Říjen 2010

Následující díly 3. série seriálu TCW

31. října 2010 v 16:06 | Desin Drowe |  News
Seriál The Clone Wars, v Česku známý pod názvem Klonové války, se stal novým fenoménem. I když je přizpůsoben dětskému publiku, sleduje jej většina fanoušků Star Wars. Pokud patříte mezi ně, jistě vás bude zajímat, jaké následující epizody se na nás chystají.

8. epizoda: Evil Plans (V překladu Ďábelské plány - vysílána bude 5. Listopadu)

C-3PO bude unesen Cadem Banem. Tento únos je součástí plánu, pomocí něhož má být ze žaláře vysvobozen lotr Ziro Hutt. Dokáže se statečný R2-D2 prokousat všemi nástrahami a varovat Jedie?

9. epizoda: Hunt for Ziro (V překladu Lov na Zira - vysílána bude 12. Listopadu)

Rada Huttů jde po Zirovi. Huttové však nejsou jediní! Chytnou zlotřilého Zira Huttové, nebo jej Obi-Wan Kenobi a Quinlan Vos dokáží předvést před spravedlnost?

10. epizoda: Heroes on Both Sides (V překladu Hrdinové na obou stranách - vysílána bude 19. 11.)

Padmé Amidala a Ahsoka Tano cestují na Raxus, aby se pokusily vyjednat mírovou dohodu se Separatisty. Zatímco Padmé se zde setká se svojí bývalou mentorkou, Ahsoka se přiučí něco o skutečnostech války.

11. epizoda: Pursuit of Peace (V překladu Honba za mírem - vysílána bude 3. Prosince)

Padmé Amidala, Bail Organa a Onaconda Farr přijdou pod palbu kritiky poté, co se postaví proti návrhu na rozpočet pro miliony nových klonových vojáků, který by finančně ochromil Republiku.

TCW

A5-RX bojový tank

27. října 2010 v 12:12 | Desin Drowe |  Armáda Republiky-pozemní technika
Bojový tank A5-RX

Maximální rychlost: 16 MGLT
Třída: Pásové vozidlo
Výzbroj: Dvojité opakovací blastery (2), paprskový kanón, rakety
Posádka: Pilot (1), střelci (4)
Role: Těžké vozidlo, výzvědy

Bojový tank A5-RX byl zmenšeninou původního A5 Juggernauta, a na rozdíl od jiných modelů tohoto druhu byl vybaven pásy a byl vyráběn v menší velikosti, což z něho dělalo kvalitní a dobře pohyblivé, i když těžce vyzbrojené vozidlo, použitelné i pro výzvědy. Pro boj proti droidím armádám používali jeho střelci dva opakovací blastery, umístěné pod kokpitem, na zádi byl stroj vybaven paprskovým kanónem, který byl však náchylný na přehřátí, a raketomet na střeše byl schopen vystřelit až šest smrtelných střel najednou, což si také vyžadovalo určitý čas pro další nabytí. A5-RX byl obvykle obsazen pěti vojáky, přičemž jeden z nich vozidlo ovládal, zatímco zbylí čtyři ovládali zbraně. U některých modelů byly však systémy přizpůsobeny tak, že mohl pilot řídit a zároveň při tom využívat opakovací blastery, což snižovalo velikost posádky.
Tanky A5-RX byly poprvé využity v klonových válkách, během nichž byly hojně využívány na planetách s nepřístupným terénem, především jako výzkumná vozidla. Byly využity například na Geonosis, Ord Mantell či Mustafaru. Během války se však rovněž  ukázaly jako velice účinné proti separatistickým pavoučím droidům OG-9. 
Po zániku Galaktické Republiky a zformování Galaktického Impéria byly tyto bezesporu kvalitní tanky využívány i nadále v armádě Impéria, kdy byly efektivně nasazovány proti Povstalecké Alianci. Mezi nasazení pod vlajkou Impéria je možno zmínit například planetu Dantoinne.
A5-RX

Velitel Neyo

26. října 2010 v 17:26 | Desin Drowe |  Velká armáda Republiky-postavy
Velitel Neyo

Domovský svět: Kamino
Rasa: Člověk (klon)
Výška: 1,83 m
Příslušnost: Velká Armáda Republiky (91. průzkumný sbor), Galaktické Impérium

CC-8826 byl geneticky vytvořen ze vzorků mandalorianského námezdního lovce Janga Fetta na planetě Kamino. Stejně jako nespočet dalších klonových vojáků byl stvořen pro to, aby bojoval ve jménu Republiky proti Konfederaci Nezávislých Systémů, a byly mu odepřeny vlastní myšlenky a pocity. Na rozdíl od jiných byl však jedním z mála vybraných, kteří byli určeni k tomu, aby podstoupili výcvik nových elitních jednotek, komand ARC. Ve výcvikovém středisku začali on a další získávat nové schopnosti, a to především díky neortodoxnímu stylu výcviku velitele Alfy-17. Z vlastní iniciativy si začal říkat Neyo, a následně se stal jedním z nejchladnokrevnějších a nejmorbidnějších členů jeho týmu.
Neyo rovněž patřil do první stovky absolventů tohoto nového programu, což z něj udělalo jednotku ARC a rovněž klonového maršála, přičemž se stal velitelem 91. průzkumného sboru. Mimo jiné choval velice vřelé pocity k jeho spolubojovníkovi se stejnou hodností, známého jako velitel Bacara, který spolu s Neyem pracoval na vylepšení nové taktiky s pomocí nově vynalezených spídrů BARC. Roku 19 BBY byl Neyo a jeho sbor přiřazen k Generálovi Oppu Rancisisovi, s nímž bojoval během obležení planety Saleucami, ležící ve Vnějším Okraji. Během operace, která trvala celých pět měsíců, velel po boku klonových velitelů Faieho a Blye vojákům s cílem zničit klonovací zařízení, které množilo Niktoské válečníky zvané Morgukai. Po úspěšném splnění této mise a po následném dobytí planety Saleucami, zůstal Neyo se svými muži na planetě, kde byl se svým sborem pod velením Jedi Stass Allie, pověřen hlídkováním a případným zneškodňováním zbylých nepřátel. Právě při jednom z preventivních výjezdů, na němž byl spolu se svojí nadřízenou Jedi, obdržel Neyo vysílání od Nejvyššího kancléře Palpatina, aby provedl rozkaz 66. Neyo tedy pokynul CT-3423, aby zpomalil a dostal se tak za Jedi, a tito dva následně vypálili smrtelnou salvu, která pohřbila jejich nadřízenou Jedi v prachu a popelu. S pádem Galaktické Republiky a Řádu Jediů a s ustanovením Galaktického Impéria pokračoval Neyo ve své úloze velitele i v Palpatinově Imperiální Armádě.
Neyo byl loajálním velitelem, který byl odhodlán splnit každý příkaz za jakoukoli cenu, a od svých vojáků, ke kterým se choval velice chladně, avšak kteří k němu vzhlíželi s respektem, požadoval to samé. Jeho osud po zařazení do Imperiální armády je neznámý.
Neyo

91. výzvědný sbor

Alianční podzemní strojírenství

17. října 2010 v 12:40 | Desin Drowe |  Letecká technika-ostatní
Alianční podzemní strojírenství

Bylo jméno udělené volné konglomeraci příslušníků Povstalecké Aliance, kteří společně pracovali na designu pro stíhačku A-Wing. Vůdci tohoto spolku byli Jan Dodonna a Walex Blissex.

Allegra Enterprise Systems

17. října 2010 v 12:38 | Desin Drowe |  Letecká technika-ostatní
Allegra Enterprise Systems

Tato firma byla výrobcem hojně využívaného Modulárního transportéru.

Alland Yards

17. října 2010 v 12:37 | Desin Drowe |  Letecká technika-ostatní
Alland Yards

Tato firma, existující v době Nové Republiky, byla organizací, vykonávající opravné práce na vesmírných plavidlech všech možných druhů, sídlící v Jádru.

Alderaanští Královští inženýři

17. října 2010 v 12:34 | Desin Drowe |  Letecká technika-ostatní
Alderaanští Královští inženýři
AKI


Místo: Alderaan
Datum rozpuštění: 0 BBY
Primární funkce: výroba vesmírných plavidel

Tato firma na výrobu lodí byla jedna z prvních, za Staré Republiky založených, výrobních společností, proslulá svým nádherným designem jak u velkých válečných lodí, tak u malých stíhaček.
S postupem času však byla firma vytlačována konkurencí, která se začala zaměřovat na výrobu luxusních jachet.
Krátce před zničením Alderaanu se však šeptalo, že firma byla tajně podržena díky rodu Organů a zajišťovala tak nezbytnou podporu pro pomalu rostoucí Povstaleckou Alianci. Poté, co Hvězda Smrti dokončila svou práci s planetou, šla všechna tajemství ohledně této firmy i s jejími představiteli a ochránci do hrobu, stejně jako celá populace této mírumilovné planety. Se zničením Alderaanu přestala společnost nadobro s výrobou.

Aavman Extravagance

17. října 2010 v 12:25 | Desin Drowe |  Letecká technika-ostatní
Aavman Extravagance

Tato firma vyráběla během vlády Galaktického Impéria malé lodě. S rozmachem Nového Řádu začala produkovat rovněž různé luxusní jachty, včetně vesmírné jachty 11-S

ARE

17. října 2010 v 12:23 | Desin Drowe |  Letecká technika-ostatní
ARE

Tato firma se v časech Galaktické Republiky zabývala výrobou velkého spektra malých stíhacích lodí.

Darth Bane: Pravidlo Dvou

16. října 2010 v 9:52 | Desin Drowe
DR cover

(V ČR nevyšlo)
Název: Darth Bane: Rule of Two (Pravidlo Dvou)
Autor: Drew Karpyshyn
Návrh obalu: John Van Fleet
Nakladatelství: Del Rey
Datum vydání: 26. Prosince 2007 (vázaná), 28. Října 2008 (brožovaná)
Stran: 318 (vázaná), 352 (brožovaná)
ISBN: 0345477480
Série: Triologie o Darthu Baneovi
Předešlý díl: Darth Bane: Cesta Zkázy
Pokračování: Darth Bane: Dynasty of Evil (Dynastie zla)

Darth Bane: Rule of Two je pokračování knihy Darth Bane: Cesta Zkázy, a byla alternativou plánované knihy o Darthu Plagueisovi. Kniha přesněji vypráví příběh o Zannah a jejím mistrovi Darthu Baneovi po sedmé bitvě o Ruusan. Preview knihy bylo zveřejněno v brožovaném vydání Star Wars: Oddanost, vydané ve stejný den. Brožvaná kniha vyšla o necelý rok později.

Darth Bane: Cesta zkázy

13. října 2010 v 21:33 | Desin Drowe
Darth Bane: Cesta Zkázy
Český obal

České Vydání

Nakladatelství: Egmont
Autor: Drew Karpyshyn
Autor obálky:  John Palencar
Překlad:  Zuzana Bělohlávková
Počet stran: 272
Rok vydání:  25. Března 2009
ISBN: 978-80-252-1159-5
Jazyk: čeština
Vazba: brožovaná
Formát: 175 x 105 mm
Originální název:  Star Wars - Darth Bane: Path of Destruction
Série: Triologie o Darthu Baneovi
Pokračování: Darth Bane: Rule of Two (Pravidlo Dvou), Darth Bane: Dynasty of Evil (Dynastie Zla)
Timeline: 1003 - 1000 BBYDessel pracuje jako prostý horník v cortosisových dolech. Protože ho pronásledují nenávidění republikoví vojáci, nechá se naverbovat do sithské armády, v jejíchž řadách se zúčastní krvavých bojů proti Republice a Jediům. Díky svým výjimečným vůdčím schopnostem, lstivosti a brutalitě si brzy získá pověst vynikajícího vojáka. Jeho nadřízení s ním však mají ještě daleko větší plány.

A tak si Dessel změní jméno na Bane a jako akolyt začne studovat tajemství temné strany na Akademii založené sithskými mistry. Na konci studia a v předvečer rozhodujícího boje Sithů proti Jediům ho však čeká těžká zkouška: musí popřít vše, co se od svých sithských mistrů dosud naučil. Jen tak se totiž může cele odevzdat temné straně a pochopit dávno zapomenutou moudrost starých tradic, která jediná vede ke konečnému cíli - absolutní vládě temna.


Jedná se o první díl triologie, vyprávějící o Darthu Baneovi, zakladateli tzv. Pravidla Dvou. V ČR vyšel zatím pouze první díl.

Další vydání:

ISBN 0345477367,  26. Září 2006 (Del Rey), 320 stran, vázaná
ISBN 0345477375,  26. Června 2006 (Del Rey), 395 stran, lepená

ISBN 8372456380, Srpen 2007 (Amber), 320 stran, lepená, Polské vydání (Droga zagłady)
ISBN 0099491966, 5. Července (Arrow Books Ltd.), 416 stran, lepená, Anglické vydání
Path of Destruction
Droga zagłady (PL)

Obranná flotila Nové Republiky

11. října 2010 v 16:14 | Desin Drowe |  Aliance - flotila


Obranná flotila Nové Republiky

Velitelé: Nejvyšší velitel, Velitelství obranných sil Nové Republiky
Nová Republika

Vznikla z: Alianční flotila
Založena: 5 ABY
Rozpuštěna: 27 ABY
Reorganizována: 28 ABY (jako Obranná flotila Galaktické Aliance)


Obranná flotila Nové Republiky, která je známa rovněž pod názvem flotila Nové Republiky, byla hlavní vesmírná síla Nové Republiky.

Po vzniku Nové Republiky se dosavadní Alianční flotila skládala především z plavidel pro boj modifikovaných, dobrovolníků a počtem omezených strojů, které Aliance nakoupila z vlastních zdrojů. Admirál Ackbar soustředil v tomto období veškeré své myšlenky na dobytí Coruscantu, který byl stále v držení Impéria. Během příprav se flotila musela postavit nespočtu imperiálních válečných magnátů, kteří v boji proti ní používali své stále velice těžce překonatelné lodě, a tak se stále musela spoléhat na schopnost jejích velitelů.
Po následném osvobození Coruscantu přeorganizovala Nová Republika veškeré své vojenské síly do jediné spojené struktury: Spojených obranných sil Nové Republiky. Všichni vojáci patřící do této struktury podléhali velení Nejvyššího velitele, ministru obrany, ministru ozbrojených sil a ministru stíhacích jednotek. Poté, co byla Spojená armáda rozdělena na podsekce, stal se Nejvyšším velitelem Obranné flotily znovu Admirál Ackbar.

Loď tzv. Nové Třídy

Flotila byla dále rozdělena na několik částí, aby zvládla ochránit celé území Nové Republiky, přičemž jedna z nich byla vždy přidělena na obranu důležitého Coruscantu. V následujících devíti letech, v nichž pokračovala reorganizace flotily, se k ní přidalo mnoho již bojových plavidel, schopných postavit se těm imperiálním a účinně tak podpořit dosavadní dobrovolníky. Výsledné nedostatky objevující se v takto zvýšené výrobě lodí, vyústily v jisté zefektivnění. Tento program, pojmenovaný Nová Třída, nabídl flotile nové možnosti, což poskytlo sílu, flexibilitu a normalizaci, dříve obvyklou u Imperiální flotily. Roku 16 po bitvě o Yavin se několik menších částí flotily skládalo výhradně z lodí Nové Třídy, avšak rovněž z lodí ukořistěných u Impéria.
S ignorací designu obvyklého u imperiálních lodí se začaly objevovat lodě nové, především různé nákladní lodě, Hvězdné destruktory třídy Republic, a různé menší křižníky. Navzdory tomu však byla flotila považována za preventivní a ochranou, i přes obavy jistých politiků, se nestala nástrojem k dobývání planet.
Navzdory značné zmodernizovanosti armády to však s oplácením úderů během Yuuzhan Vongských válek neměla flotila snadné, nezřídka byla dokonce poražena, a tak se zase vrátila ke staré taktice a začala se spoléhat na talentované velitele jako za starých časů. Během této zničující války se jistým ''poznávacím prvkem'' flotily staly bitevní křižníky třídy Mediator, Bothanské útočné křižníky a Hvězdní obránci třídy Viscount. S pádem Nové Republiky a vznikem Galaktické Aliance, přestala Obranná flotila Nové Republiky formálně existovat, a byla přeorganizována do Obranné Flotily Galaktické Aliance.
Flotila Nové Republiky

Bratrstvo Temnoty

10. října 2010 v 11:44 | Desin Drowe |  Sithský Řád
Bratrstvo Temnoty
Kaan


Typ vlády: Teokratické bratrstvo
Hlava útvaru: Temný pán ze Sithu
Hlava vlády: Temný pán ze Sithu
Velitel: Temný pán ze Sithu
De facto lídr: Lord Kaan
Legislativní orgán: Sithská rada
Hlavní planeta: Korriban
Vzniklo z: Nového Sithského Impéria
Datum vzniku: cca. 1006 BBY
Datum rozpadu: 1000 BBY

Bratrstvo Temnoty, které je rovněž někdy nazýváno po jeho zakladateli, Lordu Kaanovi, nebo označováno jako Temná armáda, bylo posledním útvarem, který sdružoval velký počet Sithů pod jeden útvar. Až po uplynutí více jak milénia se v Galaxii objevil další z útvarů, který sdružoval více jak dva Sithy.
Po dobu téměř tisíce let byli Sithové sjednoceni pod záštitou Nového Sithského impéria a bojovali proti Republice a Jediům. S následným protiútokem Jediů se však Sithové obrátili proti sobě, což vedlo k postupnému pádu tohoto útvaru. Z řad proti sobě bojujících Sithů jednoho dne povstal charismatický Sith jménem Lord Kaan, který mezi lety 1010 až 1006 před bitvou o Yavin porazil všechny své nepřátele, nabyl titulu Temného pána ze Sithu a stal se zakladatelem Kaanova bratrstva, známého spíše pod názvem Bratrstvo Temnoty. Aby předešel případným problémům s ambiciózními jedinci, kteří by se mohli pokusit o jeho sesazení, prohlásil, že: ''Všichni v Bratrstvu Temnoty jsou si rovni'' a dříve velice vzácný titul Temného pána ze Sithu udělil mnoha ze svých vysoce postavených následovníků. Ti na oplátku souhlasili s tím, že jej budou následovat jako svého vůdce. Brzy zaútočili a stejně jako jejich předchůdci začali bojovat s Jedii a Republikou, přičemž postupem času vytvořili temné diktátorství.
Mezitím se Darth Bane na planetu Lehon vydal hledat tajemný Revanův holokron s úmyslem zničit s jeho pomocí Bratrstvo a získat mezi vysoce postavenými uživateli Temné Síly velkou autoritu.
V době Kaanovy vlády čítalo jeho Bratrstvo na dvacet tisíc Sithů. V době Ruusanské kampaně jich byly sotva dva tisíce. V následné sedmé bitvě o Ruusan zapříčinil výbuch Kaanovy myšlenkové bomby to, že zbyli jen tři: Darth Bane, Zannah a Darovit.

Struktura:

Stejně jako mnoho armád, i Bratrstvo Temnoty mělo jasně stanovenou strukturu začínající u nízko postavených a postradatelných pěšáků a končící u silných Temných pánů.

Pěchota:

Pěchotu tvořili na Sílu necitlivé bytosti, které tvořily páteř armády. Byly rozděleny na jednotky, složené ze čtyř oddílů, přičemž každý měl ostřelovače vybaveného puškou TC-17 a rušící skříňku. Jednotkám velel určený velitel, avšak všichni podléhali rozkazům Sithského Lorda

Sithští válečníci a záškodníci

Tito vojáci byli na Sílu citliví Temní Jediové, specializující se na boj. Díky svým bojovým schopnostem byli do bojů často nasazováni přímo proti Jediům. Všichni procházeli svým výcvikem buďto na Sithské akademii na Honoghru, Gentes, nebo Gamorru.

Sithští atentátníci a špehové

Tito vojáci byli trénováni v Temné Straně tak, aby byli schopni postavit se v boji Jedimu a zabít jej nebo zajmout. Zajatí Jediové byli následně mučeni dokud nezemřeli, nebo se nepodvolili Temné Straně a přidali se k Bratrstvu. Sithští atentátníci a špehové procházeli výcvikem Sithských akademií na Nar Shadda, Umbaře a Rylothu.

Sithští adepti a učedníci

Adepti a učedníci, kteří právě začali své putování s Temnou stranou, byli cvičeni zkušenými Sithy na akademiích na Dathomiru a Irdonii.

Sithští lordi

Sithští lordi se v řetězci důležitosti nacházeli hned pod Radou. Byli předurčeni k tomu, aby se chopili velení armád a bojovali s Jedii. Ti pánové, kteří projevili největší potenciál, byli odesíláni na sithskou akademii na Korribanu, kde měli za úkol cvičit nové Sithy. Dle názoru Kaana byli pro Bratrstvo největším přínosem ve válce proti Jediům.

Sithská rada

Vládnoucí orgán Bratrstva. Rada se skládala z nejvlivnějších lordů v čele s Kaanem. Na rozdíl od všech předchozích rad drželi všichni její členové titul Temného pána, což vedlo k nejasnému pojetí řetězce velení.

Alianční flotila

9. října 2010 v 19:41 | Desin Drowe |  Aliance - flotila
Alianční flotila
Alianční flotila
Zakladatel: Admirál Ackbar
Příslušnost: Aliance pro Obnovu Republiky (Povstalecká Aliance)

Alianční flotila, která byla nazývána rovněž Povstaleckou, zahrnovala všechna plavidla, bojující za věci Povstalecké Aliance v boji proti tyranii Impéria. Navzdory tomu, že s Imperiální flotilou se nemohla rovnat a mnoho z jejích lodí nebylo ani vojenského designu, byla v průběhu Galaktické Občanské války velkým trnem v patě Impéria.
Po bitvě o Endor a se zformováním Nové Republiky se flotila přeorganizovala na Obrannou flotilu Nové Republiky.

Raná historie:

Povstalecká flotila byla původně velice malá, navíc složená pouze ze starých stíhačů a středních, modifikovaných plavidel, přičemž mnoho materiálu získala ze zničené flotily Konfederace Nezávislých Systémů. Co se týče její organizace, velení před bitvou o Yavin bylo rozprostřeno na mnoho jedinců, jelikož samotná flotila byla z individuálních skupin sestavena. Tyto samostatné skupiny, složené většinou ze Sullustanů, Corellianů, nebo Chandrilanů, občas, například v bitvě o Ylesii, spolupracovaly, avšak jinak se síle Imperiální flotily nemohly vyrovnat.
S postupem času, jak válka pokračovala, však i Povstalecká flotila začala nabírat na síle. Od Impéria se dobrovolně odpoutalo několik planet, a některé z nich začaly Alianci podporovat, což se samozřejmě projevilo i na flotile. Dokonalým dokončením růstu síly pak bylo připojení se Mon Calamariů, kteří flotile konečně poskytli to, co nejvíce potřebovala; křižníky s dostatečnou palebnou silou a obrannými systémy, které byly schopny vyrovnat se i Hvězdným destruktorům.
Mon Mothma, která si uvědomovala, že flotila potřebuje lepší organizaci, následně do čela flotily jmenovala Ackbara, který se tak stal Nejvyšším Velitelem Alianční flotily.

Otec Povstalecké flotily:

Ackbar
Nově jmenovaný Admirál Ackbar poté z flotily vytvořil prvotřídní bojovou armádu. Dříve po celé Galaxii roztroušená flotila se zformovala do organizovaného celku. Výcvik byl standardní jako každý jiný a pro usnadnění velení byli do pozic jmenováni pomocní admirálové, kteří se ujali vždy části flotily. Jako další přínos Mon Calamariů byly jejich obrovské přístavy, v nichž bylo možno zkonstruovat korvety a fregaty, ale i velké křižníky té největší kvality. Spolu s růstem flotily přitom rostly i zkušenosti jejích velitelů a důstojníků.
Při dosazení Ackbara dala Mon Mothma novému veliteli Sedm rozkazů. První byl ''Vyhnout se bitvě'', druhý ''Poslat důkladné hlášení o současném stavu flotily'', třetí ''Dokončit výcvik flotily'', čtvrtý ''Přeorganizovat naplnění flotily'', pátý ''Zajistit ve velení vysokou morálku'', šestý ''Ustanovit přepadové oddíly'', a sedmý ''Do měsíce být připravený jít do bitvy''.
I když se flotila nikdy nevrhla do bitvy plného měřítka, byly ustanoveny různé přepadové oddíly, které měly za úkol napadat různá imperiální zařízení, izolované konvoje, a rovněž menší a oddělené části imperiální flotily. Tato taktika se pro Ackbara ukázala jako velice přínosná, a o mnoho let později, když se ujal velení flotily Nové Republiky, bojující s Yuuzhan Vongy, využil pro boj s těmito vetřelci velice podobný styl boje.


Z Yavinu na Hoth

Velká část Povstalecké flotily byla devět měsíců po bitvě o Yavin přepadena silným kontingentem imperiální flotily, jíž velel Darth Vader. Vader doufal, že se mu tuto válku podaří ukončit jediným silným úderem, a i když se jeho flotile podařilo zničit mnoho Povstaleckých transportů a křižníků, eskadra Rogue a další stíhače pod velením Wedge Antillese, dokázali imperiální síly zadržet dost dlouho na to, aby umožnili zbylým křižníkům uniknout.

Od Hothu po Endor

Pro udržení utajení ohledně nově zbudované základny na ledové planetě Hoth, bylo flotile přikázáno roztrousit se po Galaxii. Tato taktika byla dalším geniálním výmyslem. Rozdělením se dosáhlo jistoty ve věci, že v případě imperiálního útoku přijdou o život buďto vesmírní nebo pozemní velitelé, nikdy však všichni najednou. Po porážce na Hothu se část flotily opět setkala s hlavními veliteli mimo prstenec Galaxie. Později se flotila po celý rok schovávala před Impériem za korónou slunce planety Arbry. Přitom se zotavovala a připravovala se na osudové střetnutí s Imperiální flotilou. K tomuto konfliktu došlo nad lesním měsícem Endoru.

Bitva o Endor

S odhalením Druhé Hvězdy Smrti se velitelé flotily sešli u Sullustu. Po následném summitu na palubě lodi Home One se vydala do boje se záměrem zničit stanici před jejím dokončením. Krátce po vystoupení z hyperprostoru se však všechny lodě ocitly v imperiální léčce, když byly obklíčeny čtyřiceti Hvězdnými destruktory v čele s obrovským Executorem, vlajkové lodi Dartha Vadera, který se však na jeho palubě v době boje nenacházel. Navzdory obrovské přesile se však podařilo zničit jak bitevní stanici, tak samotný Executor, což v následujících letech vedlo k pádu Impéria a zformování Nové Republiky.

Velitelství

Povstalecká flotila se nacházela pod záštitou Velitelství flotily, v jehož čele stál admirál flotily, jímž byl po celou dobu povstání Ackbar. Admirálu asistovalo několik podřízených důstojníků, z nichž byl každý zodpovědný za určitou část flotily. Jelikož byla flotila pro Povstání velice důležitá, považovalo se její Velitelství za jeden z nedůležitějších orgánů. Poté, co byla utvořena Nová Republika, změnila se Povstalecká flotila na Obrannou flotilu Nové Republiky. Pod novou novorepublikovou velitelskou strukturou navíc stíhači získali vlastní velitelství.

Organizace

AFR
Vesmírné lodě Povstalecké flotily byly organizovány do  jednotlivých bitevních linií, přičemž každá z linií obsahovala jiné typy lodí: těžké křižníky, podpůrné lodě, záložní lodě a poslední třídou byly eskadry stíhačů. Složení a velikost li
nií však byly rozdílné v závislosti na pro misi dostupných letounech. První linie se však zásadně rovnala třem hvězdným křižníkům MC80 a byla podporována rozdílným počtem ostatních plavidel a stíhačů.
Dle rozkazu Mon Mothmy nesměla flotila do jediné bitvy nikdy poslat více jak čtvrtinu z celkového počtu lodí. Za každou z linií zodpovídal podřízený admirál, i když v realitě jich Aliance příliš mnoho neměla, takže linie postrádající svého admirála, podléhaly velení některého ze starších kapitánů křižníků. Pro předcházení potíží ve flotile rovněž sloužily regimenty vojáků, které na lodích sloužili pro případný pokus o nalodění se nepřítele na palubu. Vojáci těchto regimentů oblékali modré kombinézy, přes které nosili vesty černé barvy, a rovněž bílé helmy se snímatelným ochranným vizorem. Mimo těchto vojáků se na palubě lodí rovněž nacházeli speciálně vytrénovaní vojáci, kteří však kromě obrany lodi byli schopni plnit nebezpečné úkoly, tedy zničit určité místo na nepřátelské lodi nebo podporovat v boji ostatní vojáky.
Alianční flotila

Temný pán ze Sithu

4. října 2010 v 17:43 | Desin Drowe |  Sithský Řád
Temný pán ze Sithu

Titul Temného pána ze Sithu, v sithském jazyce nazývaný Jen'Ari, původně příslušel vládci Sithského Impéria, později byl přejat a sloužil jako charakteristika pro vůdce Řádu Sithských pánů. Titul sdíleli příslušníci obou pohlaví, výjimkou však byla Lumiya, která se honosila titulem Temná lady ze Sithu.
O tomto titulu se rovněž často smýšlí jakožto o synonymu slova Darth, což však částečně vyvrací fakt, že přízvisko Darth nosili i mnozí učedníci, například Darth Revan a Dartha Malak, který měl stejné přízvisko navzdory tomu, že byl jen pouhým učedníkem svého mistra Revana. 
Prvním Temným pánem ze Sithu byl Ajunta Pall, vůdce vypovězených Jediů, který se po jejich porážce a poté, co porazil pravé Sithy, stal jejich bohem. Xendor, o němž se spekuluje jako o prvním Temném Jedim, se pokládá za předchůdce Temných pánů, i když on sám titul nikdy nenosil.
Po pádu Sithského Impéria udělil Naga Sadow titul Temného pána svému učedníkovi Fredonu Naddovi, po němž titul prostřednictvím ducha mrtvého Marky Ragnose zdědil Exar Kun. O tři tisíce let později zahájil Lord Kaan tradici, při níž udělil tento titul všem příslušníkům Řádu, což znamenalo, že klesla ojedinělost titulu. Po ustanovení Pravidla Dvou byl titul nošen pouze dvěma Sithy.
Emblém

Klonový technik

2. října 2010 v 13:48 | Desin Drowe |  Armáda Republiky-pěchota
Klonový technik

Klonoví technici patřili do speciálních Bojových technických praporů, které ve Velké Armádě Republiky zastávaly práci jako opravu a spravování vozidel, až po přípravu veškerých demoličních prací. Klonoví technici se vybírali náhodně z klonových vojáků při jejich raném výcviku a v bitvě byli zpravidla přiřazeni k těžké technice, do níž spadali i A6 Juggernauty a artilerie SPHA.
Klonoví technici byli pro bitvu mimo jiné vybaveni batohy, v nichž nosili bactu a munici, svářecí náčiní pro opravu vozidel, lékařské a energetické droidy, detonačními svazky pro demolici a laserovou brokovnicí pro případ, že by byli napadeni. Skupina techniků patřila do mnohých legií, včetně 501.. Velice důležitou roli sehráli v bitvě o Thule, kde zničili štíty zdejších farem, což republikovým jednotkám umožnilo lehčí útok. Kromě podpůrné práce a spravování vozidel byli rovněž pověřeni konstrukcí základen V době, kdy klonoví vojáci používali ještě zbroj 1. fáze, zastávali práci klonových techniků klasičtí piloti.

Technik 501. legie. Tito muži nosili odlišnou helmu.
Technik 501. legie
Technik 38. obrněné divize. Tito vojáci byli odlišeni pouze barvou zbroje.
Technik

Klonová rozvědka

2. října 2010 v 13:33 | Desin Drowe |  Armáda Republiky-pěchota
Klonová rozvědka

Do klonové rozvědky byli vybíráni vojáci, kteří ukazovali jistý potenciál pro plnění určitých špinavých prací, a během svého výcviku navíc získali ideální předpoklady pro nasazení do velice obtížných misí, v nichž ukázali svoji taktiku komanda. Kromě špinavé práce byli rovněž vysíláni na eliminaci svých bývalých bratrů, kteří se rozhodli dezertovat z armády a žít své vlastní životy.
Rozvědka
2