Srpen 2011

Plány Egmontu pro následující dny

25. srpna 2011 v 14:04 | Desin Drowe |  Star Wars Knihy

Knihy Star Wars 2012


Egmont, nakladatelství, které si překládáním Star Wars knih, získalo v ČR slušnou popularitu u fanoušků této vesmírné ságy, neoficiálně zveřejnil své plány pro knihy na další rok. Jelikož se série Nový Řád Jedi blíží ke konci, shledali lidé od Egmontu, že je nezbytné nahradit jej novou sérií. Volba padla na sérii X-Wing. V prozatimních devíti dílech (desátý přibude další rok) se čtenáři setkají především s jediným: nekončícími vesmírními boji!

Seznam série X-Wing (zanechány původní názvy a chronologie):

(6,5 ABY) X-Wing: Rogue Squadron
(6,5 ABY) X-Wing: Wedge's Gamble
(7 ABY) X-Wing: The Kryptos Trap
(7 ABY) X-Wing: Bacta War
(7 ABY) X-Wing: Wraith Squadron
(7,5 ABY) X-Wing: Iron Fist
(7,5 ABY) X-Wing: Solo Command
(9 ABY) X-Wing: Isard's Revenge
(13 ABY) X-Wing: Starfighters of Adumar

První čtyři díly (napsal Michael Stackpole) pojednávají především o Rogue Squadron. V hlavní rolích se tedy představí Wedge Antilles. Nepřijdeme však ani o Luka Skywalkera, Hana Sola a Žvejkala či Princeznu Leiu. Hlavní zápornou postavou série je Ysanne Isard, velitelka Imperiální rozvědkové služby.

K představené sérii (na konci článku naleznete i obálky jednotlivých dílů) se Egmont rozhodl znovuvydat obrazové slovníky k filmům. Znovuvydání je ovšem pojem velice nepřesný. Pokud je mi dobře známo, obrazové slovníky k Originální triologii v ČR nikdy nevyšly. Celkem tedy půjde o tři díly Prqeduel Triologie, 1 díl Originální, v němž jsou shrnuty všechny 3 díly - od Nové Naděje po Návrat Jediho a (pravděpodobně) 1 díly k současnému seriálu The Clone Wars, jenž se nám za chvíli vrátí na obrazovky!

Fanoušci úspěšné knihy Timothyho Zahna - Oddanost - potěší novinka, že je plánován rovněž překlad nové knihy, která na Oddanost přímo navazuje - Choices of One - jelikož jsme si tuto knihu již představili, můžete pro více informací kliknout na odkaz.

Přijetí

Ačkoli jsou fanoušci v ČR povětšinou šťastní, že Nový Řád Jedi nahradí důstojný nástupce, čelí Egmont kritice ohledně nedokončené série o Darthu Baneovi. Cesta zkázy, první díl této triologie vyšel v ČR již 25. března 2009. Pokračování triologie v podobě dílů Rule of Two (Pravidlo Dvou) a Dynasty of Evil (Dynasty of Evil) je však stále v nedohlednu. Své pocity a názory můžete psát do komentářů.

Já věřím, že výběr není špatný. Ještě bych byl rád, kdyby byla série X-Wing doplněna i svou komiksovou podobou a byl bych nadmíru spokojen. Pokud někdo z vás náhodou věří na konec světa v roce 2012, pak věřte, že věřím, že si v klidu sednete do pohovky a budete si číst jednu z dalších knih Star Wars, nehledě na asteroid či měsíc blížící se k dopadu na váš dům. Jistě nebudete mít žádné starosti. Proč? Protože vás přeci provází Síla!

Obrázky