Červen 2010

Star Wars: Povstání

24. června 2010 v 16:36 | Desin Drowe

Star Wars: Povstání

Info:
Vydavatel: Dark Horse Comics
Typ: Měsíčník
Vydání: Kompletní (ukončeno)
Dílů:
17
Éra: Povstání
Timeline: 0 BBY

Na komixu pracovali:

Writer's:
 • Rob Williams
 • Jeremy Barlow
 • John Ostrander
Pencillers:
 • Brandon Badeaux
 • Michel Lacombe
 • Colin Wilson
 • Dustin Weaver
 • Jan Duursema
Inkers:
 • Colin Wilson
 • Dan Parsons
Letterers:
 • Rob Williams
 • Michael Heisler

Colorist:
 • Will Glass

Cover artists:
 • Luke Ross
 • Colin Wilson
 • Travis Charest

Star Wars: Rebellion, v češtině Povstání, byl komiks vycházející měsíčně od Dubna 2006. Roku 2008 bylo jeho vydávání kvůli komiksu The Clone Wars (rovněž zde na webu) na půl roku pozastaveno, a následně kvůli komiksu Star Wars: Invasion (rovněž zde na webu), zrušeno.
Za necelé dva roky bylo vydáno 17 dílů nabitých akcí, 6 z nich již bylo překladateli na www.kocogel.info přeloženo do slovenského jazyka.

Za překlad můžete poděkovat tomahawkovi a jmakymu.

Slovenský překlad Star Wars: Povstání pro vás připravil www.kocogel.info

----------------------Oranžově označené díly jsou dostupné ke stažení v CZ/SK jazyce-----------------------

Nový opravený odkaz


Star Wars: Povstání 0: Křižovatky


Star Wars: Povstání 1: Můj bratr, můj nepřítel 1/5


Star Wars: Povstání 2: Můj bratr, můj nepřítel 2/5


Star Wars: Povstání 3: Můj bratr, můj nepřítel 3/5


Star Wars: Povstání 4: Můj bratr, můj nepřítel 4/5


Star Wars: Povstání 5: Můj bratr, můj nepřítel 5/5


Star Wars Rebellion 6: The Ahakista Gambit 1

Star Wars Rebellion 7: The Ahakista Gambit 2

Star Wars Rebellion 8: The Ahakista Gambit 3

Star Wars Rebellion 9: The Ahakista Gambit 4

Star Wars Rebellion 10: The Ahakista Gambit 5

Star Wars Rebellion 11: Small Victories 1

Star Wars Rebellion 12: Small Victories 2

Star Wars Rebellion 13: Small Victories 3

Star Wars Rebellion 14: Small Victories 4

Star Wars Rebellion 15: Vector 1

Star Wars Rebellion 16: Vector 2

Další přeložené díly budou následovat

Dexter Jettster

23. června 2010 v 19:06 | Desin Drowe |  Postavy-ostatní
Dexter Jettster

Rodná planeta: Ojom
Rasa: Besalisk
Pohlaví: Mužské
Výška: 198 cm
Barva vlasů: Černo-hnědá
Barva očí: Žlutá
Příslušnost: Dexterova Jídelna, Vymazaní (Erased)
DexterDexter "Dex" Jettster byl Besalisk s pohnutou minulostí. Krátce před vypuknutím Klonových válek vlastnil Dexterovu Jídelnu v CoCo Townu na Coruscantu. Díky svým širokým životním zkušenostem a znalostem byl znám jako výborný poradce a jeho přátelé jako Obi-Wan Kenobi nebo Quinlan Vos se u něho občas zastavili pro určitý druh informací.
S Obi-Wanem se Dex poprvé setkal, když byl Kenobi ještě Padawan, když upustil láhve v jedné uličce. Dex tehdy provozoval bar na těžebním světě Ord Siggat, ležícím ve Vnějším okraji, a bar tehdy používal jako zástěrku pro prodej zbraní. Krátce poté si otevřel zbrojní obchod na Outland Station, kde zásoboval pašeráky a lovce odměn. Když byla tato stanice napadena čarodějkami z Bando Gora, které uměly používat Sílu, rozhodl se, že měl tohoto života dost. 
Všechny své zásoby a věci obecně prodal Jangu Fettovi, a peníze použil pro cestu na Coruscant, kde chtěl po mnoho let otevřít restauraci.
Po malou chvíli pracoval jako prospektor v dolech na planetě Subterrel, kde se také poprvé setkal s Kaminoánskou šavlošipkou.
Pro Dexterovo potěšení se ještě jednou setkal s Obi-Wanem, to když roku 27 BBY navštívil jeho restauraci, když hledal informace o osobně jménem Granta Omega. Dexter o této osobě sice nic nevěděl, avšak Kenobimu nabídl své občerstvení, a také to, že osobu prošetří. Kenobi toto ''přátelské posezení'' využil k tomu, aby mu představil jeho Padawana Anakina Skywalkera.
Roku 22 BBY, krátce před vypuknutím Klonových válek, pomohl Obi-Wanovi identifikovat kaminoánskou šavlošipku, a napomohl tak k objevení Kamina vymazaného z Archivu Jediů, ale také k odhalení klonové armády.
Navdory děsivému konfliktu se Dexter následně nijak neostýchal vypravit se pro zásoby - například na planetu Dractu se vypravil jen proto, aby zde nachytal Dractuvianské jeskynní slimáky jako poděkování pro svého přítele Obi-Wana.
Dva měsíce po zahájení klonových válek se Dexter od známého dozvěděl informaci, že se Generál Grievous chystá zaútočit na Bothawui. Tuto informaci opět předal Kenobimu, což vyústilo v to, že byl Grievous poražen prostřednictvím Anakina.
Blízko ke konci války  Mistr Jedi Quinlan Vos hledal informace o Anzatijské vražedkyni Saljé Tashe, a snažil se z Dexe vypáčit slova o tom, že jeho snoubenka tuto vražedkyni najala, což vedlo k tomu, že se omylem dozvěděl o tom, že se Jedi Sora Bulq přidal k Separatistům a stal se Sithem.
Po konci klonových válek a Velké Čistce Jediů, hledal Dexe Jedi Ferus Olin, který se porozhlížel po přeživších Jediích. Zjistil, že Dexova restaurace byla zničena, a nakonec jej nalezl ve spodních patrech Coruscantu. Dex se totiž stal členem tzv. Vymazaných - skupiny lidí, kteří o sobě vymazali veškeré záznamy. Sdělil Ferusovi, že mluvil s Jedi Fy-Tor-Anou, která mu sdělila, že v případě potíží má vyhledat Solace (její krycí jméno).
Ferus a Vymazaní se Solace vydali hledat, avšak Dexter zůstal stranou, aby mohl pomoci příležitostným novým členům jejich skupiny.
Později, po útoku na Solacinu pevnůstku, přišli Vymazaní s žádostí o pomoc - Ferus Olin byl zajat. Vybavil je stíhačkami ARC-170 a Jedijskou stíhačkou, a umožnil jim tak dostat se na planetu Dontamo, planetu, na níž byl Jedi vězněn.
Během útoku na jeho úkryt byl postřelen, ale nakonec přežil, a zotavil se. Nadále žil v ústraní ve spodních patrech Coruscantu. V úkrytu, na straně Jediů.
Dexter Jettster

Dexter v kuchyni

Wynl

23. června 2010 v 18:02 | Desin Drowe
Wynl

Rasa: Baragwin
Pohlaví: Mužské
Příslušnost: Nová Republika

Wynl byl Baraqwinský senátor s dinosauřím vzhledem, zastupující Baragwinské zájmy v Senátu Nové republiky někdy 25 let po bitvě o Yavin.
Během Invaze Yuuzhan Vongů byl jedním ze senátorů, kteří odporovali tvrzení Leiy Organy Solo o tom, že se tito vetřelci chystají dobýt Galaxii.
Byl jedním z následovníků Borska Fey'lyi, který souhlasil s tím, že zásah Rytířů Jedi v Osarianso-Rhommamůlském konfliktu zavinili zhoršení právě oni.
Během jednoho z důležitých jednání dokonce slovně zaútočil na Leiu Organu Solo tím, že ji nazval člověkem.
Je neznámé, zda Invazi Yuuzhan Vongů přežil - v žádných dalších jednáních totiž nevystupuje. Je však docela dobře možné, že po svých předešlých chybách se stáhl do ústraní, anebo ve funkci senátora dokonce skončil.

TOTO NENÍ OBRÁZEK SENÁTORA WYNLA - JDE O OBRÁZEK NEZNÁMÉHO PŘÍSLUŠNÍKA JEHO DRUHU, ABYSTE SI DOKÁZALI PŘEDSTAVIT PŘIBLIŽNOU SENÁTOROVU PODOBU.
Baragwin

Ali-Vor

22. června 2010 v 16:38 | Desin Drowe |  Řád Jedi
Ali-Vor

Pohlaví: Mužské
Příslušnost: Řád Jedi, Galaktická Republika
Známí učedníci: Ran I-Kanu

Ali-Vor byl post-Ruusanský Mistr Jedi a kronikář Řádu, žijící v soudných dnech Galaktické Republiky. Ali-Vor byl, stejně jako většina Jediů, do Chrámu přiveden již v brzkém věku, a brzy také získal titul Mistra Jedi.
Okolo roku 32 BBY byli Ali-Vor a jeho Padawan Ran I-Kanu, posláni na planetu Naboo, kde měli získat doplňující informace ve zdejší Královské Akademii Vzdělání v Theedu. Zatímco jeho Učedník studoval, Ali-Vor se zdejšími komisaři prošetřoval zločiny napáchané pašeráky, které byly nahlášeny Radě Jediů.

Corellianská dohoda

20. června 2010 v 15:50 | Desin Drowe
Corellianská dohoda
Corellianská dohoda


Datum konání: 2 BBY
Svolal: Galen Marek
Účastníci: Řád Jedi (Galen Marek, Rahm Kota), Corellianský odboj (Garm Bel Iblis), Alderaanský odboj (Bail Organa, Leia Organa), Chandrilský odboj (Mon Mothma)

Důsledky: Různé odbojové skupiny z mnoha světů souhlasí s tím, že se připojí k boji proti tyrasnkému Palpatinovu Impériu. Koalice je pojmenována Aliance pro Obnovu Republiky (Povstalecká Aliance)

Corellianská dohoda - byla smlouva podepsaná vůdci Alderaanu, Corellie a Chandrily, ve které se zdrodila Povstalecká Aliance, a tím i první velký organizovaný celek bojující proti Impériu.
Darth Vader přikázal svému tajnému učedníkovi, Galenu Markovi, aby svolal jednání, kterého se měli zúčastnit Palpatinovy nepřátelé, kteří se měli spojit, a postavit se mu.
Ve skutečnosti byl však Marek obelhán - tento úkol byla totiž past, kterou Palpatine vymyslel a uložil Vaderovi, aby dostal všechny své nepřátele na jedno místo, a mohl je porazit.
Právě ve chvíli, kdy Bail Organa označil jednání za úspěšně uzavřené, vtrhl Vader se svými stormtroopery do opuštěné haly, a přikázal vojákům zajmout Povstalce pro Císařovy účely. Rahm Kota okamžitě tasil svůj světelný meč, avšak Vader ho snadno zneškodnil pomocí škrcení prostřednictvím Síly.
Jakmile byli senátoři obklíčeni stormtroopery, přikročil Vader k Markovi, a přede všemi odhalil jeho pozici jakožto jeho vlastního tajného učedníka, a následně na něj telekineticky vrhl obrovský kamenný stůl.
Marek byl kamenným stolem vymrštěn ven z místnosti, a dopadl na ledem pokrytý povrch ledovce. Jak se Marek snažil postavit, s hlasem plným hněvu se svého Mistra ptal, co má jeho přítomnost a činnosti znamenat. Vader bez okolků přiznal, že lhal, tak jako od začátku. Galen Marek pochopil, že Darth Vader neměl v úmyslu porazit s ním Císaře, jak říkal, ale od začátku svého učedníka používal pro svůj prospěch. Vader znovu použil Sílu, aby  Marka,mrštil na okraj útesu ledovce. V okamžiku, kdy zažehl svůj červený světelný meč, byl náhle napaden zezadu mužem, který vypadal jako jeho bývalý Mistr, Obi-Wan Kenobi. Lehce zaskočený Vader byl přinucen počkat s popravou svého tajného učedníka. Zaměřil svoji pozornost na ''Kenobiho'', a několikrát jej napadl s pomocí Síly. Brzy tak odhalil pravou totožnost této osoby - jednalo se o tréninkového holodroida jménem PROXY, který použil tento modul na ochranu svého pána. Vader si při pohledu na poničeného droida, jehož poslední slova mířila k jeho pánovi, Galenu Markovi, vzpomněl na to, čím kdysi byl.
Když se Vader vzpamatoval, a otočil se zpět k útesu, zjistil, že Marek je pryč, předpokládal, že je mrtev, načež se vrátil za svými vojáky zpět dovnitř místnosti.
Galen Marek však tuto nečekanou zradu přežil a poté, co byl zachráněn Juno Eclipse, se rozhodl pronásledovat Vadera a zachránit Povstalce.

Záchrana:
Senátoři Bail Organa, Mon Mothma a Garm Bel Iblis spolu s mistrem Kothou byli mezitím předvedeni před Císaře, kde měli být mučeni, vyslýcháni, a nakonec popraveni. Galen Marek však Dartha Vadera vystopoval, a utkal se s ním, i Císařem. Když Vadera porazil, a odmítl se přidat k Temné Straně, byl však zabit Císařem.
I přesto, že během mise zemřel, poskytl Galen Marek senátorům dostatek času na to, aby unikli.
Senátoři se tak později vrátili na Corellii, kde opravili Markova droida PROXYho, a následně se Bail Organa, jeho dcera Leia, Mon Mothma, Garm Bel Iblis, PROXY a Juno Eclipse sešli na Kashyyyku, kde založili Povstaleckou Alianci. Leia na počest Markových činů vybrala za znak Povstání symbol Markovy rodiny. 
Tisíce organizací inspirovaných Corellianskou dohodou se začalo přidávat k Povstalecké Alianci a vzdorovat Impériu.
Galaktická Civilní Válka byla započata.
Corellianská dohoda 2

Star Wars: Legacy

19. června 2010 v 15:42 | Desin Drowe |  Star Wars komixy

Star Wars: Legacy
Legacy

Star Wars: Legacy je ongoing (stále vycházející) série komixů, odehrávající se 130 let po bitvě o Yavin. Jejím hlavním protagonistou je Cade Skywalker, ano, příbuzný Luka Skywalkera, který se po smrti svého otce vzdal života Jedie, a stal se nájemným lovcem. Tento příběh se odehrává na pozadí obrovského Galaktického konflitktu, známého jako Druhá Imperiální Civilní Válka. 
Galaktická Aliance je v troskách, Impérium je znovu u moci, ale na jeho trůně sedí Sith, který si založil vlastní Řád, který je v rozporu se vším učením bývalých Sithů, a tak se Impérium rozdělilo na dvě části.
Zatímco jedna část je věrná svému právoplatnému císaři, Roanu Felovi, druhá následuje Sithského uzurpátora.
Star Wars: Dědictví, jak se v češtině nazývá, je jedinečné hlavně tím, že děj byl posazen tak daleko za všechny ostatní události. Luke Skywalker, Darth Vader, Han Solo, nebo Princezna Leia už jsou dávno po smrti, a tak se nám zde naskýtá prostor pro zcela nové hrdiny i události.
Pokud stále trpíte nějakými předsudky vůči tomuto dílu, věřte tomu, že od roku 2006 se tato Éra stala jednou z nejoblíbenějších. I já samotný mám nejradši dobu Povstání, myslel jsem si  kdo ví co, než jsem přečetl první díl.
Toto dílo vám rozhodně doporučuji.

UPDATE: 19. Června 2010 byly přidány nové československé díly (11-14).
K 19. Červnu 2010 bylo vydáno již 48 dílů, z toho jich bylo 14 přeloženo fanoušky do CZ/SK jazyka.V PŘÍPADĚ NEFUNKČNOSTI LINKŮ TO OZNAMTE DO KOMENTÁŘŮ

Díly 1-6

http://rapidshare.com/files/240006467/SW_Legacy_-_Broken_01_-_06.rar

nebo1. díl:

http://rapidshare.com/files/134546820/SW.Legacy.01.CZ_by_josh.fanda.cbr

2. díl

http://rapidshare.com/files/134550360/SW.Legacy.02.CZ_by_josh.fanda.cbr

3.díl

http://rapidshare.com/files/134552913/SW.Legacy.03.CZ_by_josh.fanda.cbr

4. díl


5. díl

http://rapidshare.com/files/198337281/sw.legacy.05.sk_by_tomahawk.jmaky.cbr

6. díl


7. díl


8. díl

http://rapidshare.com/files/245525933/sw_legacy_008_2007_sk_by_tomahawk.rar

9. díl

http://www.mediafire.com/download.php?m0yfrmzyjmh

10. díl

http://www.mediafire.com/download.php?yumdmtbwtmo

11. díl

http://www.mediafire.com/download.php?jivmmj0cgwz

12. díl
http://www.mediafire.com/?mgwhzvmqt1m

13. díl
http://rapidshare.com/files/347852612/sw.legacy.13.sk_by_tomahawk.jmaky.rar

14. díl
http://rapidshare.com/files/389942710/sw_legacy_014_2007_sk_by_tomahawk.zip

Legacy protagonists

TYTO DÍLY JSOU JIŽ V AJ JAZYCE:Galaktická Civilní Válka

19. června 2010 v 11:32 | Desin Drowe
Galaktická Civilní Válka:
GCW


Začátek: 2 BBY (Corellianská Dohoda, Bitva na Hvězdě Smrti)
Konec: 19 BBY (Bitva o Yaga Minor, dohoda Gavrisoma a Pellaeona)
Následky:
 • Nová Republika nahrazuje Impérium jakožto hlavní vládní celek Galaxie
 • Řád Sithů je rozpuštěn
 • Galaktické Impérium se mění v Imperiální zůstatek (Imperial Remnant)
Hlavní bitvy:
 • Bitva na 1. Hvězdě Smrti
 • Bitva o Kalaan
 • Bitva o Yavin
 • Bitva o Turkanu
 • Bitva o Restuss
 • Bitva o Hoth
 • Bitva o Nocto
 • Bitva o Endor
 • Druhá bitva o Kuat
 • První bitva o Coruscant
 • Bitva o Bilbringi
 • Čtvrtá bitva o Coruscant
 • Bitva o Byss
 • Bitva o Onderon
 • První bitva o Mon Calamari
 • Bitva o Orindu
 • Bitva o Bothawui
Hlavní účastníci:
 • Galaktické Impérium/Imperiální zůstatek
 • Řád Sithů
 • Sedm Temných Jediů
 • Imperiální znovuzrozenci
 • Stoupenci Ragnose
VS:

 • Povstalecká Aliance (2 BBY - 4 ABY)
 • Aliance Svobodných Planet (4 ABY) - přejmenovaná Povstalecká Aliance (po bitvě o Endor)
 • Nová Republika (nový vládní celek vzniklý z Povstalecké Aliance)
 • Nový Řád Jedi
 • Aliance Pašeráků
Hlavní postavy/velitelé:

 • Císař Palpatine
 • Darth Vader
 • Velkomoff Tarkin
 • Velitel Zsinj
 • Lumiya
 • Admirál Gilad Pellaeon
 • Velkoadmirál Thrawn
 • Lumiya
 • Maximilian Veers
 • Inkvizitor Jerec
 • Dessan
 • Tavion Axmis
VS:

 • Mon Mothma
 • Galen Marek
 • Admirál Ackbar
 • Generál Garm Bel Iblis
 • Generál Wedge Antilles
 • Generál Luke Skywalker
 • Generál Han Solo
 • Chewbacca
 • Generál Jan Dodonna
 • Generál Lando Carlissian
 • Generál Carlist Rieekan
 • Princezna Leia
 • Kyle Katarn
 • Rahm Kota
 • Talon Karrde
Galaktická Civilní Válka, od roku 43 ABY známá jako První Galaktická Civilní Válka, byla jedním z největších konfliktů celé historie Galaxie. 
Hlavní slovo ve válce měla tzv. Povstalecká Aliance, která byla založena po Klonových válkách, za účelem svržení zlého Impéria, a navrácení demokracie a svobody, jako za doby Staré Galaktické Republiky.
První sémě konfliktu však byla zaseta ještě za konce Klonových válek, kdy se v Senátu začali objevovat první odpůrci tehdejšího Kancléře Palpatina, jako byli Bail Organa, Mon Mothma, nebo Padmé Amidala.
Hlavní odpůrci Nového Palpatinova režimu získávali v průběhu dvaceti let nové tajné spojence, a roku 2 BBY tak byla různými vládci a veliteli podepsána Corellianská dohoda, deklarující začátek Povstání.
Navzdory četným Povstalců je Palpatine nepovažoval za hrozbu, a rozhodl se krizi řešit politicky, a to rozpuštěním Senátu a radikálním zvýšením vojska, aby zdůraznil, kdo je silnější.
Povstalecká Aliance se vskutku Imperiálnímu vojsku rovnat nemohla, a tak bylo Povstání rozšířeno do všech koutů Galaxie, a zdejší velitelé prováděli pouze pečlivě a důkladně probrané útoky na strategické cíle.
Hlavní zvrat ve válce nastal, když se k Povstalecké Alianci neplánovaně připojil Luke Skywalker, který zničil Hvězdu Smrti, a otřásl tak všemi Imperiálními stoupenci. I přesto, že byli Povstalci krátce nato ze své základny na Yavinu 4 vyhnáni, pokračoval boj za svobodu na mnoha dalších planetách, a zničení První Hvězdy Smrti se ukázalo být jen jako začátek, předzvěst děsivějších konfliktů, a ty si popíšeme v dalších článcích.Zoolli

18. června 2010 v 14:26 | Desin Drowe
Zoolli

O příslušnících této rasy je toho známo jen velmi málo - jsou velmi podobní člověku, jedinou na první pohled patrnou odlišností jsou jejich velmi dlouhé nosy a modré vlasy.

Zybahhod Yenyoni

18. června 2010 v 14:24 | Desin Drowe
Zybahhod Yenyoni 

Příslušníci této humanoidní hudební rasy jsou adaptováni pro život v poušti v menších kmenech na Tatooine.
Jejich kůže postrádá potní žlázy a u každého oka mají otvor pro vylučování škodlivých látek z vody, kterou jsou nuceni v poušti pít.
Jsou to polo-noční tvorové, kteří se před příliš velkým žárem rádi schovávají do podzemních jeskynní.
Tito tvorové vytvořili hudební instrument zvaný udjudg, na něž jsou schopni hrát pouze příslušníci jejich druhu.

Zybahhod Yenyoni

Timeline Star Wars knih (Éra Dědictví)

17. června 2010 v 21:29 | Desin Drowe |  Star Wars Knihy
Nově vám přináším chronologický seznam všech Star Wars knih, které vyšly (bude aktualizováno). Hlídejte si tuto rubriku, protože každý týden přibude nejméně jeden odkaz
(modrá barva a podtržení)
na samostatný článek knihy, v němž  budou veškeré informace, a možná i odkaz ke stažení.
Tento článek vám poslouží k porovnání časového děje, a také pomocí něj zjistíte, jak jste ve čtení SW knih daleko.
Knihy, které ještě v ČR nevyšly jsem se rozhodl nechat v originálním názvu
Legenda:
Červená barva - Knihy již vydané v ČR, nebo oficiálně oznámeny pro vydání v CZ jazyce.
Oranžová barva - Knihy, které oficiálně nevyšly v ČR, ale jsou přeloženy fanoušky.
Pokud je dostupno více informací o knihách, jsou tyto knihy zvýrazněny podtržením.

ÉRA DĚDICTVÍ:

Legacy of the Force: Betrayal (40 ABY)

Legacy of the Force: Bloodlines (40 ABY)

Legacy of the Force: Tempest (40 ABY)

Legacy of the Force: Exile (40 ABY)

Legacy of the Force: Sacrifice (40 ABY)

Legacy of the Force: Inferno (40 ABY)

Legacy of the Force: Fury (40 ABY)

Legacy of the Force: Revelation (41 ABY)

Legacy of the Force: Invicible (41 ABY)

Millennium Falcon (43 ABY)

Fate of the Jedi: Outcast (43,5 ABY)

Fate of the Jedi: Omen (43,5 ABY)

Fate of the Jedi: Abyss (43,5 ABY)

Fate of the Jedi: Backlash (43,5 ABY)

Fate of the Jedi: Allies (43,5 ABY)

Fate of the Jedi: Vortex (zatím nevydáno)

Fate of the Jedi: Conviction (zatím nevydáno)

Fate of the Jedi: Ascension (zatím nevydáno)

Fate of the Jedi 9 (zatím nevydáno)

Timeline Star Wars knih (Nový Řád Jedi)

17. června 2010 v 21:28 | Desin Drowe |  Star Wars Knihy
Nově vám přináším chronologický seznam všech Star Wars knih, které vyšly (bude aktualizováno). Hlídejte si tuto rubriku, protože každý týden přibude nejméně jeden odkaz
(modrá barva a podtržení)
na samostatný článek knihy, v němž  budou veškeré informace, a možná i odkaz ke stažení.
Tento článek vám poslouží k porovnání časového děje, a také pomocí něj zjistíte, jak jste ve čtení SW knih daleko.
Knihy, které ještě v ČR nevyšly jsem se rozhodl nechat v originálním názvu
Legenda:
Červená barva - Knihy již vydané v ČR, nebo oficiálně oznámeny pro vydání v CZ jazyce.
Oranžová barva - Knihy, které oficiálně nevyšly v ČR, ale jsou přeloženy fanoušky.
Pokud je dostupno více informací o knihách, jsou tyto knihy zvýrazněny podtržením.


(24,5 ABY)

Nový Řád Jedi: Prvotní Vektor (25 ABY)

Nový Řád Jedi: Temný Příliv 1: Útok (25 ABY)

Nový Řád Jedi: Temný Příliv 2: Pád (25 ABY)

Nový Řád Jedi: Agenti Chaosu 1: Hrdinova zkouška (25 ABY)

Nový Řád Jedi: Agenti Chaosu 2: Zatmění Síly (25 ABY)

Nový Řád Jedi: Bod Rovnováhy (26 ABY)

Nový Řád Jedi: Zotavení (26 ABY)

Nový Řád Jedi: Hranice Vítězství I: Zábor (26 ABY)

Nový Řád Jedi: Hranice Vítězství II: Přerod (26 ABY)

Nový Řád Jedi: Hvězda po hvězdě (27 ABY)

Nový Řád Jedi: Temná pouť (27 ABY)

Nový Řád Jedi: Nepřátelské linie I: Sen rebelů (27 ABY)

Nový Řád Jedi: Nepřátelské linie II: Bašta rebelů (27 ABY)

Nový Řád Jedi: Zrádce (27 ABY)

Nový Řád Jedi: Cesta osudu (28 ABY)

Ylesia (28 ABY)

Nový Řád Jedi: Heretik: Zůstatek (28 ABY)

Nový Řád Jedi: Heretik: Uprchlík (28 ABY)

Nový Řád Jedi: Návrat (28 ABY)

Nový Řád Jedi: Konečné proroctví (28 ABY)

Nový Řád Jedi: Jednotící Síla (29 ABY)

Dark Nest I: The Joiner King (35 ABY)

Dark Nest II: The Unseen Queen (36 ABY)

Dark Nest III: The Swarm War (36 ABY)

Timeline Star Wars knih (Éra Nové Republiky)

17. června 2010 v 21:25 | Desin Drowe |  Star Wars Knihy
Nově vám přináším chronologický seznam všech Star Wars knih, které vyšly (bude aktualizováno). Hlídejte si tuto rubriku, protože každý týden přibude nejméně jeden odkaz
(modrá barva a podtržení)
na samostatný článek knihy, v němž  budou veškeré informace, a možná i odkaz ke stažení.
Tento článek vám poslouží k porovnání časového děje, a také pomocí něj zjistíte, jak jste ve čtení SW knih daleko.
Knihy, které ještě v ČR nevyšly jsem se rozhodl nechat v originálním názvu
Legenda:
Červená barva - Knihy již vydané v ČR, nebo oficiálně oznámeny pro vydání v CZ jazyce.
Oranžová barva - Knihy, které oficiálně nevyšly v ČR, ale jsou přeloženy fanoušky.
Pokud je dostupno více informací o knihách, jsou tyto knihy zvýrazněny podtržením.

ÉRA NOVÉ REPUBLIKY:

Tales from the New Republic (5 ABY)

Jedi Prince 1: The Glove of Darth Vader (5 ABY)

Jedi Prince 2: The Lost City of the Jedi (5 ABY)

Jedi Prince 3: Zorba the Hutt's Revenge (5 ABY)

Jedi Prince 4: Mission from Mount Yoda (5 ABY)

Jedi Prince 5: Queen of the Empire (5 ABY)

Jedi Prince 6: Prophets of the Dark Side (5 ABY)

Dark Forces: Rebel Agent (5 ABY)

Dark Forces: Jedi Knight (5 ABY)

Luke Skywalker a Stíny Mindoru (5,5 ABY)

X-Wing: Rogue Squadron (6,5 ABY)

X-Wing: Wedge's Gamble (6,5 ABY)

X-Wing: The Krytos Trap (7 ABY)

X-Wing: The Bacta War (7 ABY)

X-Wing: Wraith Squadron (7 ABY)

X-Wing: Iron Fist (7,5 ABY)

X-Wing: Solo Command (7,5 ABY)

Zásnuby Princezny Leiy (8 ABY)

A Forest Apart (8 ABY)

Tatooine Ghost (8 ABY)

Thrawnova Triologie: Dědic Impéria (9 ABY)

Thrawnova Triologie: Temná Síla na Vzestupu (9 ABY)

Thrawnova Triologie: Poslední Povel (9 ABY)

X-Wing: Isard's Revenge (9 ABY)

Akademie Jedi 1: Hledání Jedi (11 ABY)

Akademie Jedi 2: Temný Učedník (11 ABY)

Akademie Jedi 3: Nositelé Síly (11 ABY)

I, Jedi (11 ABY)

Children of the Jedi (12 ABY)

Darksaber (12 ABY) 

Planet of Twilight (13 ABY)

X-Wing: Starfighters of Adumar (13 ABY)

The Crystal Star (14 ABY)

The Black Fleet Crisis: Before the Storm (16 ABY)

The Black Fleet Crisis: Shield of Lies (16 ABY)

The Black Fleet Crisis: Tyrant's Quest (16 ABY)

The New Rebellion (17 ABY)

Corellian Triology 1: Ambush at Corellia (18 ABY)

Corellian Triology 2: Assault on Selonia (18 ABY)

Corellian Triology 3: Showdown at Centerpoint (18 ABY)

Ruka Thrawnova 1: Přízrak Minulosti (19 ABY)

Ruka Thrawnova 2: Vize Budoucnosti (19 ABY)

Judge's Call (22 ABY)

Junior Jedi Knights 1: The Golden Globe (22 ABY)

Junior Jedi Knights 2: Lyric's World (22 ABY)

Junior Jedi Knights 3: Promises (22 ABY)

Junior Jedi Knights 4: Anakin's Quest (22 ABY)

Junior Jedi Knights 5: Vader's Fortress (22 ABY)

Junior Jedi Knights 6: Kenobi's Blade (22 ABY)

Bláznovo ujednání (22 ABY)

Pouť pozůstalého (22 ABY)

Young Jedi Knights 1: Heirs of the Force (23 ABY)

Young Jedi Knights 2: Shadow Academy (23 ABY)

Young Jedi Knights 3: The Lost Ones (23 ABY)

Young Jedi Knights 4: Lightsabers (23 ABY)

Young Jedi Knights 5: Darkest Knight (23 ABY)

Young Jedi Knights 6: Jedi Under Siege (23 ABY)

Young Jedi Knights 7: Shards of Alderaan (23 ABY)

Young Jedi Knights 8: Diversity Alliance (24 ABY)

Young Jedi Knights 9: Delusions of Grandeur (24 ABY)

Young Jedi Knights 10: Jedi Bounty (24 ABY)

Young Jedi Knights 11: The Emperor's Plague (24 ABY)

Young Jedi Knights 12: Return to Ord Mantell (24 ABY)

Young Jedi Knights 13: Trouble on Cloud City (24 ABY)

Young Jedi Knights 14: Crisis at Crystal Reef (24 ABY)Timeline Star Wars knih (Éra Povstání)

17. června 2010 v 18:30 | Desin Drowe |  Star Wars Knihy
Nově vám přináším chronologický seznam všech Star Wars knih, které vyšly (bude aktualizováno). Hlídejte si tuto rubriku, protože každý týden přibude nejméně jeden odkaz
(modrá barva a podtržení)
na samostatný článek knihy, v němž  budou veškeré informace, a možná i odkaz ke stažení.
Tento článek vám poslouží k porovnání časového děje, a také pomocí něj zjistíte, jak jste ve čtení SW knih daleko.
Knihy, které ještě v ČR nevyšly jsem se rozhodl nechat v originálním názvu
Legenda:
Červená barva - Knihy již vydané v ČR, nebo oficiálně oznámeny pro vydání v CZ jazyce.
Oranžová barva - Knihy, které oficiálně nevyšly v ČR, ale jsou přeloženy fanoušky.
Pokud je dostupno více informací o knihách, jsou tyto knihy zvýrazněny podtržením.

ÉRA POVSTÁNÍ:

Star Wars Missions 1: Assault on Yavin Four (0 ABY)

Star Wars Missions 2 : Escape from Thyferra (0 ABY)

Star Wars Missions 3: Attack on Delrakkin (0 ABY)

Star Wars Missions 4: Destroy the Liquidator (0 ABY)

Rebel Force 1: Target (0 ABY)

Rebel Force 2: Hostage (0 ABY)

Rebel Force 3: Renegade (0 ABY)

Rebel Force 4: Firefight (0 ABY)

Rebel Force 5: Trapped (0 ABY)

Rebel Force 6: Uprising (0 ABY)

Star Wars Missions 5: The Hunt for Han Solo (0 ABY)

Star Wars Missions 6: The Search for Grubba the Hutt (0 ABY)

Star Wars Missions 7: Ithorian Invasion (0 ABY)

Star Wars Missions 8: Togorian Trap (0 ABY)

Star Wars Missions 9: Revolt of the Battle Droids (0 ABY)

Star Wars Missions 10: Showdown in Mos Eisley (0 ABY)

Star Wars Missions 11: Bounty Hunters vs. Battle Droids (0 ABY)

Star Wars Missions 12: The Vactooine Disaster (0 ABY)

Star Wars Missions 13: Prisoner of the Nikto Pirates (0 ABY)

Star Wars Missions 14: The Monsters of Dweem (0 ABY)

Star Wars Missions 15: Voyage to the Underworld (0 ABY)

Star Wars Missions 16: Imperial Jailbreak (0 ABY)

Star Wars Missions 17: Darth Vader's Return (0 ABY)

Star Wars Missions 18: Rogue Squadron to the Rescue (0 ABY)

Star Wars Missions 19: Bounty on Bonadan (0 ABY)

Star Wars Missions 20: Total Destruction (0 ABY)

Star Wars Science Adventures 1: Emergency in Escape Pod Four (0 ABY)

Star Wars Science Adventures 2: Journey Across Planet X (0 ABY)

Oddanost (0,5 ABY)

Galaxy of Fear 1: Eaten Alive (0,5 - 1 ABY)

Galaxy of Fear 2: City of the Dead (0,5 - 1 ABY)

Galaxy of Fear 3: Planet Plague (0,5 - 1 ABY)

Galaxy of Fear 4: The Nightmare Machine (0,5 - 1 ABY)

Galaxy of Fear 5: Ghost of the Jedi (0,5 - 1 ABY)

Galaxy of Fear 6: Army of Terror (0,5 - 1 ABY)

Galaxy of Fear 7: The Brain Spiders (0,5 - 1 ABY)

Galaxy of Fear 8: The Swarm (0,5 - 1 ABY)

Galaxy of Fear 9: Spore (0,5 - 1 ABY)

Galaxy of Fear 10: The Doomsday Ship (0,5 - 1 ABY)

Galaxy of Fear 11: Clones (0,5 - 1 ABY)

Galaxy of Fear 12: The Hunger (0,5 - 1 ABY)

Galaxies: The Ruins of Dantooine (1,5 ABY)

Splinter of the Mind's Eye (2 ABY)

Star Wars: Episode V: The Empire Strikes Back (3 ABY)
Star Wars: Episode V: The Empire Strikes Back (junior novelization) (3ABY)

Tales of the Bounty Hunters (3 ABY)

Stíny Impéria (3,5 ABY)

Shadows of the Empire (junior novelization) (3,5 ABY)

Tales from the Empire (3,5 ABY)

Star Wars: Episode VI: Return of the Jedi (4 ABY)
Star Wars: Episode VI: Return of the Jedu (junior novelization) (4 ABY)

Journal: Hero for Hire (4 ABY)

Tales form Jabba's Palace (4 ABY)

The Bounty Hunter Wars 1: The Mandalorian Armor (4 ABY)

The Bounty Hunter Wars 2: Slave Ship (4 ABY)

The Bounty Hunter Wars 3: Hard Merchandise (4 ABY)

The Truce at Bakura (4 ABY)

Timeline Star Wars knih (Vzestup Impéria)

17. června 2010 v 18:25 | Desin Drowe |  Star Wars Knihy
Nově vám přináším chronologický seznam všech Star Wars knih, které vyšly (bude aktualizováno). Hlídejte si tuto rubriku, protože každý týden přibude nejméně jeden odkaz
(modrá barva a podtržení)
na samostatný článek knihy, v němž  budou veškeré informace, a možná i odkaz ke stažení.
Tento článek vám poslouží k porovnání časového děje, a také pomocí něj zjistíte, jak jste ve čtení SW knih daleko.
Knihy, které ještě v ČR nevyšly jsem se rozhodl nechat v originálním názvu
Legenda:
Červená barva - Knihy již vydané v ČR, nebo oficiálně oznámeny pro vydání v CZ jazyce.
Oranžová barva - Knihy, které oficiálně nevyšly v ČR, ale jsou přeloženy fanoušky.
Pokud je dostupno více informací o knihách, jsou tyto knihy zvýrazněny podtržením.


VZESTUP IMPÉRIA:

Darth Bane: Rule of Two (1000 - 990 BBY)

Darth Bane: Dynasty of Evil (980 BBY)

Legacy of the Jedi (88,5 - 21,5 BBY)

Jedi Apprentice 1: The Rising Force (44 BBY)

Jedi Apprentice 2: The Dark Rival (44 BBY)

Jedi Apprentice 3: The Hidden Past (44 BBY)

Jedi Apprentice 4: The Mark of the Crown (44 BBY)

Jedi Apprentice 5: The Defenders of the Dead (44 BBY)

Jedi Apprentice 6: The Uncertain Path (44 BBY)

Jedi Apprentice 7: The Captive Temple (44 BBY)

Jedi Apprentice 8: The Day of Reckoning (44 BBY)

The Life and Legend of Obi-Wan Kenobi (44 - 10 BBY)

Jedi Apprentice 9: The Fight for Truth (43 BBY)

Jedi Apprentice 10: The Shattered Peace (43 BBY)

Jedi Apprentice 11: The Deadly Hunter (43 BBY)

Jedi Apprentice 12: The Evil Experiment (43 BBY)

Jedi Apprentice 13: The Dangerous Rescue (43 BBY)

Jedi Apprentice Special Edition: Deceptions (41 - 29 BBY)

Jedi Apprentice 14: The Ties That Bind (41 BBY)

Jedi Apprentice 15: The Death of Hope (41 BBY)

Jedi Apprentice 16: The Call for Vengeance (41 BBY)

Jedi Apprentice 17: The Only Witness (41 BBY)

Jedi Apprentice 18: The Threat Within (40 BBY)

Jedi Apprentice Special Edition: The Followers (39 - 29 BBY)

Secrets of the Jedi (39 - 20 BBY)

The Rise and Fall of Darth Vader (39 - 4 BBY)

Darth Maul: Sabotér (33 BBY)

Episode I Adventures 1: Search for the Lost Jedi (33 - 32 BBY)
Episode I Adventures Game Book 1: Search for the Lost Jedi (33 - 32 BBY) 

Episode I Adventures 2: The Bartokk Assassins (33 - 32 BBY)
Episode I Adventures Game Book 2: The Bartokk Assassins (33 - 32 BBY)

Episode I Adventures 3: The Fury of Darth Maul (33 - 32 BBY)
Episode I Adventures Game Book 3: The Fury of Darth Maul (33 - 32 BBY)

Episode I Adventures 4: Jedi Emergency (33 - 32 BBY)
Episode I Adventures Game Book 4: Jedi Emergency (33 - 32 BBY)

Episode I Adventures 5: The Ghostling Children (33 - 32 BBY)
Episode I Adventures Game Book 5: The Ghostling Children (33 - 32 BBY)

Star Wars Adventures 7 (reprint Episode I Adventures 5) (33 - 32 BBY)
Star Wars Adventures Game Book 7: The Ghostling Children (reprint Episode I Adventures 5) (33 - 32 BBY)

Episode I Adventures 6: The Hunt for Anakin Skywalker (33 - 32 BBY)
Episode I Adventures Game Book 6: The Hunt for Anakin Skywalker (33 - 32 BBY)

Star Wars Adventures 8: The Hunt for Anakin Skywalker (reprint Episode I Adventures 6)  (33 - 32 BBY)
Star Wars Adventures Game Book 8 (reprint Episode I Adventures 6) (33 - 32 BBY)

Episode I Adventures 7: Capture Arawynne (33 - 32 BBY)
Episode I Adventures Game Book 7: Capture Arawynne (33 - 32 BBY)

Star Wars Adventures 9: Capture Arawynne (reprint Episode I Adventures 7) (33 - 32 BBY)
Star Wars Adventures Game Book 9: Capture Atawynne (reprint Episode I Adventures 7) (33 - 32 BBY)

Episode I Adventures 8: Trouble on Tatooine (33 - 32 BBY)
Episode I Adventures Game Book 8: Trouble on Tatooine (33 - 32 BBY)

Star Wars Adventures 10: Trouble on Tatooine (reprint Episode I Adventures 8) (33 - 32 BBY)
Star Wars Adventures Game Book 10: Trouble on Tatooine (reprint Episode I Adventures 8) (33 - 32 BBY)

Episode I Adventures 9: Rescue in the Core (33 - 32 BBY)
Episode I Adventures Game Book 9: Rescue in the Core (33 - 32 BBY)

Episode I Adventures 10: Festival of Warriors (33 - 32 BBY)
Episode I Adventures Game Book 10: Festival of Warriors (33 - 32 BBY)

Episode I Adventures 11: Pirates from Beyond the Sea (33 - 32 BBY)
Episode I Adventures Game Book 11: Pirates from Beyond the Sea (33 - 32 BBY)

Episode I Adventures 12: The Bongo Rally (33 - 32 BBY)
Episode I Adventures Game Book 12: The Bongo Rally (33 - 32 BBY)

Star Wars: Háv Klamu (32,5 BBY)

Darth Maul: Lovec ze Stínů (32,5 BBY)

Star Wars: Episoda I: Skrytá Hrozba (32,5 BBY)
Star Wars: Episoda I: Skrytá Hrozba (junior novelization) (32,5 BBY)

Journal: Anakin Skywalker (32 BBY)

Journal: Darth Maul (32 BBY)

Journal: Queen Amidala (32 BBY)

Episode I Adventures 13: Danger on Naboo (32 BBY)
Episode I Adventures Game Book 13: Danger on Naboo (32 BBY)

Star Wars Adventures 11: Danger on Naboo (reprint Episode I Adventures 13) (32 BBY)
Star Wars Adventures Game Book 11: Danger on Naboo (reprint Episode I Adventures 13) (32 BBY)

Episode I Adventures 14: Podrace to Freedom (32 BBY)
Episode I Adventures Game Book 14: Podrace to Freedom (32 BBY)

Star Wars Adventures 12: Podrace to Freedom (32 BBY)
Star Wars Adventures Game Book 12: Podrace  to Freedom (32 BBY)

Episode I Adventures 15: The Final Battle (32 BBY)
Episode I Adventures Game Book 15: The Final Battle (32 BBY)

Bludná Planeta (29 BBY)

Jedi Quest: Path to Truth (28 BBY)

Mezigalaktická Výprava
(27 BBY)

Jedi Quest 1: The Way of the Apprentice (27 BBY)

Jedi Quest 2: The Trail of the Jedi (27 BBY)

Jedi Quest 3: The Dangerous Games (27 BBY)

Jedi Quest 4: The Master of Disguise (27 BBY)

Jedi Quest 5: The School of Fear (26 BBY)

Jedi Quest 6: The Shadow Trap (25 BBY)

Jedi Quest 7: The Moment of Truth (25 BBY)

Jedi Quest 8: The Changing of the Guard (24 BBY)

Jedi Quest 9: The False Peace (24 BBY)

Jedi Quest 10: The Final Showdown (24 BBY)

The Approaching Storm (22,5 BBY)

Star Wars Adventures 1: Hunt the Sun Runner (22 BBY)
Star Wars Adventures Game Book 1: Hunt the Sun Runner (22 BBY)

Star Wars Adventures 2: The Cavern of Screaming Skulls (22 BBY)
Star Wars Adventures Game Book 2: The Cavern of Screaming Skulls (22 BBY)

Star Wars Adventures 3: The Hostage Princess (22 BBY) 
Star Wars Adventures Game Book 3: The  Hostage Princess (22 BBY)

Star Wars Adventures 4: Jango Fett vs. the Razor Eaters(22 BBY)
Star Wars Adventures Game Book 4: Jango Fett vs. the Razor Eaters (22 BBY)

Star Wars Adventures 5: The Shape-Shifter Strikes (22 BBY)
Star Wars Adventures Game Book 5: The Shape-Shifter Strikes (22 BBY)

Star Wars Adventures 6: The Warlords of Balmorra (22 BBY)
Star Wars Adventures Game Book 6: The Warlords of Balmorra (22 BBY)

Star Wars Episode I: The Phantom Menace (22 BBY)
Star Wars Episode I: The Phantom Menace (junior novelization) (22 BBY)

Republikové komando: Tvrdý Kontakt (22 BBY)

Klonové války (22 BBY)

The Clone Wars (junior novelization) (22 BBY)

The Clone Wars Secret Missions 1: Breakout Squad (22 BBY)

The Clone Wars Secret Missions 2: Curse of the Black Hole Pirates (22 BBY)

The Clone Wars Secret Missions 3: Duel at Shattered Rock (22 BBY)

The Clone Wars: Wild Space (22 BBY)

The Clone Wars: No Prisoners (22 BBY)

Clone Wars Gambit: Stealth (22 BBY)

Clone Wars Gambit: Siege (22 BBY)

Omega Squad: Targets (22 BBY)

Equipment (21,5 BBY)

Štěpný bod (21,5 BBY)

The Cestus Deception (21 BBY)

The Hive (21 BBY)

Republikové komando: Trojitá nula (21 BBY)

Odds (21 BBY)

Republic Commando: True Colors (21 BBY)

MedStar I: Battle Surgeons (20 BBY)

MedStar II: Jedi Healer (20 BBY)

Jedi Trial (19,5 BBY)

Yoda: Temné Setkání (19,5 BBY)Labyrint Zla

Star Wars Episode III: Revenge of the Sith (19 BBY)
Star Wars Episode III: Revenge of the Sith (junior novelization) (19 BBY)

Republic Commando: Order 66 (19 BBY)

Temný lord: Zrod Dartha Vadera (19 BBY)

Imperial Commando: 501st (19 BBY)

A New Hope: The Life of Luke Skywalker (19 BBY - 4 ABY)

Coruscant Nights I: Jedi Twilight (18 BBY)

The Last of the Jedi 1: The Desperate Mission (18 BBY)

The Last of the Jedi 2: Dark Warning (18 BBY)

The Last of the Jedi 3: Underworld (18 BBY)

The Last of the Jedi 4: Death on Naboo (18 BBY)

The Last of the Jedi 5: A Tangled Web (18 BBY)

Coruscant Nights II: Street of Shadows (18 BBY)

The Last of the Jedi 6: Return of the Dark Side (18 BBY)

The Last of the Jedi 7: Secret Weapon (18 BBY)

The Last of the Jedi 8: Against the Empire (18 BBY)

The Last of the Jedi 9: Master of Deception (18 BBY)

The Last of the Jedi 10: Reckoning (18 BBY)

Coruscant Nights III: Patterns of Force (18 BBY)

Coruscant Nights IV: Jedi Dawn (18 BBY)

Triologie o Hanu Solovi 1: Léčka v Ráji (10 BBY)

Triologie o Hanu Solovi 2: Huttský Gambit (5 - 4 BBY)

Lando Carlissian and the Mindharp of Sharu (4 BBY)

Lando Carlissian and the Flamewind of Oseon (4 BBY)

Lando Carlissian and the Starcave of ThonBoka (3 BBY)

The Force Unleashed (3 - 2 BBY)

Triologie o Hanu Solovi 3: Úsvit Rebelů (3 - 0 BBY)

Han Solo At Star's End (2 BBY)

Han Solo's Revenge (2 BBY)

Han Solo and the Lost Legacy (2 BBY)

Holostar (2 BBY)

Adventures in Hyperspace: Free Ring Race (2 - 0 BBY)

Adventures in Hyperspace: Shinbone Showdown (2 - 0 BBY)

Death Troopers (1 BBY)

Dark Forces: Soldier for the Empire (1 - 0 BBY)

Death Star (1 - 0 BBY)

Star Wars Episode IV: A New Hope ( 0 BBY/ABY)

Star Wars Episode IV: A New Hope (junior novelization) ( 0 BBY/ABY)

Journal: The Fight for Justice ( 0 BBY/ABY)

Journal: Captive to Evil ( 0 BBY/ABY)

Tales from the Most Eisley Cantina (0 BBY - 4 ABY)

Timeline Star Wars knih (Éra Staré Republiky)

17. června 2010 v 18:18 | Desin Drowe |  Star Wars Knihy
Nově vám přináším chronologický seznam všech Star Wars knih, které vyšly (bude aktualizováno). Hlídejte si tuto rubriku, protože každý týden přibude nejméně jeden odkaz
(modrá barva a podtržení)
na samostatný článek knihy, v němž  budou veškeré informace, a možná i odkaz ke stažení.
Tento článek vám poslouží k porovnání časového děje, a také pomocí něj zjistíte, jak jste ve čtení SW knih daleko.

Knihy, které ještě v ČR nevyšly jsem se rozhodl nechat v originálním názvu
Legenda:
Červená barva - Knihy již vydané v ČR, nebo oficiálně oznámeny pro vydání v CZ jazyce.
Oranžová barva - Knihy, které oficiálně nevyšly v ČR, ale jsou přeloženy fanoušky.
Pokud je dostupno více informací o knihách, jsou tyto knihy zvýrazněny podtržením.

ÉRA STARÉ REPUBLIKY:


Lost Tribe of the Sith 1: Precipice (5000 BBY)

Lost Tribe of the Sith 2: Skyborn (5000 BBY)

Lost Tribe of the Sith 3: Paragon (4985 BBY)

Lost Tribe of the Sith 4: Savior (4985 BBY)

Red Harvest (4000 BBY)

Star Wars: The Old Republic: Deceived

Star Wars: The Old Republic: Fatal Alliance

Black Orchid (přibližně 4000 BBY)

Prozatím nepojmenovaná kniha (přibližně 3980 BBY)

Knight Errant (přibližně 1032 BBY)


Star Wars: The Old Republic: Hope of Alderaan

16. června 2010 v 8:58 | Desin Drowe |  Star Wars hry
A máme tu další krásné video, které má hráče uvést hlouběji do děje tzv. Velké Galaktické Války, která je jedním z hlavních lákadel blížící se masivní MMO hry Star Wars: The Old Republic, odehrávající se přibližně 3650 let před bitvou o Yavin.
V  tomto skvělém videu uvidíte odvahu Republikových vojáků, ale také krásnou přírodní scenérii a samozřejmě také souboj na život a na smrt - Jedi proti Sithovi - meč proti meči.

Star Wars: Droids 1: The White Witch online

12. června 2010 v 12:01 | Desin Drowe |  Star Wars filmy
Zde se můžete online podívat na 1. díl animované série Star Wars: Droids z roku 1985. Jde sice o Anglický jazyk, ale věřte, že celá patnácti-dílná série zde bude brzy s českými titulkami.

Droids Series

C-73 Tracker

10. června 2010 v 19:52 | Desin Drowe |  KNS flotila
C-73 Tracker

Výrobce: Subpro Corporation
Třída: Stíhač
Cena: Více jak 20000 Kreditů
Maximální rychlost (atmosféra): 950 km/h
Výzbroj: 2 Laserové kanony
Objem nákladu: 60 kg
Spotřeba: 1 den
Příslušnost: Konfederační flotila, Guiteica

C-73 je předchůdcem poněkud známější stíhačky - Z-95 Headhuntera, vyráběn je stejnou firmou - Subpro Corporation.
Tento projekt byl jedním z mnoha, které tato firma vymyslela předtím, než se spojila se známější firmou Incom právě pro výrobu Z-95, mladšího bratra.
Tato stíhačka byla používána i v Konfederační flotile.  Tyto stíhačky nebyly nijak zvlášť rychlé, ani pohyblivé, a jen stěží bylo možné manévrovat. Separatisté tak tyto stíhačky používaly spíše z nouze, než díky kvalitě těchto strojů.
Po skončení Klonových válek a nastolení Nového Řádu - Galaktického Impéria byly tyto stíhačky nadále používány jen velmi zřídka. Jedním z těch, co ji využívali stojí za zmínku planetární domobrana planety Guiteicy.
C-73 Tracker

Vítej

10. června 2010 v 17:56 | Desin Drowe |  News
Rád tě vítám, návštěvníku z dalekého vesmíru. Hledáš informace? StarWarsDatabank.blog.cz je tu od toho, aby rozšířil vědomosti ze vzdálené Galaxie Hvězdných Válek do České republiky.
Cílem tohoto webu je poskytnutí všech informací ze Star Wars, které jsou k dispozici v cizině, v naší rodné řeči.
Jestliže jsi navštívil tuto stránku, máš jistě rád Star Wars. Představ si tedy, že jsi vstoupil do jedné skryté Akademie Jediů, přesněji do její Databanky, kde hledáš nějaké informace. Ty ti rád poskytnu. Klidně si napiš o to, co potřebuješ, a to se zde brzy objeví. Pokud by jsi si rád přečetl nejnovější články, jednoduše sjeď pomocí myši do spodku stránky. 
Pokud něco hledáš, jistě to zde najdeš. Pro snadnější orientaci jsou zdejší články rozděleny do několika rubrik, které vidíš v levém sloupečku. Pokud náhodou hledaná informace chybí, napiš si o ní do komentářů.

V následující době se můžete těšit: 
 • Kompletní chronologický seznam Star Wars knih
 • Informace o Řádu Jediů a Sithech
 • Novou Imperiální techniku
 • Planety
 • Na věci, o něž si napíšete

Tuto databanku již nespravuje pouze jediný mistr. V nedávné době jsem já, Mistr Dessin Drowe vzal nového učedníka pod své učení. Jeho jméno je Gan Lewonias, a je tu proto, aby mi s prací na Databance pomohl. Můžete se tedy těšit na více článků, a pomoci Ganovi stoupat výše v žebříčku hodností tak, že si napíšete o nějaký článek týkající se Imperiální Techniky. Rovněž já jsem zde k dispozici od toho, abych plnil vaše přání. Prostě si napište o jakýkoli článek, a ten se tu druhý den objeví.

I přes to, že jsme tu dva, tato Databanka může mít více Mistrů, kteří by ji spravovali. Pokud si přejete stát se naším spolupracovníkem, a máte rád(a) Star Wars, napište váš email do okénka ''Zpráva autorovi''.
Join me!


Zdejší členové: StarWarsDatabank.blog.cz má nového člena! Nyní jsou zde dva redaktoři:

Jméno: Dessin Drowe
Hodnost: Mistr Jedi
Úkol: Kronikář a cvičitel(Informace všeho druhu, zaměření na Sílu)
Oblíbené postavy: Luke Skywalker, Odan-Urr, Mace Windu, Kit Fisto, Zhar Lestin
Oblíbené planety: Naboo, Dantooine, Kashyyyk, Yavin 4
Barva světelného meče: Zelená
Přečtených holokronů***: 30
Práce: Star Wars: Ztraceni (ukázka zde)

Jméno: Gan Lewonias
Hodnost: Učedník Jedi
Úkol: Pomocný kronikář (Zaměření na radikální Galaktické Impérium a faunu planet)
Oblíbené postavy: Velkoadmirál Thrawn, Maxmillian Veers, Desann, Bossk, Boba Fett, Darth Vader, Velitel Cody
Oblíbené planety: Kamino, Coruscant, Kuat, Tatooine
Barva světelného meče: Modrá
Přečtených holokronů: 6
Práce: Informativní videa o Star Wars (http://www.youtube.com/user/VelociraptorAlfa)POZNÁMKA: Doufám, že si o mě nemyslíte, že jsem blázen. Tento článek jsem napsal jen proto, aby se čtenář mohl opravdu vcítit do situace, že vstupuje do jedné Databanky v ukryté Akademii Jediů.
* Pojmem mistr se myslí  hlavní redaktor
**Výcvik probíhá tak, že nováčkovi vysvětlím co a jak, a časem se stane mým pomocným redaktorem.
***1 holokron znamená 1 kniha/ komix

Mobilní pevnost třídy Acklay

9. června 2010 v 15:13 | Desin Drowe |  Galaktické Impérium-pozemní technika
Mobilní pevnost třídy Acklay

Posádka: Vodní stormtroopeři, eskadra Sharků
Role: Mobilní velitelská pevnost
Vyráběna od: 137 ABY
Éra: Legacy (Dědictví)
Příslušnost: Imperiální Armáda, Galaktické Impérium Dartha Krayta

Mobilní pevnost třídy Acklay byla využívána v podvodních misích, kde působila jako velící centrum Imperiální Armády, přesněji loajálním vojákům Dartha Krayta. Tato pevnost byla pojmenována po tvorovi žijícímu na planetě Vendaxa, a rovněž se mu podobala svou konstrukcí.
Na Acklayovi byla umístěna eskadra podvodních vozidel - Sharků a také skupina Vodních stormtrooperů. V hangáru vozidla rovněž sloužili technici, kteří měli za úkol obsluhovat palivové stanice a pomáhat Sharkům při nasazení do akce.
Tento stroj byl použit v podvodní bitvě o Mon Calamari, kde vystopoval a zajal Mon Calamarské uprchlíky, kteří byli na rozkaz Imperátora Dartha Krayta popraveni.
Acklay
Acklay battle fortress