a vyhlásil kód Aurek, aby droida nalezli na zničili. Ostatní kloni považovali Rexe za paranoika, ovšem po zničení a ohledání droidova děla zjistili, že šlo vlastně o jednoho ze čtyři droidích špehů. Tři z nich byli zničeni, k zastavení posledního musel být využit tepelný detonátor. Rex s Codym nařídili vojákům, aby uklidili nepořádek, který způsobili, a vydali se na základnu měsíce Rishi.

Během inspekce komunikační stanice na měsíci Rishi byli Cody s Rexem přivítáni droidím komandem, převlečeným za klonového vojáka. Přeživší z napadnené stanice - Echo, Hevy a Pěťák - věděli, že je musí varovat. Vystřelili tedy světlici, což Rexe donutilo k střelení "klonového vojáka" do hlavy. Po sundání helmy zjistili, že šlo o převlečeného droida a záhy byli napadeni jeho druhy. Zprvu se jim záplavu nepřátel dařilo držet zpět, avšak droidi se rozhodli naházet směrem k jejich pozici velké množství tepelných detonátorů. V následující explozi bylo zničeno přepravní plavidlo, jímž Cody s Rexem přiletěli, avšak samotná dvojice se díky výstřelným lanům podařilo zachránit. Po setkání s Hevym, Echem a Pěťákem, se Cody s Rexem dozvěděli, že stanice byla obsazena. Rozhodli se tedy nováčky vést do bitvy, jejímž účelem bylo získat stanici důležitou k obraně Kamina zpět. Všichni droidi uvnitř stanice byli zničeni a pětici se podařilo znovuzískat nad ní kontrolu. Zjistili tak, že stanice byla nastavena na vysílání signálu "vše v pořádku", aby Republiku držela v nevědomí o flotile Separatistů, kterou vedl Generál Grievous, jenž plánoval zaútočit na Kamino, čímž by zastavil produkci klonů pro Republiku, což by nejspíš vyústilo ve vyhranou válku pro Separatisty. S příletem Separatistických posil se pětice rozhodla stanici zničit. Potřebovali totiž, aby přestala vysílat signál "vše v pořádku", a tak se rozhodli rozmístit několik výbušnin a tekutou tibannu. Dálkový ovladač však v rozhodující situaci přestal reagovat. Hevy se rozhodl obětovat svůj život a odpálil výbušniny manuálně. Následující výbuch zničil celou stanici i se všemi droidy. Díky oběti statečného vojáka se Republika o hrozícím nebezpečí dozvěděla a Separatisty byla schopna odrazit.


Nějaký čas po událostech na měsíci Rishi sledovali generálové Kenobi a Skywalker spolu s Codym a Rexem zachycený kódovaný hologram, v němž spolu komunikovali generál Grievous s Asajj Ventress. Jelikož vše nasvědčovalo tomu, že přeci jen dojde k útoku na Kamino, byli všichni zúčastnění vysláni na planetu, kde měli spolu se zbytkem 501. legie podpořit generálku Shaak Ti. Když Grievous se svými jednotkami dorazil, byl Cody jedním z těch, kteří jej sledovali. Hned jakmile bitva započala, se Cody s Rexem vydali do kasáren, kde pomáhali v boji starým známým Echovi a Peťákovi, kteří zde byli s údržbářským klonem č.99 a několika mladými kadety. Jak se droidi blížili ke kasárnám, shromažďovali Cody a ostatní další zbraně. Právě když se droidi, kterým velel Grievous osobně, chystali vtrhnout do kasáren, byli přepadeni. Cody házel granáty, zatímco kadeti dostali od Rexe příkaz k zahájení palby ze svých krytů. Č.99, který se ze všech svých sil snažil pomoci svým bratrům, chtěl Codymu přinést další granáty a vrhl se do nepřátelské palby. Maršál jej již nestačil zastavit, a tak č.99 zakončil svůj život údržbářského klona hrdinskou smrtí. Po porážce droidů označil Cody č.99 za pravého klonového vojáka. O něco později Cody spolu s Rexem povýšili Echa a Pěťáka na vojáky ARK.

Bitva o Ryloth a další mise


Když se Republika rozhodla osvobodit Separatisty zotročený lid Rylothu, byl Cody důležitou postavou nadcházející bitvy. Poté, co Anakin Skywalker s Ahsokou Tano zničili blokádu nad planetou, dostaly invazní jednotky povolení k útoku. V hangáru Republikového křižníku Cody společně s Kenobim a rotou Duchů nastoupil na palubu LAAT/i jménem Crumb Bomber, s nímž se vydali k malému městečku jménem Nabat. Obi-Wan Kenobi vojákům zdůraznil, že jsou tu, aby Ryloth osvobodili, ne aby ho zničili, zatímco Cody svým mužům nařídil, aby používali pouze své blastery a pražníky na droidy. Jakmile se však Republikové křižníky ocitly pod těžkou palbou z protonových kanónů, kteří jim nedovolovaly přistát, pověřil Mistr Jedi Mace Windu Obi-Wana a jeho muže zničením těchto opevněných pozic. Po zničení v bunkrech opevněných droidů, strážících okraj města, Obi-Wan s Codym vstoupili do města, kde postavili dočasný tábor. Cody se se svými nejlepšími muži - Cídilem, Bolákem a Kudrnáčem - vydal na průzkum. Zjistili, že Twi'lekové jsou drženi jako rukojmí na nádvoří města. Poté, co Cody vše nahlásil Kenobimu a Winduovi, rozhodl se Obi-Wan pokračovat v plánu - všichni se shodli na tom, že rukojmí to jen všechno dělají těžší, nikoli však nemožné. Cody si všiml dlouhotrvající nepřítomnosti Boláka a Cídila, a tak jim před odchodem poslal vzkaz. Po znovu-vstoupení do města byla Rota Duchů napadena nebezpečnými gutkurry, které však úspěšně odlákal Obi-Wan, který Codymu přikázal soustředit veškerou palbu na skalní převis. Ten přesně na čas spadl a všechna divoká zvířata uvěznil. Následně se vrátili i Bolák s Cídilem, kteří vedli mladou Twi'lečku Numu. Zpočátku byl Cody absencí svých mužů rozčilen, avšak poté, co se dozvěděl o jejich objevu tunelů, trochu se zmírnil. V následném postupu vedl Cody skupinu vojáků, která měla odlákat alespoň část droidů, strážících rukojmí. Kenobi mezitím s Bolákem, Cídilem a Numou podnikl cestou tunely, aby rukojmí osvobodil. Jakmile byli všichni na pozici, Cody zaútočil. V nastalém zmatku Kenobi osvobodil rukojmí, avšak ocitl se pod palbou tanků AAT. Cody dal svým mužům rozkaz k ústupu - droidi je pronásledovali. Taktický velicí droid TX-20 se však o záchraně rukojmích dozvěděl a poté, co Obi-Wan s pomocí Cídila a Boláka zničil protonová děla, byl napaden tankem velicího droida. Avšak dřív, než tank stačil vystřelit - a zabít Kenobiho s Numou - na něj však zaútočili rukojmí, kteří velicího droida zničili. Po bitvě a zničení děl byl Mistr Windu se svými transporty konečně mohl přistát a vydal se se svými jednotkami směrem na hlavní Lassu, hlavní město Rylothu. Kenobi s Cody vedli své muže do pouště Jixuan, kde ve jménu Republiky zabezpečili jižní hemisféru.


Nedlouho po událostech na Rylothu byli Kenobi s Codym spolu se Skywalkerem a Rexem vysláni na planetu Felucii, kde měli bojovat s Grievousovými jednotkami. Kvůli početné síle a nekonečným posilám však byli poraženi. Kenobi se Skywalkerem byli nuceni požádat o pomoc, a tak Vrchní generál Plo Koon velel záchranné flotile, která měla Republikové jednotky dostat pryč z planety. Po úspěšné evakuaci byl Cody na chvíli poslán na Coruscant.

Cody byl rovněž přítomen při misi na stanici Black Stall, na níž lovec odměn Cad Bane ukrýval holokron se seznamem na Sílu citlivých dětí. Codymu bylo nařízeno počkat u lodi, zatímco Kenobi s Winduem pokračovali do nitra stanice. Když Windu nechtěně spustil obranné systémy stanice, měl při útěku Jediů Cody loď připravenou. I když se Jediům podařilo holokron získat, mise nebyla úspěšná, jelikož Bane opět unikl.

Když příslušník Konfederace nezávislých systémů Poggle Menší obnovil droidí továrny na Geonosis, vyslala Republika okamžitě jednotky, které měly zasáhnout. Cody se neúčastnil počátečního náporu. Na palubě dělového člunu se na přistávací bod dostal až později a pomáhal zde přeskupit těžce postižené vojsko Republiky. Následně přistávací bod rovněž až do příletu generálů Skywalkera a Ki-Adi-Mundiho bránil. Skupina se následně připravila k útoku na továrnu, který skončil úspěchem. Cody byl rovněž přítomen při hledání Poggleho Menšího, který se ukrýval. Jak však vyšlo najevo, ukrýval se v chrámu Progate, kde jej vystopovala rovněž Luminara Unduli, která však byla zajata Geonosienskými nemrtvými. Tito nemrtví byli kontrolováni mozkovými červy, které jejich královně Karině Velké umožňovaly ovládat své podřízené i po jejich smrti. Trubci s mozkovými červi byli však rovněž mnohem odolnější - ani výstřel z blasteru, nebo dokonce čepel světelného meče, jim nedokázala zabránit v útoku. Když se Cody s Kenobim a Skywalkerem probojovali ke královně, přikázal svým mužům, aby se rozptýlili a připravili se na přepadení, zatímco Jediové se pokusili vyjednávat. Pokus o diplomatické řešení však podle mnohých očekávání selhal. Zatímco Jediové zachraňovali Luminaru Unduli, Cody vydal rozkaz k palbě. Královna byla zabita a hrdinové Republiky unikli z tunelů řítícího se chrámu.

Když byl Mistr Jedi Eeth Koth zajat Generálem Grievousem, byl Cody členem týmu, jehož úkolem bylo odlákat Grievousovu pozornost, zatímco záchranný tým složený z Anakina Skywalkera, Adi Gallii, kapitána Rexe a malého oddílu klonových vojáků, měl Kotha zachránit. Cody s Kenobim úspěšně zaujali Grievousovu pozornost. Grievousova loď uzamkla Kenobiho lehký křižník, a tak zatímco byl Kenobi zaměstnán soubojem s Grievousem, se Cody a jeho muži museli vypořádat s droidím komandem, které se pokusilo převzít kontrolu nad jejich lodí. Po duelu na můstku Kenobiho lodi a porážce Grievousových droidů, se generál pokusil o útěk. Codymu se podařilo trefit Grievouse svým výstřelným kabelem, kyborgovi se však přesto podařilo uniknout. Byl však pronásledován Kenobim, Codym a dvěma vojáky. Když Grievousova loď zničila lehký křižník Republiky, ztratil Cody jednoho ze svých mužů. Naštěstí pro ostatní se objevila Adi Gallia, která ostatní pomocí výstřelného kabelu z přístupové kapsule vytáhla. Když byli vyzvednuti Skywalkerem, dozvěděli se od Admirála Yularena, že jeden z Grievousových transportů se pokusila přistát, avšak ztroskotala na nedaleké planetě Saleucami. Kenobi se tedy rozhodl vzít s sebou Codyho s Rexem a vydat se za Grievousem. Když Kenobiho jednotky přistály na planetě, prozkoumaly nejprve zbytky Grievousovy lodi. Prostřednictvím sacích ventilů, které byly ještě teplé, Cody odhadl, že k přistání nedošlo před dlouhou dobou. Kenobi se tedy rozhodl rozdělit své jednotky. Rex se vydal do mokřadů, Kenobi, Cody a Crys zajišťovali oblast přistání. Codyho muži nalezli droida, z něhož se jim na palubě AT-TE podařilo získat informace ohledně dalších záchranných modulů, což znamenalo, že Grievousovi byli stále na stopě. Cody s Kenobim prohledali první dva moduly, které však byly prázdné. Při kontrole třetího modulu však Grievouse konečně narazili. Cody s Kenobim byli nuceni bojovat. Když však přiletěla loď, na níž Grievous čekal, podařilo se projednou znovu uniknout.

Ochránce a spasitel


Poté, co Kenobi vyšetřoval na Mandalore, byl Cody spolu se Skywalkerem, Rexem a dalšími klonovými vojáky, přidělen na obranu Coronetu, přepravní lodi Mandalorianské věvodkyně Satine Kryze. V nákladním prostoru lodi zdůraznil Kenobi vojákům důležitost bezpečí pro vévodkyni. V průběhu letu byli Cody s Rexem a vojáky na hlídce. Když klonoví důstojníci ztratili kontakt se dvěma vojáky, informovali o nastalé situaci. Na pomoc přišel Skywalker. Společně trojice našla otevřenou přepravní skříň. Ukázalo se, že v bednách byli zabijáčtí droidi - jeden z nich se naneštěstí dostal až do výtahu. Vojáci v nákladním prostoru však nemohli jedince pronásledovat, jelikož ze zničených droidů vylezli takřka totožné, jen menší verze. Cody s Rexem společně se Skywalkerem zničili veškeré droidíky a následně se vydali hledat vůdčího droida. Skywalker se mezitím vydal povědět svému bývalému mistrovi, že jeden ze společníků vévodkyně je zrádce, poté se vydal zpět, aby Codymu a Rexovi pomohl s hledáním posledního droida. Když Cody s Rexem nalezli helmu jednoho ze svých vojáků, byli napadeni jedním z menších droidů. Skywalker s R2-D2 se o něj naštěstí postarali dříve, než stihl zadat smrtící úder. Po zničení posledního droida vzal Tal Merrik, odhalený zrádce, Satine Kryze jako svou rukojmí a vyžádal si podporu od Úmrlčí hlídky, která na jeho podporu vyslala 3 lodě plné bojových droidů. Skywalker, Rex, Cody a Mandalorianští královští strážní odráželi útok bitevních droidů, zatímco Obi-Wan Kenobi se pokoušel o záchranu vévodkyně. Když byl Merrik zabit Skywalkerem, bylo mu Codym nahlášeno, že o poslední bitevní droidy bylo postaráno.

Když byl zajat Mistr Jedi Even Piell, účastnil se Cody briefingu, který v Chrámu Jediů pořádal Plo Koon. Jejich mise zněla jasně: osvobodit Mistra Piella z nedobytného vězení Separatistů - Citadely - dříve, než Piell pod nátlakem vyzradí informace ohledně cest Nexusu. Cody a zbytek týmu se vydali do hangáru uvnitř Chrámu, kde se celý záchranný tým nechal zamrazit do Karbonitu, což bylo nezbytné k oklamání senzorů. Když proletěli blokádou okolo Loly Sayu - planety, kde Citadela stála - byli RD-D2 a jeho droidími společníky opět rozmrazeni. Když se šli velitelé rozhlédnout po okolí, zjistili, že jetpacky ani výstřelné kabely nebudou moci kvůli větru a minám ke zdolání úbočí použít. Museli tedy vyšplhat. Jeden z klonových vojáků - Charger - naneštěstí spadl, čímž uvědomil vrchního velitele vězení Osiho Sobecka, o jejich přítomnosti. Cody vedl svůj tým skrze chodby Citadely, avšak po aktivování pastí přišel o dalšího vojáka. Mistra Piella se jim však podařilo najít - mučícího droida zničili právě ve chvíli, kdy se jej chystal připravit o jediné zdravé oko. Od Piella se tým dozvěděl, že druhou část potřebné informace má jeho kapitán, a tak se vydali směrem k jeho cele. Cody se svými muži narazil na droidí komando, s nímž se ale dokázali vypořádat. Když se Sobeck rozhodl aktivovat magnety ve stropě, byli všichni vojáci, vybaveni kovovými věcmi - včetně Skywalker se svou kovovou rukou - přitaženi ke stropu. Zatímco Kenobi s Piellem zdrželi pomocí Síly komando, Cody s Rexem vedli své muže vpřed. Před jistou smrtí tím, že magnety vypnul - čímž také umožnil opětovné použití kovových zbraní. Tým následně pokračoval do zadržovací cely, v níž byl Piellův kapitán - Wilhuff Tarkin - a další důstojníci. Z bezpečnostních důvodů a k ochraně informací se členové týmu rozhodli rozdělit na dvě skupiny: Skywalker, Rex, ARK vojáci Echo a Pěťák a Tano, vyrazili s Tarkinem, zatímco Kenobi s Codym s sebou vzali Piella. Při úniku Kenobiho skupiny položili Cody a jeden z jeho vojáků, výbušniny, které jim pomohly uniknout... druhá skupina takové štěstí neměla. Mise skončila smrtí Mistra Piella. Před posledním výdechem však zkušený Jedi svěřil svou informaci Padawance Tano, a tak - navzdory smutným ztrátám, mezi něž patřil i Echo - mise skončila vítězstvím pro Republiku.

Konec Klonových válek a bitva o Utapau


V posledních měsících Klonových válek se Cody zúčastnil mnoha bitev - zbraň pozvedl například na Koorivě, Praesitlynu, Rendili, Boz Pity, Aargonar, Maramere, Bomis Khorri IV, Sarrish, Saleucami, nebo Skorru. Téměř každé bitvy se zúčastnil po boku Generála Kenobiho, což vyústilo ve zformování jejich blízského přátelství. Ve snaze ukončit v co nejblížší době válku, Republika zaútočila planetu Cato Neimodia, na níž ležela osobní pevnůstka Vícekrále Obchodní Federace Nuta Gunraye. Když bitva došla ke svému vyvrcholení, prorazilo Codyho Sedmé Družstvo, pod velením Generálů Skywalkera a Kenobiho, vnitřní obranou Separatistů a probojovalo si cestu do komplexu. I když zajmout Vícekrále se nepodařilo, získala Republika alespoň cennou informaci. Ve spěchu zapomněl Gunray při evakuaci na své mechno-křeslo, z něhož Republika získala informace ohledně útoku na planetu Belderone. V procesu, který byl veřejně nazýván snahou o brzké ukončení války, vyslal Nejvyšší Kancléř Palpatine do Vnějšího Okraje dalších 200 000 vojáků. Codyho 7. vzdušný sbor byl jednou z tisíců divizí, které se bitev v Okraji účastnily. Když byl Kenobi vyslán na Utapau, kde měl prověřit přítomnost Separatistů, vzal Codyho a celý 212. útočný batalión s sebou. Jak nakonec vyšlo najevo, Utapau dočasně sloužila k bezpečnému úkrytu Rady Separatistů. A byl to Generál Grievous, kdo byl pověřen jejich obranou.


Během bitvy o Utapau vedl maršál Cody své muže, podporované četou Parjai a výsadkovými divizemi, do Pau City. Zatímco jeho dlouholetý přítel bojoval v souboji na život a na smrt s Generálem Grievousem, cody se vypořádával s všudypřítomnými droidy. Během pronásledování Generála Grievouse ztratil Kenobi svůj světelný meč. Ten dopadl přímo před klonového velitele, který jej sebral - a později jej vrátil majiteli. Jak bitva i po Grievousově smrti pokračovala, vydal se Kenobi se svým varactylem Bogou do horních pater Pau City. Právě v tomto okamžiku maršál Cody obdržel Rozkaz 66. Cody rozkázal jednomu z AT-TE vystřelit na nového nepřítele Republiky. Výstřel z kanónu AT-TE trefil úbočí kousek od Kenobiho, což vyústilo v jeho a Bogův pád do hlubin Utapau. Cody však s Kenobim prožil dost času na to, aby věděl, že takto zkušený Jedi mohl pád přežít. Vyslal tedy do zaplavených katakomb pod povrchem Pau City průzkumné droidy, aby se podívali po jeho tělu. Po vykonání Palpatinových rozkazů Cody shromáždil své muže a do hodiny byli všichni Separatisté na planetě poraženi. Codyho obavy se však potvrdily, když mu poručík přišel říci, že osobní letoun Generála Grievouse opustil planetu. Svého dlouholetého přítele však nepronásledoval. Namísto toho své muže připravil na lov uniklých členů Rady Separatistů, kteří během bitvy unikli.

Život za Impéria


Po formaci Galaktického Impéria byl Cody zařazen do sborů Stormtrooperů, takže se stal velitelem Imperiálního praporu. Nakonec byl umístěn na své domovské planetě Kaminu, kde velel Imperiální posádce na klonovacím zařízení Timira City. Jakožto jeden ze zbývajících klonových velitelů Cody vykazoval extrémní opovržení nad tím, že se Stormtroopeři stali náhradou za klony Fetta. Byl zvláště nespokojen s jejich nízkou kvalitou a byl by ochoten obětovat celou četu, jen aby získal jednoho jediného pravého klonového vojáka. Podle Codyho mělo rozhodnutí Impéria vojáky rekrutovat, negativní dopad na operační efektivitu armády Impéria. Vnímal neklonové rekruty jako vojáky nižší třídy a jeho mínění o "postradatelných klaunech" bylo ještě posíleno, když viděl, jak se rekrut při odpalování dvěří udeřil do hlavy. Codyho frustrace s odvedenými vojáky, zkombinovaná s nostalgickými vzpomínkami bývalé armády Klonů zapříčinila, že jen bědoval nad tím, jak nová generace Stormtrooperů zesměšňuje dědictví, převzaté z Velké armády Republiky, kterou popisoval jako neuvěřitelnou bojovou sílu.

Přáli jste si ho, máte ho tu. U překladu tohoto článku jsem strávil několik hodin, takže si nestěžujte, že se vám to nechce číst.Živoucí Síla

26. října 2011 v 17:42 | Desin Drowe |  Síla

Živoucí Síla


Živoucí Síla je pohledem na Sílu, kterou postupem času akceptovala většina Jediů. O Živoucí Síle bylo míněno, že je přítomna ve všech žijících bytostech - že je obklopuje a proudí jimi - a tudíž všechny bytosti spojuje. Jediové věřili, že Živoucí Síla odkazovala na jejich instinkty. Pomocí ní byli naladěni na ostatní bytosti. Brali na vědomí následky svých činů a vnímali budoucnost, avšak zůstali soustředěni na přítomnost.


Věřilo se, že Živoucí Síla obsahovala jak světlou, tak temnou stranu. I proto museli Jediové přemýšlet o svých činnostech, aby se vyhnuli pokušení temné strany. Díky Živoucí Síle se některým Jediům po smrti podařilo jejím prostřednictvím znovuzískat svou identitu. Ztratili sice svou fyzickou formu, ale tím, že se Sílou splynuli v jedno, se jejím prostřednictvím byli schopni zjevit a promluvit. Zastánci Živoucí Síly jako Qui-Gon Jinn se hlásili k filozifii "žijící v okamžiku" - spoléhali na své instinkty a více se koncentrovali na citlivost vůči ostatním žijícím objektům. Na naplnění Osudu, který byl jedním z vůdčích principů Jednotící Síly, nedbali.

Síla

26. října 2011 v 17:17 | Desin Drowe |  Síla

Síla


Síla je metafyzická, všudypřítomná moc, svazující všechny citlivé na ni, která představovala nezbytnou součást a enormní význam v životech Jediů či Sithů. Ve starobylých časech byla nazývána "Cesta" a bylo na ní nahlíženo z mnoha neomezených úhlů pohledu, včetně světlé strany, temné strany, Jednotící Síly a Živoucí Síly. První dva zmiňované aspekty se zabývají především morálním kompasem Síly - záleží na tom, jak se Síla projevuje v chování a emocích živých tvorů, kteří samotní jsou rovněž její součástí. Světlá strana Síly ladí se soucitem, léčením, shovívavostí, vnitřním mírem, avšak rovněž s odvahou a osvícením. Temná strana zato souvisí s nenávistí, strachem, sebestředností, hněvem, agresí, žárlivostí a zlomyslností. Další dvě části - Jednotící a Živoucí Síla - byly prominentními částmi životní filozofie Jediů. Jednotící Síla je v podstatě o Vesmíru a času v plném rozsahu, zatímco Živoucí Síla souvisí s energií, vyřazující z živých bytostí.

Ačkoli byla Síla dělena na jednotlivé kategorie, neexistovalo žádné omezení, které by stoupenci jedné cesty zamezilo v použití Síly jiné kategorie. Síla částečně existovala uvnitř bytostí, které ji používaly, a tudíž čerpala energii z jejich emocí.

Nekteré bytosti - především Sithové - věřily, že temná strana Síly je silnější, než světlá, ačkoli dle poznání lze s jistotou říci, že temná strana není o nic silnější, než její protějšek, ale skýtá pouze větší pokušení pro ty, jež ji použili - nebo ji použít toužili. Jiní o Síle smýšleli jako o subjektu nebo bytosti, schopném inteligentního myšlení - zkrátka něco jako o druhu božstva. Anakin Skywalker, o němž se věřilo, že vzešel ze Síly samotné, mohl tuto domněnku sdílet. A pokud tomu tak skutečně bylo, potom by byla důvěryhodnost pohledu na Sílu jakožto živoucí bytost, posílena.

Ačkoliv Síla proudila skrze všechny živé věci, její moc mohl ovládnout pouze jedinec, který byl Citlivý na Sílu. Citlivost na Sílu byla spjata s vysokou koncentrací vnitřních mikroorganizmů, známých jako midichloriany, v krvi bytosti citlivé na Sílu. Čím větší počet midichlorianů se v krvi jedince nacházel, tím větší potenciál pro použití Síly měl - i když existovaly výjimky tohoto pravidla. Na Sílu citliví jedinci se byli schopni natáhnout v Síle a vykonat jejím prostřednictvím všemožné úkony - včetně vysokých skoků, zvýšené rychlosti a zlepšených reflexů, nebo kontrolovat a utvářet svět kolem sebe - tato schopnost byla nazývána Aurou Síly.

Nezapomeňte hlasovat v Anketě!


Kel Dor

25. října 2011 v 21:48 | Desin Drowe |  Rasy

Kel Dor

Domovský svět: Dorin
Jazyk: Keldorština, Galaktický Basik
Průměrná výška dospělého jedince: 1.8 m
Barva kůže: od broskvové po rudou
Rysy: Ochranné masky při pobytu v atmosféře s obsahem kyslíku
Známí jedinci:
 • Doln Tok (masér)
 • Gnost-Dural (Mistr Jedi)
 • Koro Ziil ("Ten, kdo pobývá v temnotě")
 • Plo Koon (Mistr Jedi)
 • Plo Koonův strýc (Rytíř Jedi)
 • Sha Dun (Admirál Imperiální flotily)
 • Sha Koon (Rytířka Jedi)
 • Tistura Paan (zasvěcená Baran Do)
 • Yith Ganar (odbornice na techniku)
 • Zym (Mistr Jedi)
Kel Dořané byli inteligentní rasou, pocházející z technologicky rozvinuté planety Dorin. V atmosférách bohatých na kyslík byli Kel Dořané nuceni nosit ochrannou masku s filtrem. Mimo jiné se proslavili svými se Sílou seznámenými tradicemi Baran Do. Jedním z nejznámějších Kel Dořanů byl Mistr Jedi Plo Koon, jež pocházel z proslulé rodiny Jediů - do Řádu patřila i Sha, Plo Koonova neteř.

Mistr Jedi Gnost-Dural - Strážce archivů Jediů, který žil během Velké Galaktické války


Při porovnání k ostatním bytostem byli Kel Dorové vcelku vysokou rasou - se svou průměrnou výškou 180 centimetrů mohli býti přirovnáni k člověku. Barva jejich kůže se pohybovala od broskvové, tedy světle oranžové, až po nejtmavší odstíny červené - až rudé odstíny. Většina z příslušníků rasy měla oči černé barvy, ačkoli někteří jedinci se narodili s duhovkou barvy stříbrného nádechu, což bylo často vnímáno jako spříznení se Sílou.

Z pohledu člověka byli Kel Dorové nepříliš atraktivní rasou, což bylo zapříčiněno především lícní strukturou jejich obličeje. Jejich podlouhlé nosy, které byly s protažením k ústům uprostřed rozevřeny, bylo možno přirovnat k zobákům. Na místě zubů měli Kel Dorové horní a spodní patro - viditelné pouze při stažení rtů. Okolo jejich hlavy byly umístěny mimosmyslové orgány, které ústily v černé kly.

Jelikož Dorin, domovský svět této rasy, měl atmosféru složenou z helia a jedinečného plynu, který byl k nalezení pouze na jejich planetě, museli Kel Dorové při opuštění své planety oblékat ochranné masky, které jim atmosféru filtrovaly - oxid uhličitý, dusík, a dokonce i kyslík, pro ně byl totiž smrtelně nebezpečný. Je nutné podotknout, že dýchací maska rovněž pozměnila Kel Dorův rodilý hlas. Stejně jako ochranná dýchací maska, i ochranné brýle byly nezbytnou podmínkou při opouštění své domovské planety - bez nich by totiž Kel Dorové prakticky nic neviděli. Je známo, že Kel Dorové byli po určitý čas schopni přežít ve vakuu vesmíru, i když není známa přesná délka jejich vytrvalosti.

Díky svým mimosmyslovým orgánům na hlavě měli Kel Dorové zlepšené reflexy. Celkově jako rasa byli považováni za inteligentní a pohotové, avšak při srovnání s jinými rasami byli slabší postavy. Stejně tak mezi sebou byli pomocí mysli schopni telepaticky komunikovat. Tato forma telepatie byla nejdříve považována za spjatí se Sílou zasvěcenců řádu Baran Do, avšak v průběhu času vyšlo najevo, že šlo jen o klam rozsévaný členy řádu.

Kel Dorové věděli o Síle - a také ji využívali - dávno předtím, než se přidali ke Galaktické Republice a pod záštitu Jediů. Hrdá tradice Síly byla známa především zasvěcencům Baran Do, kteří také sloužili jakožto moudří poradci bohatým a mocným rodinám. Baran Do se původně soustředili na banální předpověď počasí, avšak postupem času zjistili, že jejich nadání lze využít k předcházení, případně i řešení nebezpečných situací. Díky prozíravosti Baran Do tak bylo odvráceno mnoho válek a konfliktů. Po připojení se ke Galaktické Republice řady zasvěcenců Baran Do prořídly, jelikož Kel Dorové se přidávali k Řádu Jediů, v němž měli mnohem větší potenciál co se Síly - i prospěchu Galaxii týče. Jediové byli Kel Dory zpočátku vnímány za excentrické čaroděje, avšak některé z rodin se i přesto rozhodly své děti vyslat na výuku do jejich chrámů, akademií, nebo enkláv.


Kel Dorové byli známi svým přístupem ke spravedlnosti, kterou často vnímali černobíle. Stejně tak však byli proslulí svou pohostinností - a nikdy neodmítli pomoc ani cizinci v nouzi. I tak se však Kel Dorové nebáli vzít zákon do vlastních rukou - a třeba i zabít zloděje, který kradl, aby uživil svoji rodinu.

Jména Kel Dorů byla - stejně jako ta lidská - založena na starobylých činnostech své rodiny, práce, nebo klidně odkazem na určitého známého Kel Dora v rodině. Například jméno rodiny Koon znamenalo "průzkumník". Ukládaná jména byla volně spjata se zvuky jedinečné atmosféry Dorinu. Toto byla zakořeněná tradice, vlivné rodiny dokonce kvůli pověrám odmítaly pojmenovávat své narozené potomky mimo domovskou planetu. Kel Dorská jména byla obvykle krátká a jednoslabičná, což bylo založeno na pověře o "větrech Dorinu". Pokud neutuchající vítr "vyřkl" dlouhé jméno, považovalo se to za znamení, že duchové větru dítě zaměnili za své vlastní a odnesli ho, aby jej vychovali jako dítě větru. Na tento mýtus po tisíce let nikdo nevěřil, avšak stopy ve zvyklostech přesto zanechal.

Tradice využívání zvuku větru pro pojmenovávání nově narozených znamenala, že pro cizince nemělo jméno žádný smysl. Jiný Kel Dor, který by zaslechl a dokázal identifikovat jev, by však význam jména dokázal pochopit.

Stejně tak byly podle účelu, k němuž sloužily, pojmenovávány i objekty a techniky. Například technika Baran Do zvaná ayna-seff, která způsobovala, že se činnosti mozku staly nedetekovatelné, by při překladu do Galaktického Basiku znamenala "mrtvý mozek".


Star Wars: The Clone Wars (komiks)

25. října 2011 v 16:45 | Desin Drowe

Star Wars: The Clone Wars

Writeři: Henry Gilroy, Steven Melching
Pencilleři: Scott Hepburn, Ramón K. Peréz, Lucas Marangon, Brian Kolchak
Inker: Dan Parsons
Lettering: Michael Heisler
Barvy: Michael. E. Wiggam
Obálka: Dave Filoni, Kilian Plunkett, Lucas Marangon, Scott Hepburn, Ronda Pattison, Brian Kalin O'Connel, Le Tang, Brad Anderson
Editor: Randy Stradley
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vydavatel: Dark Horse Comics
Program: měsíčník
Vydávání: ukončeno
Počet dílů: 12
Éra: Vzestup Impéria
Timeline: cca 21 BBY
Speciální poděkování: Kocogel.info (Ronik)

Komiksová série The Clone Wars byla pokračovatelem úspěšného stejnojmeného animovaného seriálu, vydávaná společností Dark Horse Comics. První díl vyšel 10. září 2008 - celkově měla série 12 dílů, souběžných s televizním seriálem. Původně měla mít série pouze 6 dílů, avšak díky vysokému prodeji oznámil editor Dark Horse Randy Stradley vydání dalších 6 dílů. Těchto šest dílů bylo rozdělených do dvou třídílných příběhů. 28. prosince 2009 byla série zrušena.

12. a 13. díly (Slaves of the Republic - Otroci Republiky a Escape from Kadavo - Útěk z Kadava) seriálu The Clone Wars by měly být zfilmovány podle prvních šesti dílů tohoto komiksu. Pokud jste tedy komiks ještě nečetli, doporučuji vám to udělat před vypuštěním těchto epizod!

Otroci Republiky

Kompletka (1-6) ke stažení:

Konfederace Nezávislých systémů vyjednávala s Togrutskými kolonisty z planety Kiros. Obyvatelé byli pro vlastní bezpečí odstraněni z ulic města. Když o pár dnů později dorazí Velká armáda Republiky a Generál Skywalker se svou Padawankou Ahsokou Tano, jsou postaveni před záhadu chybějících kolonistů...Služba Republice

Kompletka (7-9) ke stažení:

Klonoví vojáci pod velením Majora Ozzela a Mistrů Jedi Plo Koona a Kita Fista bojují s jednotkami Separatistů na ledové planetě jménem Khorm...


Hrdina Konfederace

Kompletka (10-12) ke stažení:

Anakin Skywalker, Rytíř Jedi a hrdina Republiky, je vyzván mladým hrdinou Konfederace! Ze světa, který v Klonových válkách vyhlásil svoji neutralitu, se Separatistům dostává nových a pokročilejších lodí. Obi-Wan Kenobi a Anakin Skywalker cestují na Valahari, aby se setkali s jejími vůdci. Jak to tak ale vypadá, diplomacie může tentokrát vést k válce!


Raketový bojový droid

24. října 2011 v 16:03 | Desin Drowe |  KNS-pěchota

Raketový bojový droid

Výrobce: Baktoid Combat Automata
Linie produktů: B-série bojových droidů
Třída: Bojový droid
Výška: 1.91 m
Pohlaví: mužské programování
Barva senzorů: černá
Výzbroj: blasterová puška E-5
Výbava: raketový batoh, světlomet (na helmě), fúzní řezák
Příslušnost: Konfederace Nezávislých systémů
Éra: Vzestup Impéria

Raketoví bojoví droidi známí rovněž pod názvem lovečtí bojoví droidi nebo droidí lovci modulů, byli druhem modifikovaných bojových droidů třídy B-1, vyzbrojení raketovými batohy a světlomety pro průzkum vesmíru při hledání a ničení únikových modulů nepřítele.


Když byl Hvězdný destruktor Triumphant zničen Malevolence - lodí Generála Grievouse - byli tito droidi nasazeni do akce z výsadkové lodi třídy Droch, aby vyhledali a zničili únikové moduly, v nichž se zachránili všichni přeživší - a rovněž svědci - destrukce Republikové flotily. Kromě klasického blasteru byli tito droidi navíc vybaveni raketovým batohem, který jim umožňoval volný pohyb po vesmíru, světlometem pro osvícení oblasti a řezacími nástroji, pomocí nichž proráželi průzory, čímž v modulu se ukrývající vojáky odsoudili k záhubě ve vakuu vesmíru. Po zničení modulu 1977 se skupina těchto droidů přesunula k dalšímu, který obýval Mistr Jedi Plo Koon se svými muži. Jedi a ostatní však byli na příchod lovců připraveni. Droidy nejprve zahnali a Mistr Jedi následně zničil jejich přepravní plavidlo, což vyústilo v jeho explozi a zničení těchto droidů.


Rys

18. října 2011 v 20:04 | Desin Drowe |  Velká armáda Republiky-postavy

Rys

Domovský svět: Kamino
Rasa: člověk
Pohlaví: muž
Výška: 1.83 m
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Příslušnost: Galaktická Republika
 • Coruscantská stráž
  • Doprovodná diplomatická družina
Rys bylo jméno klonového vojáka, který během Klonových válek sloužil jako člen Coruscantské stráže pod poručíkem Thirem. Od svých druhů byl snadno rozeznatelný prostřednictvím přes čelist na krk přecházejícího tetování. Rys byl jedním ze tří klonových vojáků, kteří doprovázeli Mistra Yodu na diplomatickou misi na planetě Rugosa.
Na počátku války byl Rys přidělen do Coruscantské stráže, mezi jejíž obvyklé povinnosti patřilo strážení Senátního distriktu a doprovázení senátorů a důležitých jedinců na jejich diplomatické mise. Ačkoliv byl Rys - stejně jako všichni jeho bratři - plně loajální Republice, svým přidělením do řad Coruscantské stráže, nebyl zrovna nadšen a přál si přidat se ke svým bratrům, bojujícím na bojištích po celé Galaxii. Když nebyl zrovna ve službě, pak mezi jeho oblíbené činnosti spadalo sledování pohybu Republikové flotily a vývoje ve Vnějším Okraji se rozvíjející války.
Rys dostal svou šanci prokázat se jako statečný voják, když byl přidělen na diplomatickou misi na měsíc Rugosa, kde se měl Mistr Yoda setkat s Toydarianským králem Katuunkem, s nímž měl vyjednat připojení se k Republice. Jejich konvoj byl však přepaden fregatami Separatistů a Yoda s poručíkem Thirem a vojáky Rysem a Jekem, byl nucen přistát na měsíci v únikovém modulu. Okamžitě byli napadeni bojovými droidy, které jako součást testu schopnosti Jediů a jejich vojáků, vyslala agenta Separatistů Asajj Ventress. Když byli všichni čtyři zahnáni do jeskynního komplexu, kde probírali plán na následující hodiny, dostal Rys od Mistra Yodu radu ohledně toho, že by se neměl soustředit pouze na nepřítele, ale vzít si ze sebe samého a svých přátel inspiraci. Tuto lekci si Rys vzal k srdci. Diplomatická družina nakonec úspěšně splnila svůj úkol a jelikož na straně Republiky nebyl v akci nikdo zabit, vrátili se vojáci na svou Coruscantskou základnu.


Star Wars: The Old Republic: Revan + úryvek

16. října 2011 v 18:11 | Desin Drowe |  Star Wars Knihy

Star Wars: The Old Republic: Revan

Autor: Drew Karpyshyn
Vydavatel: Del Rey
Datum vydání: 15. listopadu 2011
Typ: pevný obal
Éra: Stará Republika
Timeline: 3 956 - 3951 BBY
Série: The Old Republic

Kniha Star Wars: The Old Republic: Revan je něčím, na co fanoušci her a komiksů Knights of the Old Republic dlouho čekali. V knize, která bude již třetím pokračováním série The Old Republic, se dočteme o osudu Revana po konci prvního dílu KotORU. Jak víme z hry, vydal se Revan pryč do Neznámých oblastí. O své cestě nikomu neřekl. Pouze jediný člen posádky, která jej následovala v boji proti Darthu Malakovi a zničení Star Forge, šla s ním: Canderous Ordo. V této knize, která zároveň slouží k uvedení do MMORPG The Old Republic, se konečně o Revanově osudu dozvíme více!

Jak již bylo zmíněno, v USA vyjde The Old Republic: Revan 15. listopadu tohoto roku. Jak jsem však osobně po kontaktování Egmontu, jediného současného vydavatele knih Star Wars v Češtině, zjistil, neplánují v následujících letech vydání této očekávané knihy. Z odpovědi jsem samozřejmě nebyl potěšen. (Darth) Revan je jednou z nejoblíbenějších postav ze světa Star Wars a chystané vydání The Old Republic by prodej knihy jistě zvýšila. Jak však bylo napsáno: Egmont Revana vydávat nebude.

Proto jsem se rozhodl zasáhnout sám. Po přečtení sedmistránkového úryvku z časopisu Star Wars Insider, jsem se jej však rozhodl osobně přeložit! Přináším vám tedy vcelku vysoce kvalitní překlad úryvku z první kapitoly. Jestli celá kniha stojí za přečtení už posuďte sami. Vzhledem k tomu, že jsem si překlad vcelku užíval - a také tomu, že si knihu hodlám koupit v AJ, je docela možné, že v případě zájmu bych se odhodlal k překladu kompletní knihy. To však záleží na vás, čtenářích.

Odkaz ke stažení:
http://www.mediafire.com/?ol70wb42kvh8lkw

Oficiální text ze zadního obalu:
Něco tady venku je - nával zla chystající se zničit Republiku -jestliže jej jeden Jedi, stranící se a zatracený, nezastaví.

Revan: hrdina, zrádce, dobyvatel, zlosyn, spasitel. Jedi, který opustil Coruscant, aby porazil Mandaloriany - a vrátil se jako stoupenec Temné strany, usilující o podvolení Republiky. Rada Jediů Revanovi jeho život vrátila, ale cena vykoupení byla vysoká. Jeho vzpomínky byly vymazány. Zbývají jen noční můry - a hluboký, trvalý strach.

Co přesně se stalo za Vnějším Okrajem? Revan si přesně nevzpomíná, ale nemůže úplně zapomenout. Nějak narazil na strašlivé tajemství, které ohrožuje samotnou existenci Republiky. Bez představy, o co jde, nebo jak to zastaví, nemusí Revan uspět, jelikož silnějšímu a tak ďábelskému nepříteli nikdy nečelil. Avšak pouze smrt jej může zastavit.

Nezapomeňte hlasovat v anketě!


Jek

16. října 2011 v 17:25 | Desin Drowe |  Velká armáda Republiky-postavy

Jek

Domovský svět: Kamino
Rasa: člověk
Pohlaví: muž
Barva vlasů: černá (oholené)
Barva očí: hnědá
Výška: 1.83 m
Éra: Vzestup Impéria
Příslušnost: Galaktická Republika
 • Coruscantská stráž
  • Doprovodná diplomatická družina
Jek bylo jméno klonového vojáka, který během Klonových válek sloužil pod velitelem Thirem. Byl to lakonický specialista na těžké zbraně, který za sebe nechával mluvit svůj rotační kanón Z-6. Jek byl jeden ze tří vojáků, kteří doprovázěli Mistra Yodu během jeho poslání na planetě Rugosa.


Během začátku Klonových válek měl Jek na Coruscantu poměrně jednotvárnou službu. Právě kvůli omezení na poklidnou službu v okolí Senátu a občasných povinností v Doprovodné diplomatické družině se stal posedlý zbraněmi. Byl expertem na lehké blasterové zbraně všeho typu. Jeho znalosti však sahaly natolik daleko, že si bral těžké zbraně i na mise, na nichž obvykle nebyly nezbytně potřebné.


Své znalosti si Jek konečně mohl otestovat, když byl se svým kolegou Rysem a velitelem Thirem, vybrán jako doprovod pro Mistra Yodu, na něhož čekala diplomatická mise na Rugose. Jejich transport byl však ještě před přistáním napaden fregatami Separatistů, a tak byli vojáci s Yodou nuceni přistát v únikovém modulu. Byli však okamžitě napadeni bojovými droidy. Asajj Ventress, vykonavatelka Konfederace Nezávislých systémů, přesvědčila krále Katuunka k vykonání testu ohledně schopností Jediů ochránit Toydarijský lid. Všichni tři klonoví vojáci Yodovi v boji proti T81 divizi bojových droidů a nebezpečných AAT, nemálo pomohli. Během chvíle, kdy se Yoda se svým doprovodem skrývali v jeskynním komplexu, dostal Jek od moudrého Mistra Jedi radu, že výzbroj není jeho hlavní předností, protože tou je jeho mysl. Jek si tuto lekci, stejně jako zbylí vojáci tu svou, zapsal do paměti. V kritickém okamžiku, kdy byl Yoda přečíslen droidekami, byli schopni improvizace - pomocí raketometu RPS-6 vojáci ustřelili část skalního převisu, který droideky zasypal. Yodovi tak nejspíš zachránili život a navíc úspěšně dokončili misi. Asajj Ventress unikla a král Katuunko se přidal na stranu Republiky.


Neznámý pašerák

15. října 2011 v 22:39 | Desin Drowe |  Postavy-ostatní

Neznámý pašerák

Rasa: člověk
Pohlaví: muž
Barva vlasů: hnědá
Barva očí: hnědá
Barva kůže: světlá


Tento neznámý pašerák, který se narodil před Velkou galaktickou válkou, byl právě za pašování Sithských artefaktů Zabrackým Mistrem Jedi Kao Cen Darachem, jeho Padawankou Satele Shan, a dalšími dvěma vojáky Republiky, veden do zadržovací cely nad Korribanskou stanicí, když v tom byla stanice znenadání napadena Sithskou flotilou. Darach se domníval, že tento útok musí být nahlášen a pašerák nabídl svým nedávným věznitelům dopravu na své lodi. Po úniku z chodeb, kde se střetli s několika Sithskými vojáky, narazili v hangáru na dvojici Sithů. Zatímco Jediové bojovali se Sithy, pašerák s Republikovým vojákem připravovali loď k odletu. Mistr Darach se obětoval a přikázal své Padawance nastoupit na palubu lodi. Pašerák následně Shan a vojákovi přikázal použít blasterové věže na obranu proti Sithským interceptorů. Při úniku z bojiště předvedl tento pašerák své schopnosti v ovládání lodi. Umě prokličkoval mezi Sithskými křižníky a skočil do hyperprostoru, čímž bezpečně unikl z bojiště - a zachránil tak život svým novým pasažérům, sloužích Republice.

V boji na stanici pašerák předvedl svižné reakce i přesné zacházení se svými dvěma ručními blastery. Soudě podle jeho vzhledu a charisma o něm ještě uslyšíme.

Vindican

15. října 2011 v 13:12 | Desin Drowe |  Sithský Řád

Vindican

Rasa: Sith
Pohlaví: muž
Barva očí: žlutá
Barva kůže: červená
Datum úmrtí: 3 681 BBY (vesmírná stanice nad Korribanem)
Éra: Stará Republika
Příslušnost: Sithské impérium
Známí učedníci: Darth Malgus


Vindican byl čistokrevný Sith a Invkizitor, který v raných dnech Velké galaktické Války sloužil Sithskému Impériu. Vindican byl navlečen v róbě černé barvy a nosil obličejovou masku, která zakrývala jeho obličej rudé barvy.Roku 3 681 před bitvou o Yavin se Vindican se svým učedníkem Darthem Malgusem účastnil kampaně, v níž Sithské Impérium zamýšlelo znovu získat kontrolu nad Korribanem. Armada třiceti bitevních křižníků vystoupila z hyperprostoru a utkala se s početně mnohem slabší armádou Republiky. Vindican s Malgus se od zbytku flotily odpojili a v transportním raketoplánu se vydali do handáru Republikové stanice, která Korriban strážila. Po přistání spatřil Vindican Zabrackého Mistra Jedi Kao Cen Daracha s jeho učednicí Satele Shan, a spolu s Malgusem se s nimi utkal v boji. Se svým dvojitým červeným mečem napadl svůj světlý protějšek, zatímco opodál se odehrával souboj učedníků. Sithský mistr zasypával svého nepřítele svižnými výpady a následně na jeho učednici, která se jej pokusila napadnout, vypustil blesky. Když však chtěl provést otočku, kterou nejspíš zamýšlel dokončit smrtícím úderem na Daracha, byl Mistrem Jedi pomocí Síly zatlačen a vyhozen do vzduchu. Z čistého vzteku do lodi neznámého pašeráka, pomocí níž Jediové zamýšleli unikout, vypustil blesky. Proti odolné lodi však tento akt čirého vzteku neměl žádné účinky a odpovědí Sithskému invizitorovi byl pouze výstřel Republikového vojáka, který však bezproblémů odrazil. Oba Sithové se následně přeskupili a udeřili na Daracha, který mezitím své učednici přikázal opustit bojiště, koordinovaným útokem. Vindican ještě jednou vypustil ze své ruky blesky, které však Jedi svým mečem odrazil. Před naskočením na rampu pašerákovy lodi, Darachova učednice hodila svému Mistrovi svůj dvojitý meč modré barvy. Vindican s Malgusem se do své oběti pustili ve smrtelném tempu. Mistr Jedi však jejich útokům úspěšně odolával a dokonce tvrdým úderem špičkou světelného meče sňal Vindicanovu masku, čímž odhalil jeho hrozivou tvář rudé barvy, která nyní byla navíc zjizvena. V další sérii výpadů byl Vindican Darachem tvrdě udeřen, čímž byl zneschopněn. Darach následně provedl otočku, během níž zažehl druhou čepel meče své učednice. Modrá čepel proťala Sithovi břicho, a ten se v bolestech svalil na podlahu hangáru. Zraněný Vindican hodil svůj meč svému učedníkovi, který Daracha porazil. Malgus se po vyhraném souboji vrátil ke svému Mistrovi. Útěk mladé Satele Shan a únik pašerákovy lodi označil Malgus za selhání svého mistra. Vážně zraněný Vindican však se zaťatou pěstí svému učedníkovi sliboval, že tohle byl jen začátek. Ať už očekával sebekrutější postup Sithské armády, nikdy se jej nedočkal. Jeho učedník jej svým světelným mečem chladnokrevně bodl do zad, čím ukončil jeho život.