Prosinec 2010

Nika Futterman alias Asajj Ventress

21. prosince 2010 v 15:51 | Desin Drowe |  News
Nika Futterman alias Asajj Ventress
Nika Futterman
Nika dabovala Asajj již od roku 2008, počínaje pilotním dílem k The Clone Wars. Pojďme se podívat na to, jak se během této doby sžila se svou postavou.

Od doby, kdy jsme ji naposled viděli, se Asajj se Sithským uměním stala silnější. Přistoupila jsi tedy tentokrát k dabování její role jinak?

I přesto, že se nyní vrátila mnohem silnější, je pro mě stále stejnou osobou, jakou byla dříve. Proto ji hraji beze změny.

Jaké jsou výzvy v dabování Asajj Ventress?

Myslím, že největší výzvou bylo odhalení kým vlastně je. Původně jsme o ní mnoho nevěděli. Její charakter byl sestavován podle toho, jak jsem ji hrála, takže jsem stále chodila na audienci a ptala se: Kým vlastně je? Nechci ji hrát jako jeden z dalších charakterů, jelikož ona má silný životní příběh - historii - a já vím, že bychom ji měli hlouběji prozkoumat.

Znáš její minulost?

Nemám ponětí o tom, jaká byla. Pokračování sérií je přísně tajné, a to i pro dabéry. Když ji dabuji, cítím se vždy nespoutaná, i když nevím, odkud vlastně přišla. Zjistila jsem jen, že měla těžké dětství, což vedlo k jejímu pocitu, že musí něco dokázat. Mocní lidé mají ve zvyku objevovat se v pozadí, kde dělají věci, které nikdy nedělali - touží po moci, jelikož se cítí bezmocní. To, že jsem poznala její minulost, jen posílilo směr, kterým jsem se sama vydala. V příběhu mě nic nepřekvapilo. Jen jsem se ujistila, že mé instinkty byly správné.

Ventress

Dol Grenn

20. prosince 2010 v 12:32 | Desin Drowe
Dol Grenn

Domovský svět: Telos IV
Rasa: člověk
Pohlaví: muž
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: hnědá
Příslušnost: Galaktická Republika, Bezpečnostní síly Telosu

Dol Grenn se narodil na planetě Telos IV v letech předcházejících devastujícímu sithskému útoku, který na tuto planetu vedl admirál Saul Karath. Již v útlém věku se rozhodl, že chce na své planetě udržovat pořádek, což vedlo k nástupu do bezpečnostních sil Telosu. V uniformě následně vystoupal až do role poručíka. Na stanici Citadela byl již jako starší muž velice respektován. Mimo jiné byl dobrým přítelem Cartha Onasiho, jenž se narodil na stejné planetě. Poté, co na stanici Citadela se svou lodí přistála Vypovězená Jedi a její společníci, rozhodl se je poručík Grenn po dobu vyšetřování destrukce těžebního zařízení na Peragusu, které dodávalo stanici potřebné palivo, uvrhnout do vazby. Uvězněné se je pak pokusil zabít jeho zkorumpovaný podřízený Batu Rem, který nejdříve infiltroval zadržovací cely a poté se je pokusil přetížit. Neúspěšně. Poté, co se poručík Grenn vrátil a spatřil mrtvého uniformovaného muže, domníval se, že se skupina chtěla pokusit o útěk. Pravda se však brzy dostala na povrch. Skupina však nemohla být stále ze stanice propuštěna, jelikož se Grenn se svým sborem snažili vypátrat jejich loď. Vypovězená se tak se svými společníky rozhodla pro útěk, v němž jim nedokázal zabránit. Nakonec se však na Telos IV vrátila, jelikož s Grennem chtěla sjednat smlouvu ohledně dodávky paliva pro stanici od Voggy Hutta. V tomto čase se poručík se svými podřízenými relativně neúspěšně pokusili vzdorovat rostoucí kriminální činnosti, kterou měla na svědomí společnost Czerka a kriminální organizace Centrála. Zároveň musel jeho sbor čelit kritice Telosianské rady. Zanedlouho se však obecně považovaní příslušníci sboru museli postavit sithskému útoku Dartha Nihiluse. Jelikož však Grenn neměl k dispozici dostatek vojáků, vyslal několik volání o pomoc. Dočkal se pomoci od miliční skupiny Khoonda v čele s Zherronem, a podpořit se je vydal rovněž malý kontingent vojáků z Onderonu, který poslala královna Talia. V čele této skupiny byl nově zvolený major Riiken. Do bitvy se přimotala i Vypovězená, která byla na stopě odhalené Kreie. Grennovi vypůjčila některé ze svých společníků a sama se chopila útoku na sithské vojáky, kteří se pokoušeli o sabotáž palivových systémů. Zatímco se Vypovězená následně vydala zničit Nihilusův křižník Ravager, Grenn s ostatními veliteli pokračovali v zajišťování sektoru. 

Dol Grenn

Dyne

17. prosince 2010 v 22:25 | Desin Drowe
Dyne

Rasa: člověk
Pohlaví: muž
Datum úmrtí: 19 BBY

Dyne zastával těsně před koncem Klonových válek funkci kapitána v Republikové zpravodajské službě, a byl tudíž jedním z důstojníků justičních složek. Mimo jiné vypomáhal Jediům při průzkumu Neimodianského mechno-křesla, který odkryl stopy k identitě Dartha Sidiouse. Dyne se svým týmem následně doprovázel mistra Jedi při zkoumání Hutí, které byly podzemními tunely napojeny na luxusní rezidenční věž Republica 500. Poté, co byl napaden Coruscant flotilou generála Grievouse se Mace Windu oddělil, zatímco Dyne se svým týmem pokračovali v průzkumu, přičemž se ironicky takřka ihned po odchodu Jedie setkali s pravou Sidiousovou identitou, když mu hleděli přímo do tváře. Jako jeden z mála věrných Republice tak věděl o Palpatinově zradě. Avšak jelikož byl zabit, nemohl toto děsivé tajemství nikomu prozradit.


Soka Linu

16. prosince 2010 v 20:04 | Desin Drowe
Soka Linu

Domovský svět: Telos IV
Rasa: Člověk
Pohlaví: žena
Éra: Stará Republika
Příslušnost: Bezpečnostní síly Telosu, Galaktická Republika

Soka Linu byl ženskou důstojnicí v bezpečnostním sboru Telosu na stanici Citadela. Byla pověřena stráží před vazebním pokojem, kde hlídala obviněnou Vypovězenou Jedi, Kreiu a Attona Randa. Později se zúčastnila kruté bitvy o Telos, kterou přežila.

Soka Linu

Atallo

16. prosince 2010 v 18:49 | Desin Drowe
Atallo

Domovský svět: Telos IV
Datum úmrtí: 3951 BBY
Pohlaví: Mužské
Éra: Stará Republika
Příslušnost: Bezpečnostní síly Telosu, Společnost Czerka, Galaktická Republika

Atallo byl důstojník mužského pohlaví, který zastával funkci poručíka v bezpečnostních silách Telosu. Dohlížel na přistávací plošinu společnosti Czerka v sektoru 38-3 na stanici Citadela. Svou pozici však zneužíval k tajné spolupráci s Czerkou, když přehlížel nepovolené obchod se zbraněmi, který stanici zamořil. Na požádání poručíka Yimy se Vypovězená Jedi úspěšně pokusila Atalla přemluvit, aby se sám udal. Ještě než tak stihl udělat jej však zabili důstojnící Czerky.

Důstojníci Justičních sil

16. prosince 2010 v 17:19 | Desin Drowe |  Galaktická Republika-postavy
Seznam důstojníků Justičních sil Galaktické Republiky, který funguje na principech všech zdejších seznamů. O aktualizaci článku budete informováni. Prosím, mějte na paměti, že některé ze zde uvedených osob mohly příslušet i k jiným oddělením či organizacím.

Jsou hotovy 4 z celkového počtu 19-ti osob.

-->Atallo<--
------
Jace Dallin
Jace DallinJan Dodonna
Jan Dodonna
-->Dyne<--
------

-->Dol Grenn<--
Dol Grenn-->Soka Linu<--
Soka Linu

Maoi Madakor
Maoi Makador

Mignay
------
Omano
------
Pakmillu
------
Gilad Pellaeon
Gilad Pellaeon


Carlist Riekaan
Carlist Riekaan


Terinald Screed
Terrinald Screed
Zozridor Slayke
------
Gideon Tarkin
------
Wilhuff Tarkin
Willhuff TarkinKendra Tissido
------
Antidar Williams
Antidar Williams

Yima

Cílem tohoto měsíce je dokončit všechny osoby z tohoto seznamu, což je při obsáhlosti některých článků a vzhledem k vánočnímu překvapení velký cíl.

Quedlifu

15. prosince 2010 v 12:25 | Desin Drowe
Quedlifu byli jedním ze senátorů Nové Republiky. Svůj úřad zastával okolo roku 19 ABY. Byl rovněž předsedou Ekonomického výboru.

Amanaman

15. prosince 2010 v 12:15 | Desin Drowe |  Lovci odměn
Amanaman

Domovský svět: Maridun
Rasa: Amanin
Barva očí: červená
Příslušnost: Jabba Desilijic Tirue

Amanaman byla přezdívka daná námezdnímu lovci, který pracoval pro Jabbu Hutta. Jeho pravé jméno na Tatooine však nikdy nikdo nezjistil. Všichni však věděli, že jde o nebezpečného lovce. Amaninové - rasa, do níž patřil - byli po celé Galaxii známi jako "sběratelé hlav" podle svého zvyku sbírat hlavy poražených nepřátel. Amanaman nebyl v tomto ohledu žádnou výjimkou. Na své holi nosil napíchnuté tři vysušené hlavy svých nepřátel, u nichž nezjistil jejich pravou identitu.
Amanaman
Ama

Demos Traxen

13. prosince 2010 v 21:31 | Desin Drowe |  Lovci odměn
Demos Traxen

Narozen: 34 BBY
Pohlaví: mužské
Příslušnost: Lovci odměn, Impérium

Demos Traxen byl imperiální námezdní lovec, který byl krátce po bitvě o Yavin vyslán na Kallistas, aby zajal Pallase Quintella. Krátce po jeho příjezdu však zjistit nepříjemnou věc, a sice že byl jeho cíl již zajat konkurenčními lovci. Později byl najat prefektem Denglessem Rinnem, aby po boku známých lovců Chandrexem Grennem a Sirenas Firil vystopoval piráta Jondrella Inxe.
Demos Traxen

Nagyan

13. prosince 2010 v 21:24 | Desin Drowe |  Lovci odměn
Nagyan

Nagyan byl jedním z lovců odměn, kteří byli vysláni, aby chytili Bobu Fetta na Ma'ar Shaddam. Pro svou práci Nagyan používal působivě vypadající pás s noži, v jejichž ovládání byl skutečný mistr. Jeho schopnosti se však ukázaly být jako nedostatečné, jelikož jej Fett zabil jedním z jeho vlastních nožů.
Nagyan

Jerv Riske

13. prosince 2010 v 21:21 | Desin Drowe |  Lovci odměn
Jerv Riske

Jerv Riske býval lovcem odměn, s postupem času se z něj však stal osobní strážce Passela Argenteho. Jednoho času se spojil s Obi-Wan Kenobim, jeho Padawanem Anakinem Skywalkerem a další učednicí Loranou Jinzler, aby jim pomohl přerušit atentát na tohoto lídra Korporační Aliance, i když jej nakonec zachránil Jorus C'baoth