Květen 2011

Bitva o Iridonii

14. května 2011 v 15:22 | Desin Drowe

Bitva o Iridonii

Konflikt: Občanská válka Jediů
Datum: 3958 BBY
Místo: Iridonie
Strany: Galaktická Republika <--I--> Revanovo sithské impérium
Velitelé: Admirál Rockon <--I--> Acaadi
Síla: nejméně 1 křižník třídy Hammerhead a další lodě <--I--> tucet lodí

Tato bitva spadající do Občanské války Jediů, se odehrála nad orbitou Iridonie. Po úspěšné předešlé misi, v níž bylo zničeno komunikační zařízení planety, se Acaadi pokusil o sabotáž vlajkové lodě Republiky jménem Champion of Iridonia a o převedení několika lodí náležících Republice na stranu Sithského impéria.Star Wars:Čistka

14. května 2011 v 11:31 | Desin Drowe

Star Wars: Čistka

Komiks Star Wars: Čistka by se dal nazvat vynikající mini sérií, která se prozatím skládá ze tří dílů. Tyto díly - každý mimochodem vyšel jako one-shot - na sebe sice přímo nenavazují, ovšem mají společný rámec. V každém z nich je ústřední postavou nechvalně proslulý Darth Vader, jehož tvrdá pěst likviduje Jedie po celé Galaxii. Rád bych vás tedy vyzval k přečtení těchto výtečných komiksů, které osobně považuji za jedny z nejlepších - hlavně kresba u třetího dílu se mi náramně líbila.
Všechny díly pro nás přeložil Ronik z www.kocogel.info

Star Wars: Čistka
Writer: John Ostrander
Penciller: Douglas Wheatley
Inker: Douglas Wheatley
Lettering: Michael David Thomas

Barvy: Ronda Pattison
Obálka: Adam Hughes
Vydavatel: Dark Horse Comics
Datum vydání: 28. Prosince 2006
Počet stran: 32
Éra: Vzestup Impéria
Timeline: 19 BBY - měsíc po událostech v Pomstě Sithů
Pokračování: Čistka: Zbývají jen sekundy
----------------------------------------------------------
Odkaz ke stažení:
----------------------------------------------------------

Čistka: Zbývají jen sekundy
Writer: John Ostrander
Penciller: Jim Hall
Inker: Alex Kei, Mark McKenna
Lettering: Michael Heisler
Barvy: Ronda Pattison
Obálka: Travis Charest
Editor: Randy Stradley
Vydavatel: Dark Horse Comics
Datum vydání: 11. Listopadu 2009
Počet stran: 40
Éra: Vzestup Impéria
Timeline: 19 BBY
Pokračování: Skrytá čepel
----------------------------------------------------------
Odkaz ke stažení:
----------------------------------------------------------


Čistka: Skryté ostří
Writer: W. Haden Blackman
Penciller: Chris Scalf
Lettering: Michael Heisler
Obálka: Cris Scalf
Editor: Randy Stradley
Vydavatel: Dark Horse Comics
Datum vydání: 7. Dubna 2010
Počet stran: 40
Éra: Vzestup Impéria
Timeline: 19 BBY
----------------------------------------------------------
Odkaz ke stažení:
----------------------------------------------------------

Mise na Iridonii

14. května 2011 v 10:46 | Desin Drowe

Mise na Iridonii

Konflikt: Občanská válka Jediů
Datum: 3959 BBY
Cíl: zničit komunikační zařízení Republiky nacházející se na povrchu Iridonie
Výsledek: úspěšné splnění mise
Strany: Galaktická Republika vs. Mandaloriané, Revanovo impérium (tajně)


Pouhé měsíce po začátku Občanské války Jediů se skupina mandalorianských žoldáků vydala na misi, v níž měli zničit komunkační zařízení na Republikou ovládané planetě Iridonii. Žoldáci byli pod velením sithského agenta Acaadiho, který se vetřel do jejich skupiny a přesvědčil je, aby následovali jeho rozkazy. Acaadi tedy spolu s Mandaloriany zničil komunikační zařízení a Sithové tak měli volnou cestu k útoku na planetu.
Zajetí Dartha Revana

12. května 2011 v 18:23 | Desin Drowe

Zajetí Dartha Revana


+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Konflikt: Občanská válka Jediů
Datum: 3957 BBY
Místo: Vnější Okraj, Revanova vlajková loď
Výsledek: Darth Revan zajat - splnění mise Jediů, Darth Malak se stává Temným lordem ze Sithu
Strany: Řád Jediů a Galaktická Republika vs. Sithské Impérium
Velitelé: Bastilla Shan vs. Darth Revan, Darth Voren, Darth Malak (v pozdější fázi bitvy zrazuje Revana a tvoří třetí stranu konfliktu)
Síla: Nejméně 6 Jediů, neznámý počet stíhačů Aurek vs. 2 Sithští lordi, Revanova vlajková loď, Leviathan (pod Malakovým velením přechází v pozdější fázi bitvy na 3. stranu), neznámý počet stíhačů a vojáků
Ztráty: neznámé <--I--> Darth Revan zraněn, zajat a napraven, Darth Voren
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++


S tím, jak invazní síly Sithů Dartha Revana začaly udolávat a obličovat své nepřátele, začínalo být představitelům Republiky a Řádu Jediů jasné, že proti zdánlivě nevyčerpatelné flotile Sithského impéria nemají šanci, vytvořili Jediové nouzový plán, jak se zbavit mocného a charismatického vůdce nepřítele. Doufali přitom, že zlikvidování Revana poskytne Republice dost času na to, aby se během rozkolu mezi sithským bezhlavým velením její síly přeskupily. Roku 3957 byla tedy na Revana připravena léčka. Do Vnějšího Okraje byla vyslána malá flotila Republiky, která měla posloužit jako návnada. Armáda však byla silnější než by se na první pohled zdálo, jelikož se této nebezpečné mise zúčastnilo několik připravených Jediů, v jejichž čele stála Bastila Shan. Odvážný risk Rady Jediů se nakonec vyplatil. Z vesmíru se totiž vynořila sithská flotila, v jejímž čele stál samotný Revan. Kořist se tak nevědomky chytila do předem připravené pasti, z níž nebylo úniku. Zatímco zuřila bitva, probojoval se útočný tým, který se skládal z kombinovaných sil Jediů a vojáků Republiky, na palubu Revanovy vlajkové lodi, kde pokračoval v boji se zdejší posádkou. Není známo, kolik Jediů nebo vojáků útočný tým tvořilo, ale na můstek se dokázali probojovat čtyři Jediové a jeden z vojáků. Neohrožený Revan však porazil každého, kdo se na něho odvážil zaútočit. Stojíce na velitelské palubě své vlajkové lodi, se Revan nejdříve pomocí Síly vypořádal s republikovým vojákem a poté se připravil na souboj s Bastilou a jejími společníky. V rozhodujícím okamžiku se Darth Malak, Revanův sithský učedník, rozhodl, že nadešel čas, aby


jakožto nový Temný lord ze Sithu převzal titul a místo svého Mistra. Přikázal svým střelcům, aby na můstek Revanovy vlajkové lodi zahájili palbu. Navzdory tomu, že střelba Revanovu loď silně poškodila, nešly věci tak, jak Malak očekával. Velká část Jediů na můstku sice byla zabita, ovšem Revan samotný přežil. Přeživší Jediové dokázali z lodi uniknout i s těžce zraněným Revanem těsně předtím, než ji pohltily plameny. Bastila použila k tomu, aby Revana vyléčila, sílu a záhy mezi nimi vytvořila i Silové pouto. Jediové Revana předvedli před Radu, která mu ve snaze skrýt jeho vlastní identitu do mysli vštěpila novou osobnot vojáka Republiky. Doufali přitom, že je postupně se navracející myšlenky tohoto důležitého jedince, dovedou ke zdroji nevyčerpatelných zásob sithské armády. S jeho pomocí se následně chtěli k tomuto zdroji dostat a zničit jej za každou cenu.


Nezapomeňte hlasovat v anketě pod článkem!

Bombardování Telosu IV

11. května 2011 v 18:41 | Desin Drowe

Bombardování Telosu IV

Konflikt: Občanská válka Jediů
Datum: 3958 BBY
Místo: Telos IV
Výsledek: Vítězství Sithského impéria, zničení ekosystému planety
Strany: Galaktická Republika vs. Sithské impérium
Velitelé: neznámí vs.Darth Malak, admirál Saul Karath

Bombardování Telosu IV bylo jedním z prvních konfliktů Občanské války Jediů. Poněvadž byla planeta v Revanových očích považována za podmaněnou, byl tento civilní cíl bývalým republikovým admirálem Saulem Karathem pod přímým Malakovým velením, dobyt bez varování i záminky. Aby admirál Saul Karath - zrádce Republiky, kapitán Leviathanu, bývalý hrdina Mandalorianských válek, nyní vůdce celé Sithské flotily, prokázal svou oddanost Sithům, bombardoval Telos IV s využitím kódů, které obešly skenery planety. S oklamanými obranými systémy Republiky byly Sithské bombardéry schopny vniknout do republikových přístavů, než byl vůbec spuštěn alarm. V té chvíli byla polovina republikové flotily nasazené v přístavech zničena. Stále však šlo pouze o Karathův předvoj. Brzy dorazila hlavní síla v čele s Leviathanem. Rozhodující úder byl zdrcující. Zatímco někteří lidé byli schopni z planety uniknout, další miliony obyvatel planety zahynuly při útoku samotném nebo kvůli nedostatku lékařského materiálu. Do systému později dorazila flotila Republiky, v níž sloužil i Carth Onasi. Na záchranu planety bylo však příliš pozdě. Republikoví vojáci alespoň vyzvedli jedince, kteří byli Karathem a Malakem ponecháni na orbitě planety v bezvládně se vznášejících lodích, jejichž svědectví mělo sebrat odvahu těm, co by se odvážili postavit se Sithskému impériu.

Pro představu toho, jak hrozný musel útok být - všimněte si, jaká velkou část povrchu planety byla během útoku postižena.

Útok Telos zcela zdevastoval. Atmosféra planety se změnila v jedovaté výpary a veškerá zvířata i rostliny na planetě zahynuly. Po skončení Občanské války Jediů se Republika odvážila provést pokusy, aby došla ke zjištění, zda by bylo možno obnovit jiné válkou zpustošené planety, jež se nacházely ve Vnějším Okraji. Republika rovněž financovala Restorační projekt a stavbu stanice Citadela, aby mohla být vyčištěna jedovatá atmosféra a obnoven zdejší ekosystém. Carth Onasi byl jedním z mnoha, na nichž útok na Telos zanechal stopy. Jelikož byla při útoku zabita jeho manželka a syn byl pohřešován, přísahal Karathovi, bývalému učiteli, jehož dříve vnímal jako hrdinu, pomstu. Slib se mu také podařilo splnit, a sice když o tři roky později osobně ukončil Karathův život na můstku Leviathanu.Lesle Andreya

8. května 2011 v 20:56 | Desin Drowe |  Aliance - postavy

Lesle Andreya

Domovský svět: Neree
Rasa: člověk
Pohlaví: žena
Výška: 1,6 m
Éra: Nová republika
Příslušnost: Povstalecká Aliance, Nová Republika

Lesle Andreya byla žena, která sloužila v Povstalecké Alianci, přesněji v oddělení rozvědky, kterému velel generál Airen Cracken. Ve své době to byla jedna z nejlepších agentek v Galaxii.


Bitva o Foerost

8. května 2011 v 13:55 | Desin Drowe

Bitva o Foerost

Konflikt: Občanská válka Jediů
Datum: 3958 BBY
Místo: systém Foerost
Výsledek: vítězství Sithského Impéria
Strany: Galaktická Republika vs. Sithské Impérium
Velitelé: neznámí vs. Darth Revan a Darth Malak
Síla: Republiková flotila a vojáci
Ztráty: neznámé

Bitva o Foerost byla konfliktem zahajující Občanskou válku Jediů. Revanova armáda, která se po bitvě o Malachor V stáhla do Neznámých oblastí, nečekaně vpadla do systému Foerost. Revan a Malak se svou armádou rychle překonali nepřipravenou obranu, vyhlásili se za Sithské lordy a zachytili většinu Republikové flotily, která byla na zdejší základně, čímž Republice uštědřili drtivý úder.A.J.

8. května 2011 v 13:36 | Desin Drowe |  Řád Jedi

A.J.

Rasa: člověk
Pohlaví: žena
Éra: Vzestup Impéria
Příslušnost: Řád Jedi
Známý mistr: Kirlocca

A.J. byla rytířkou Jedi sloužící Galaktické Republice v letech předcházejících Klonovým válkám. Studovala a promovala na Akademii na planetě Almas. Jejím mistrem se stal uznávaný instruktor v šermu se světelným mečem Kirlocca. Tím, jak dávala najevo svou vášeň ke studování boje se dvojitým světelným mečem, vyvolávala v členech Řádu, pobývajících v Akademii, mnoho otázek. Když nadešel čas jejích Zkoušek, byla Radou tázána, co ji vedlo ke studování zvoleného stylu boje.Zjištění, že si mladá Jedi zvolila svůj styl, aby mohla ochraňovat ostatní, nikoliv aby budila v nepřátelích strach, nakonec vedlo k upokojení Rady a z A.J. se stala Rytířka Jedi.