Leden 2011

AT-OT

26. ledna 2011 v 14:41 | Desin Drowe |  Armáda Republiky-pozemní technika
All Terrain Open Transport

Výrobce: Kuat Drive Yards
AT-OT
Délka: 14,3 m
Výška: 5,8 m
Výzbroj: laserové kanony (4) - 2 vpředu a 2 na zádi
Posádka: pilot (1)
Pasažéři: cca 34 osob
Role: transport
Příslušnost: Galaktická Republika, Galaktické Impérium

AT-OT byl kráčející transport, využívaný Velkou armádou Republiky během Klonových válek, a následně i Galaktickým Impériem.
Toto obrněné vozidlo se celkem dost odlišovalo od ostatních strojů, které Kuat Drive Yards vyráběl, jelikož to byl jediný stroj ze série AT, jenž nebyl primárně navržen k boji. Namísto toho byl využíván pro převoz vojáků za vlastními liniemi. I když byl stroj dobře obrněný i vyzbrojený - zepředu i zezadu - díky své otevřené střeše byl extrémně zranitelný při útocích z hora, a proto byly jen zřídka nasazeny blízko předních linií. Otevřený vrchol měl však i své kladné stránky - standardně byl AT-OT vybaven 34 lavicemi pro vojáky, avšak díky absenci střechy bylo možno převážet více osob. Absence střechy by však přesto neměla být považována za slabinu, protože tyto stroje nebyly pro boj vůbec využívány a svůj úkol - převoz vojáků - plnily dobře. Nejčastěji byly nasazovány v těžce zalesněných oblastech, jako například na planetě Felucia.
V časech Galaktické občanské války se vyvinula nová verze tohoto transportu, která byla využívána Galaktickým Impériem.
AT-OT
AT-OT

AT-HE

26. ledna 2011 v 14:23 | Desin Drowe |  Armáda Republiky-pozemní technika
All Terrain Heavy Enforcer

Výrobce: Rothana Heavy Enigneering
Výška: 22.5 m
Výzbroj: laserové kanony (2)
Posádka: pilot (1)
Příslušnost: Galaktická Republika

Tento vojenský stroj, který byl během Klonových válek využíván Velkou armádou Republiky, byl jednou z variant kráčejících kolosů. Jeho hlavní role spočívala v doplňování proslulých AT-TE
Stroj měl, podobně jako příbuzný AT-AT, vzpřímenější postoj, což ho činilo méně zranitelnějším vůči minám. Pilot měl navíc větší přehled o bojišti. Jelikož byl však stroj vybaven nohami, mohl rovněž uváznout snáze v obtížném terénu, což u strojů s koly nehrozilo. 

Hraný seriál Star Wars?

24. ledna 2011 v 15:04 | Desin Drowe |  News
Již dlouho se spekuluje o určitém hraném seriálu ze světa Star Wars, který by se měl natáčet v současné nebo blízké době. Pojďme se společně nyní podívat na to, co je na tom pravdy.

"Je to něco jako Epizoda IV - zábavné a je tu akce, ale je to taky trochu ukecanější. Je to něco víc, než jak bych nazval mýdlovou operu se svazkem osobních dramat. Opravdu to není jako dobrodružné filmy z třicátých let - je to vlastně spíše jako film noir z let čtyřicátých."
- George Lucas, Total Film magazine - březen 2008

Seriál by se měl odehrávat mezi Epizodou III. a IV. - mezi lety 19 a 0 BBY, tedy v "temných časech", jak toto období nazval Obi-Wan v Nové naději. Právě v tomto období Impérium nabývá na moci v celé galaxii.

V Interview z roku 2005 se v Britském vydání magazínu Total Film optali scénáristy Ricka McCalluma: "Jak si Leia může pamatovat svou matku, když Padmé zemřela při jejím narození?" jeho odpověď zněla: "Myslím, že to může být zodpovězeno pouze v televizním seriálu."

Dan Wasson, vůdce projektu hry pro Wii: The Force Unleashed prozradil, že televizní seriál by mohl obsahovat útržky z celého TFU projektu.

V Říjnu 2007 byly zveřejněny domnělé body příběhu; seriál bude obsahovat závody kluzáků, politiku, a bude zde i zápletka ohledně plánů Hvězdy Smrti. Lucas později potvrdil, že by seriál odhalil, jak se běžní obyvatelé galaxie baví, včetně oněch kluzákových závodů.

Obsazení a charaktery:

Daniel Logan - Boba Fett - tento herec, který se narodil roku 1987, ztvárnil mladého Bobu již v Epizodě II. Ohledně jeho účasti v seriálu byl již Lucasem kontaktován. O jeho účasti se však jen spekuluje.

Jay Laga'aia -  ??? - tento herec, narozený roku 1963, ztvárnil Kapitána Gregara Typha a v seriálu by se prý měl v zatím neznámé roli. 

Zájem o účast v seriálu prý projevili i herci Ian McDiarmid (hrál Palpatina ve všech epizodách, v nichž se objevil) a Peter Mayhew (Žvejkal), kteří by si rádi zopakovali své role. Sam Witwer, který ve hře The Force Unleashed namluvil hlavní charakter, vyslovil zájem ohledně svého výskytu v seriálu (díky jeho podobě s Galenem Markem - hlaví postavou TFU - je pravděpodobné, že by hrál právě tohoto tajného učedníka Dartha Vadera).

Spekuluje se, že by se v seriálu objevily všem známé postavy jako Mon Mothma, senátor Bail Organa, Mara Jade, Ferus Olin a další. Lucas prý původně pro Pomstu Sithů sepsal scénu speciálně pro Quinlana Vosse. Ten se ve filmu však nakonec neobjevil. Místo toho byl však jednou z hlavních postav v rozsáhlém komiksu Republic, přičemž Lucas jeho autorům důrazně přikázal, aby ho nechali žít, což někteří lidé vnímají jako jasný signál toho, že se v seriálu objeví rovněž Voss.

Spisovatelka A.C. Crispin měla napsat sérii knih ohledně Princezny Leiy. Lucasfilm však realizaci neumožnil, aby nenarušila příběh zvažovaného televizního seriálu. Stejný osud potkal příběh Boby Fetta od Karen Traviss.

Již dříve zmiňované zprávy z  října 2007 obsahovaly určité detaily o seriálu. Prý by měl být emotivní. Ambiciózní imperiálové by měli být všude, stejně jako skryté Povstalecké základny a ničivé Imperiální Destruktory. Potvrzení výskytu se dočkali rovněž Bib Fortuna, Boba Fett, Thall Joben a další.

Produkce

Od vydání Originální triologie se Lucas pustil do několika filmů ze SW: The Star Wars Holiday Special, Caravan of Courage: An Ewok Adventure a Ewoks: The Battle of Endor.
Zatímco prázdninový speciál byl považován za propadák, další dva filmy vcelku obstály. Roku 1992 se Lucas pustil do natáčení seriálu Mladý Indiana Jones, při jehož natáčení si vybudoval vztah k seriálům.

Roku 2004 se poprvé vynořily informace o možném chystaném projektu, který již je prý ve výrobě. Lucas oficiálně oznámil své plány pro hraný seriál při setkání fanoušků v Indianě na Celebration III. Rovněž se zmínil o animovaném seriálu z prostředí Klonových válek (těch jsme se již dočkali). Přitom pronesl, že se dříve dočkáme onoho animovaného seriálu, který nyní všichni moc dobře známe pod názvem The Clone Wars.


Návrhy

Roku 2005 se producent Rick McCallum zmínil, že on a George Lucas vidí mezeru mezi III. a IV. epizodou na 100 hodin. Roku 2007 však pronesl, že doufá alespoň v 400 epizod! Seriál by se přitom měl podobat právě seriálu Mladý Indiana Jones. Na Celebration Europe McCallum prozradil: "Mám tři konceptuální návrháře, kteří na tom již sedm měsíců pracují."
Při zmínce o příběhu odpověděl: "Začínáme se s textaři dohadovat o tom, jak by to mělo vypadat. Jsou zde i charaktery, s nimiž jsme se mohli setkat jen v knihách a komiksech. Bude to mnohem odvážnější, temnější - založené na postavách.

Sepisování

Lucas a McCallum se v souvislosti se seriálem bavili již s více než 200 textaři z celého světa - včetně Anglie, Spojených Států, Prahy, Paříže, Budapešti a Austrálie. Podle slov McCalluma se Lucas poohlíží po lidech s opravdovým významem. Celý tento proces byl ukončen v září 2007, přičemž v následujících 3 měsících prý příběh začal nabírat tvar. Nakonec bylo vybráno 6 textařů, kteří měli začít pracovat v listopadu 2007. Práce konečně začaly. V současné době se píše první sezóna, právě se pro ní sepisují scénáře. Plán je sepsat a natočit první sezonu. K září roku 2010 bylo hotovo již 50 hodin příběhu hodného epizod, včetně pilotního dílu!

Natáčení

Ještě roku 2005 potvrdil Lucas svůj záměr použít běžné kamery. McCallum mluvil o HD kamerách. Na konci roku 2009 byl na Skywalkerův Ranč pozván filmař Phillip Bloom, aby s výběrem kamer pomohl. Lucas uvedl: "to, co běžně stojí 20 milionu dolarů, uděláme za 1 milion." 
Podle IESB McCallum uvedl, že jedna epizoda bude mít rozpočet 2,4 milionu dolarů. Natáčet by se mělo po celém světě s hlavní základnou v australském Sydney. Původně McCallum očekával, že natáčení začne roku 2008 a k vypuštění dojde 2009. Natáčet se však z nakonec mělo začít až v roce 2009, a to v Austrálii. V březnu však stále nebylo známo herecké obsazení. Zástupce Lucasfilm potvrdil, že casting začne, jakmile budou dokončeny všechny scénáře a texty, a že natáčení nezačne do roku 2010. Nyní McCallum očekává, že by první sezóna měla sestávat z třiceti nebo šedesáti epizod, které by měly být natočeny nejdéle v rozmezí dvou let. 

George Lucas - výkonný producent, příběh
Rick McCallum - producent
Eric Tiemens - konceptuální umělec
James Marquand - režisér (v jednání)

McCallum se zmínil, že doufá, že John Williams (78 let) napíše další hudbu k seriálu, přičemž každý díl prý bude mít svou vlastní.

Zveřejnění a vysílání

V interview z roku 2006 Steve Sansweet očekával, že bude seriál hotový na konci desetiletí. Tehdy tipoval tři roky do dokončení, což bylo potvrzeno oficiálním plakátem, na němž byla zveřejněna tříletá budoucnost Star Wars -  The Force Unleashed na rok 2007 (vyšlo o rok později), animované The Clone Wars (probíhá vysílání třetí řady) a "hraný seriál 2009". Roku 2010 však Lucas oznámil, že produkce byla pozastavena kvůli problémům s rozpočtem.

Podle producenta seriálu - Ricka McCalluma - bude seriál vysílán v kabelové televizi (to nás trápit nemusí). Zájem o práva prý projevil Disney, News Corp, nebo Fox. Lucas rovněž projevil zájem o distribuci seriálu po internetu - zvláště skrze StarWars.com. Rick McCallum oznámil, že seriál bude vysílán celosvětově, i když je podle něho příliš brzy na nějaká tvrzení.

Marketing

Jim Ward se svěřil, že nová série poskytuje LucasArts možnost rozšířit herní svět Star Wars. Diskutuje se rovněž i o knihách, které by nás uvedly do děje (vzhledem k tomu, že jediným distributorem SW knih u nás Egmont... no nepředbíhejme)

Na Celebration III se Lucas svěřil, že pokud budou nové Klonové války spolu s chystanou sérií úspěšně, mohou následovat další. Pronesl, že zvažuje zasazení těchto případných nástupců daleko od filmových příběhů - do nové éry. Když se ho fanoušci zeptali, zda by mohlo jít o éru Mandalorianských válek - Knights of the Old Republic, odpověděl, že je vždy možnost. McCallum doufá, že po třech letech natáčení budou mít jednotlivé postavy z chystaného seriálu vlastní příběhy - a vlastní televizní seriály, a že po čtyřech až pěti letech bude mít produkční personál na starost hned pět zároveň vysílaných seriálů! Lucas se vyjádřil, že: "jedna show se rozdělí na čtyři show - každou zaměřenou na jinou postavu."


Závěr:

Tak. Co si myslíte? Dočkáme se opravdu hraného seriálu, nebo veškerá práce - i článek, který jsem psal celé dvě a půl hodiny - bude k ničemu? Alespoň vidíte, že výroba filmů není nic snadného (sám jsem se přesvědčil při přípravě toho svého). Nezbývá, než doufat, že se seriál vskutku vydaří a bude stát za to - kdyby neměl, bude nejspíš lepší jej ani nevydávat. Nezapomeňte hlasovat v anketě, abychom znali váš názor!

AT-XT

24. ledna 2011 v 12:07 | Desin Drowe |  Armáda Republiky-pozemní technika
All Terrain Experimental Transport

Výrobce: Rothana Heavy Engineering
Datum zavedení výroby: 22 BBY
Cena: 14 700 kreditů (použitý 2 200)
Dostupnost: omezená (vojenské účely)
Výška: 5-8 m
Maximální rychlost: 25 - 75 km/h - v závislosti na terénu
Štíty: ano (plasmový deflektorní štít)
Výzbroj: Dvojitý laserový kanon (1), protonové minomety (2), 18 protonových granátů
Posádka: pilot (1)
Pasažéři: N/A
Náklad: 12 kg
Spotřeba: 2 dny
Role: těžká kavalerie, samohybná artilerie

All Terrain Experimental Transport (AT-XT) byl experimentální obrněný útočný stroj, který byl během Klonových válek zaveden do Velké armády Republiky. Byl to předchůdce strojů AT-RT a AT-ST, které se staly mnohem úspěšnějšími. Navzdory tomu hrály AT-XT důležitou roli v ukončení separatistického projektu Dark Reaper. Zúčastnily se totiž krvavých bitev o Rhen Var a Thule, ve kterých výrazně pomohly v vítězství Republiky, či v bitvě o Jabiim, kde však nedokázaly zvrátit porážku (Separatisté získali "Pyrrhovo vítězství"). I když se stroj s postupem času ukázal jako velice účinný, nikdy se nedočkal masové výroby, jelikož republikoví inženýři neustále vylepšovali jeho design i a posouvali dále jeho bojové limity.
AT-XT byl vybaven dvojitým laserovým kanonem, jenž byl namontován pod kokpitem, a dvěma protonovými minomety. Pro větší výdrž byly některé ze strojů rovněž vybaveny plasmovým deflektorním štítem, který, ač spotřeboval jen energii v krátkém čase, v bitvě výrazně zvyšoval životnost. Navzdory své nepřevratné rychlosti, která byla o 15 km/h větší než u AT-TE a o 5 km/h větší, jak u AT-RT, se AT-XT hodil ke zničení nepřátelských kolon a hlídek.
I když se během Klonových válek nezúčastnil tolika bitev jako jeho příbuzní AT-TE a AT-RT, design AT-XT se stal inspirací imperiálních návrhářů, kteří z jeho konceptu vyšli s masově vyráběným AT-ST, který se stal postrachem všech nepřátel Impéria. Část AT-XT však byla za Impéria stále používána, a to především pro vědecké účely. Vzhledem k tomu, že se AT-ST neosvědčily v první linii boje, byly občas do bitev místo nich nasazeny právě tyto stroje. Hlavní využití však AT-XT zažily v rukou Povstalců, kteří s nimi konkurovali právě imperiálním AT-ST.
AT-XT
AT-XT na Jabiimu

Kapitán Ross Tarpals

23. ledna 2011 v 17:42 | Desin Drowe |  Postavy-ostatní
Kapitán Ross Tarpals
Cpt. Tarpals


Domovský svět: Naboo
Národ: Otolla Gungan
Pohlaví: muž
Výška: 2.24 m
Barva očí: oranžová
Příslušnost: Velká armáda Gunganů

Ross Tarpals sloužil v roli kapitána Bezpečnostních složek města Otoh Gunga. Byl rovněž jedním z velitelů během bitvy o Travnaté pláně, která se odehrála roku 32 BBY.
Jeho rodina se pyšnila dlouhou vojenskou tradicí, jelikož každý z jeho předků sloužil ve Velké armádě Gunganů. Ross Tarpals byl však prvním z členů své rodiny, který to dotáhl až na hodnost kapitána, čímž si v očích svých příbuzných vysloužil status hrdiny. Ne vždy se jím však mohli jeho příbuzní chlubit. Ještě předtím, než se začlenil do armády totiž velel malé skupince zlodějů, a právě zde se poprvé setkal s budoucím generálem Jar-Jarem Binksem. Tarpals mu přikázal, aby zabavil stráže, zatímco on bude krást. Gungani se stali přáteli, avšak poté, co Binks zničil velice ceněné luxusní Bongo Bosse Nassa, bylo Tarpalsovou povinností potrestat jej. Zatčení jeho přítele přitom nebylo jednoduché, protože Jar-Jar rozhněval bývalého generála Brasse Marshooa. Ten Tarpalse omráčil, aby Binkse dostal. Binks měl však navrch. Tarpalse probudil, ten Marshooa svázal a následně dle své povinnosti vyhnal svého přítele do exilu. V podivném sledu okolností se dva staří přátelé setkali v bitvě o Travnaté pláně. Binks, který si vysloužil hodnost generála, byl nyní Tarpalsovým nadřízeným. Kapitán Tarpals v bitvě bojoval statečně - je nutné přiznat, že měl mnohem větší vojenský talent, než jeho nadřízený - když se ze sedla svého Kaaduu pokusil o Binksovu záchranu, byli oba obklíčeni a zajati droidy Obchodní Federace. Za krátkou chvíli však byla zničena řídící loď, která droidy deaktivovala, což pro Gungany vyústilo ve vítěznou bitvu.
Roos Tarpals
Captain Tarpals

Star Wars: Generál Grievous

22. ledna 2011 v 19:49 | Desin Drowe
Star Wars: Generál Grievous
GG
Writer: Chuck Dixon
Penciller: Rick Leonardi
Inker: Mark Pennington
Lettering: Dave Lanphear
Colorist: Lucas Marangon
Obálka: Rick Leonardi

Vydavatel: Dark Horse Comics
Éra: Vzestup Impéria
Timeline: 20 BBY (24 měsíců po bitvě o Geonosis)

Speciální poděkování: delta11 a sokor3 (www.kocogel.info)

Star Wars: Generál Grievous je 4dílný komiks, který světlo světa spatřil v roce 2005. V příběhu se dozvíme události, vedoucí až k Epizodě III. Jeden z největších padouchů, jakého kdy Galaxie poznala, je zde hlavním hrdinou. Přečtěte si tento do češtiny kompletně přeložený komiks, který pojednává o činnostech Grievouse, které předcházejí jeho osudovému souboji s Obi-Wanem Kenobim!

G1
1.díl:
http://www.uloz.to/6959908/general-grievous01-cz-cbr
G2
2.díl:
http://www.ulozto.cz/7084833/general-grievous02-cz-delta11-cbr
G3
3.díl:
http://www.ulozto.cz/7084834/general-grievous03-cz-delta11-cbr
G4
4.díl:
http://www.uloz.to/7281136/general-grievous-4-cz-cbr

Upozornění: Tyto soubory nejsou uloženy na tomto blogu a ten, ani autor článku, za jejich nelegální šíření nenese žádnou zodpovědnost. Veškerou zodpovědnost za jejich nelegální šíření nese web, na němž jsou soubory nahrány, lidé, kteří je nahráli, a lidé, kteří je stáhli.


Fawek Kyneulchesro

20. ledna 2011 v 17:32 | Desin Drowe |  Aliance - postavy
Fawek Kyneulchesro

Fawek Kyneulchesro byl sullustanský desátník, sloužící během Povstání v armádě Aliance. Byl zabit, když se pokoušel bránit najatého vraha, který měl odstranit imperiálního Moffa.
Fawek Kyneulchesro

Yutani

19. ledna 2011 v 17:37 | Desin Drowe |  Aliance - postavy
Yutani

Rasa: člověk
Pohlaví: muž
Barva vlasů: hnědá
Příslušnost: Povstalecká Aliance

Yutani byl zvěd a specialista na těžké zbraně, který sloužil v Povstalecké armádě ve funkci kapitána. Vždy byl vybaven repulzorovými kompenzátory, které mu umožňovaly plynulý pohyb se zbraněmi spadající do kategorie lehké artilerie. Během vojenského brífingu na lodi Home One seděl napravo od Juddera Page - přímo nad Hanem Solem a Chewbaccou.
Yutani

Jobin

18. ledna 2011 v 19:36 | Desin Drowe |  Aliance - postavy
Jobin

Rasa: člověk
Pohlaví: muž
Barva očí: černá
Barva vlasů: černá
Hodnost: desátník
Příslušnost: Povstalecká Aliance

Jobin, který sloužil v armádě Povstalecké Aliance na postu desátníka, byl synem vůdkyně Povstání  - Mon Mothmy. V bitvě o Hoth velel 4. družstvu. V okamžiku, kdy se imperiální síly vylodily na této ledové planetě, strážil se svými muži dle rozkazů Iontové středisko. Jeho družstvo bylo napadeno jedním AT-ST, které Jobin dokázal vyřadit pomocí bomby ve své brašně. Následně se vydali do střediska, kde s pomocí obyčejného rampouchu zabil stormtroopera. Byl to právě Jobin, kdo aktivoval Iontový kanon, který vyřadil Hvězdný Destruktor na orbitě. Hlas oznamující "Imperiální vojáci vstoupili na základnu." patřil právě jemu, nebo jednomu z jeho mužů. Se svými muži se následně pokusili, stejně jako zbytek Povstalecké armády, ustoupit, avšak cestou narazili na Dartha Vadera a jeho stormtroopery, kteří jim jejich ústup zkomplikovali. Při útěku před Vaderem byl Jobin postřelen, a tak jednomu z jeho mužů předal holo nahrávku pro svou matku. Rozhodl se obětovat a začal střílet na Vadera, i když jeho snaha byla zbytečná, umožnil alespoň svým mužům, aby se úspěšně dostali z planety. Jobin osobně byl Vaderem přiškrcen pomocí Síly a poté, co Sithovi odmítl předat jakékoliv informace, mu byl zlomen vaz. O nějakou dobu později se jeho holo nahrávka dostala do rukou jeho matky.

"Schovej si svou milost pro někoho jiného." Jobin k Darthu Vaderovi.
"A když zemřu, budu mít jistotu, že můj život měl smysl." Jobin před svou smrtí.
Jobin

Velká Sithská válka

18. ledna 2011 v 18:09 | Desin Drowe |  Konflikty
Jeden z dalších seznamů, který se tentokrát zabírá Velkou Sithskou válkou.

Velká Sithská válka
Válka bestií
 • 4000 BBY Nájezd na královský palác na Izizu
 • První bitva o Onderon (konec války)
Vzestup Naddistů
 • 3998 BBY Druhá bitva o Onderon
 • 3998 BBY Třetí bitva o Onderon
Krathova Svatá krusáda
 • 3997 BBY bitva o Basilisk
 • 3977 BBY první bitva Císařovny Tety (bitva o Koros Major)
 • 3997 BBY bitva o Denebu
 • 3997 BBY poslání za Císařovnou Tetou
 • 3997 BBY druhá bitva Císařovny Tety
 • cca 3997 BBY bitva o Ko Vari
 • 3996 BBY kampaň Dark Reaper
 • 3996 BBY bitva o Kuar
 • 3996 BBY bitva o Foerost
 • 3996 BBY první bitva o Coruscant
 • 3996 BBY duel v Senátu
 • 3996 BBY bitva o Coruscant
 • 3996 BBY bitva o Kemplex IX
 • 3996 BBY bitva o Ossus
 • 3996 BBY bitva o Al'Har
 • 3996 BBY bitva o Toprawu
 • 3996 BBY přepadení ve slujích Ansharii
 • 3996 BBY čtvrtá bitva o Onderon
 • 3996 BBY bitva o Yavin IV
 • 3996 BBY třetí bitva Císařovny Tety
War
War


Války a bitvy 7000 - 4000 BBY

17. ledna 2011 v 19:46 | Desin Drowe |  Konflikty
Jeden z dalších seznamů, které budou aktualizovány. Pomalu, ale jistě se blížíme ke Klonovým válkám!

Červeně zvýrazněné popisky značí, že k daným článkům je k dispozici více informací
Aktualizováno 14.2. 2011

 • Bitva o Kirrek
5000 BBY - Velká Hyperprostorová válka
 • Bitva o Khar Delba (izolovaný konflikt)
 • Bitva o Coruscant
 • Bitva o Koros Major
 • Bitva o Kirrek
 • Bitva o Primus Goluud
 • První bitva o Korriban
 • Druhá bitva o Korriban
Konflikty před Velkou Sithskou válkou
 • 4250 Třetí Velké schizma
 • 4250 Zánik Vultaru
 • 4015 Velká droidí revoluce
 • 4002 Destrukce Ambrii

CR-2 blasterová pistole

16. ledna 2011 v 15:01 | Desin Drowe |  Zbraně a zbroj
CR-2 blasterová pistole

Výrobce: Corellian Arms
Příslušnost: Královské bezpečnostní složky Naboo

Blasterová pistole CR-2 byla těžkou zbraní, používanou především královskými vojáky na Naboo. Její projektily byly schopny odrazit se od několika povrchů a dokázaly prostřelit i zbroj. CR-2 byla vyráběna v Galaxii ne zrovna proslulou firmou Corellian Arms a stala se první masově vyráběnou zbraní pro armádu Naboo. Paradoxní je, že CR-2 byla na většině světů Jádra považována za zastaralou ještě před tím, než se na Naboo vůbec dostala. Klasicky střílela plasmové projektily, avšak v sekundárním módu byla schopna vystřelit elektrické projektily, které dokázaly ochromit většinu živých cílů. Tuto zbraň měli v oblibě také rančeři a průvodci divočinou. Jednou z osob, o níž se ví, že tuto zbraň používala, byl námezdní lovec Dengar, který ji používal jako záložní zbraň za svou blasterovou pušku Valken-38.
CR-2
CR-2

Duinouqwuinský svár

16. ledna 2011 v 14:39 | Desin Drowe
Duinouqwuinský svár
SD


Začátek: 15 500 BBY
Místo: Coruscant
Výsledek: mír
Strany: Galaktická republika vs. Duinuogwuinové
Velitelé: Nejvyšší kancléř Fillorean vs. Borz'Mat'oh

Duinouqwuinský svár vypukl roku 15 500 před bitvou o Yavin a byl konfliktem mezi Galaktickou Republikou a Duinouqwuinským lidem.
Za té doby ještě poměrně mladá Republika vysílala do všech koutů Galaxie své zvědy, aby objevila nové planety a formy života. Roku 15 500 BBY se zvědové poprvé setkali s Duinouqwuiny - Hvězdnými draky, jak se jim říkalo na nedaleké planetě Murkhaně. Duinouqwuinové byli padesát metrů vysocí tvorové, kteří byli schopni létat ve vesmíru a plivat oheň, což v průzkumnících vyvolalo strach. První setkání těchto stran vyústilo v katastrofu. Zvědové se rozhodli pro rychlý útěk zpět do hlavního sídla Republiky. Byli však sledováni. Coruscant byl následně těmito stvořeními napaden, což v okolních světech Jádra vyvolalo obavy. Naštěstí pro všechny obyvatele Jádra byl Nejvyšší kancléř Fillorean schopen vyjednat s Duinouqwuinským filozofem Borz'Mat'ohem příměří a ukončit tak toto zabíjení. V důsledku míru založili Fillorean s Borz'Mat'ohem Coruscantskou univerzitu, přičemž před budovou byly odhaleny sochy těchto mírotvůrců.Krusády Pius Dea

15. ledna 2011 v 17:22 | Desin Drowe
Krusády Pius Dea

Začátek: 12 000 BBY
Konec: 11 000 BBY
Důsledky: kolaps vlády Pius Dea
Hlavní bitvy: Huttská krusáda, Zarracina III zničena
Strany: Galaktická Republika, kult Pius Dea vs. nepřátelské sekty
Velitelé: Nejvyšší kancléř, Contispex

Krusády Pius Dea byly sérií konfliktů mezi lety 12 000 až 11 000 let před bitvou o Yavin. Pius Dea byla náboženská sekta s vojenskými tendencemi, která byla soustředěná pouze na lidské hodnoty. Členům sekty se podařilo prosadit jednoho z nich; Contispexe, do samotného čela Republikového senátu, takže nabyli na moci a vlivu - nehledě na to, že kontrolovali celé Republikové vojenství i vládu. Všichni Contispexovi následníci navíc pocházejí ze stejné sekty jako on, což i nadále upevňuje moc sekty. Se zlikvidovaným nenáviděným Huttským impériem, na které byly uvaleny nehorázně vysoké sankce - následně vojenské útoky, si sekta v následujících letech dovolila uskutečnit několik inkvizicí a vojenských útoků na nepřátelské nelidské sekty, což nakonec vyústilo v rozpor mezi lidmi hojně obydleným Jádrem a nelidským Vnějším okrajem. Roku 11 000 BBY sice Pius Dea ztratila svou kontrolu nad Republikou. Ještě předtím se však v celé Galaxii rozpoutaly události, které měly následky ještě na následující tisíciletí. Činy Řádu Jediů nejsou v tomto konfliktu známy.


Průběh:

12 000 BBY:
 • Nejvyšší kancléř Pers'lya je sesazen a na jeho místo je dosazen Contispex, který se ve své sektě těší velké oblibě.
 •  Contispex na Huttské impérium uvaluje vysoké sankce, následované vojenskými útoky. Huttská obrana se brzy hroutí a potenciální hrozba je zlikvidována.
 •  Ithoriané se dostávají do kontaktu s Republikou
 •  Ord Mantell je osídlen Corelliany, kteří zde budují Republikovou základnu.
11 660 BBY:
 • Republiková flotila bombarduje z orbity Zarracinu III. Její obyvatelé se totiž sektě rozhodli postavit, a tak byli označeni za hrozbu, která musí být zničena. Povrch planety je zničen a zdejší obyvatelstvo se musí uchýlit k životu ve stylu nomádů. O mnoho tisíc let později se původní obyvatelé během Klonových válek staví na stranu Separatistů, aby měli možnost pomstít se Republice.
11 000 BBY:
 • Pius Dea po velkém střetu ztrácí svou moc nad Republikou.
 • Konec krusád
 • Výzkum Republikových raketníků


DC-15x ostřelovací puška

15. ledna 2011 v 15:52 | Desin Drowe |  Zbraně a zbroj
DC-15x ostřelovací puška

Výrobce: BlasTech Industries
Kapacita zásobníku: 6 ran

Ostřelovací puška DC-15x byla zbraň s dlouhým dostřelem, která byla ve Velké armádě Galaktické Republiky hojně využívána mezi klonovými ostřelovači. Tato zbraň, která vzešla z modifikace sesterské DC-15, disponovala puškohledem, s jehož pomocí se z klonových vojáků stali opravdoví ostrostřelci. Při výstřelu zbraň vydala silný plasmový projektil modré barvy, který byl schopen zabít jak droidy, tak živé bytosti. V porovnání se Separatistickou E-5s měla DC-15x delší dostřel, avšak menší úroveň přiblížení a nemohla pálit plně automaticky. I když byla DC-15x klasickou výzbrojí klonových ostřelovačů, klonová komanda místo ní používala upravenou DC-17m, která se jí dokázala vyrovnat.
DC-15x

Blasterová puška

15. ledna 2011 v 15:39 | Desin Drowe |  Zbraně a zbroj
Blasterová puška

Blasterová puška byla typem ofenzivní blasterové zbraně, která byla typická svým podlouhlým tvarem a účinností v porovnání s pistolí. Většina z nich disponovala možností přepínání režimů mezi klasickým smrtelným paprskem a paprskem omračujícím. Zpravidla většina z nich vážila okolo 5 kilogramů a byla účinná na plus mínus 30-60 metrů. Klasickou blasterovou pušku bylo možno legálně zakoupit na trhu v ceně cca. 1000 kreditů. Avšak vzhledem k tomu, že používání zbraní bylo civilistům zakázáno, nebylo vůbec těžké sehnat je na černém trhu. Jelikož výroba zbraní vynáší nemalé peníze, vyskytovalo se v Galaxii mnoho druhů těchto zbraní od různých firem. Takovéto zbraně se lišily tvarem, účinností, kapacitou zásobníku a dalšími rozdíly.

Blaster rifle

TIE lander

14. ledna 2011 v 15:14 | Desin Drowe |  Galaktické Impérium flotila
TIE lander

Výrobce: Sienar Fleet Systems
Výrobní linka: série TIE
Třída: výsadkové plavidlo
Posádka:
pilot (1)
Pasažéři: 180

TIE lander byl velkým výsadkovým raketoplánem, určený pro rychlý transport vojáků na bojiště, který byl založen na designu TIE/sa bomberu. Vesměs šlo o zvětšenou variantu výsadkového plavidla TIE s tím rozdílem, že tento stroj byl doplněn o třetí trup, v němž vojáky převážel. Těmito stroji byla například vybavena imperiální posádka na planetě Tatooine.
TIE lander

TIE/gt stíhač

13. ledna 2011 v 19:32 | Desin Drowe |  Galaktické Impérium flotila
TIE/gt

Výrobce: Sienar Fleet Systems
Výrobní linka: série TIE
Délka: 6,3 m
Nejvyšší rychlost (atmosféra): 800 km/h
Hyperpohon: ne
Motory: SFS dvojité iontové motory
Poháněcí systém: SFS solární ionizační reaktor
Štíty: ne
Trup: slitina Titania
Výzbroj: SFS laserový kanon(1), čelní raketomet volitelnou municí: 12 třaskavých raket (běžný náboj), 6 protonových torpéd, 18 vzdušných min, 20 000 letáků, tříštivých střel
Posádka: pilot (1)
Náklad: 10 metrických tun
Spotřeba: 2 dny

TIE/gt byl imperiální letoun, určený pro zaměření nepřátelských stíhačů. Byl založen na klasickém konceptu známé TIE/in, spodní část trupu však byla upravena tak, aby bylo možno namontovat na něj bombu. Byl navržen pro současné nasazení se stíhačem TIE/fc, který podával přesné informace ohledně nepřátelích. Skvělých výsledků však bylo možno dosáhnout i bez podpory tohoto stroje. Arzenál volitelných nábojů pro TIE/gt byl velice rozšířený. Stroj mohl být vybaven vzdušnými minami, třaskavými raketami, protonovými torpédy, vzdušnými minami, tříštivými střelami, nebo dokonce letáky pro plnění cílů propagandy.

TIE/gt
TIEgt

Hrekin Thorm

13. ledna 2011 v 16:12 | Desin Drowe
Hrekin Thorm

Domovský svět: Fedalle
Pohlaví: muž
Barva vlasů: černá - prošedivělé

Hrekin Thorm byl nadváhou trpící senátor Nové Republiky, jenž se narodil na Fedalle - bohaté planetě ležící v Jádru galaxie. Svoji službu si odbyl i v senátu Impéria. Stejně jako jeho voliči byl i on pragmatický a podporoval vždy tu dominantní stranu, která aktuálně galaxii vládla a dokud z těchto věcí jeho svět profitoval, neměl důvod ke změně. V době vlády obou velmocí Thorm využíval sílu svého světa ve svůj prospěch. Když zasedal v Novorepublikovém senátu, sjednal pouta s řadou průmyslových odvětí v Jádru. S postupem času byl zvolen do Vnitřní rady Nové Republiky, v níž nadále odhodlaně plnil vůli svého lidu. Občas Thorm odhalil svůj bezcitný rys, který však odhalil jen proti opravdu shozeným osobám. Skvělým důkazem budiž jeho návrh na popravu Kypa Durrona, který zničil planetu Caridu. 


Elitní dark trooper

12. ledna 2011 v 21:22 | Desin Drowe |  Galaktické Impérium-pěchota
Elitní dark trooper
EDTElitní dark troopeři byli variantou dark trooperů v armádě Galaktického Impéria. Odlišovali se zejména vylepšenou helmou a lepším programováním, což z těchto pokročilých droidů činilo super vojáky. V bitvě používali blasterové kanony, pistole SE-14C, tříštivé granáty, tepelné detonátory a třaskavé granáty. Stejně jako ostatní dark troopeři se projevili jako vysoce bojeschopní vojáci. Narozdíl od darktrooperů fáze I byli tito vojáci mnohem zkušenější, jelikož prošli více bitvami. Zpočátku se v řadách elitních dark trooperů vyskytovali klony kyborgů. S postupem času se však přešlo pouze na droidy.
EDT