Květen 2010

Mount & Blade + Star Wars Conquest

29. května 2010 v 12:59 | Desin Drowe |  Star Wars hry
Někteří z vás možná znají hru jménem Mount & Blade, která předčila i očekávání autorů, a nespočet módů na ni ji posunul velmi vysoko v oblíbenosti her.
Tato hra bohužel v Česku není moc známá, ale já, jakožto člen prvního českého fóra, hraji tuto hru opravdu velmi dlouhou dobu.
Jak už jsem se zmínil, na hru existuje mnoho módů, některé nové světy jsou smyšlené, některé se řídí historií, a některé jsou vyrobené podle filmů.
A právě jedním z takových módů je Star Wars: Conquest, který vás nechá pozvednout libovolnou zbraň a navléct libovolnou zbroj (celkem 1000 nových věcí ze SW), a bojovat za jednu ze tří frakcí: Povstaleckou Alianci, Galaktické Impérium, nebo Huttský Kartel.
Původní hra, tedy Mount & Blade se vyznačovala svou volností. Jde vlastně o takové RPG nové generace (recenze zde), a v módu z Hvězdných válek dostanete volnosti ještě více!
Je jen na vás, jakým směrem se bude váš život ubírat. Stanete se vojákem, obchodníkem, námezdním lovcem, žoldákem, služebníkem Huttů, pánem podsvětí, rytířem Jedim nebo Sithem? To vše je jen na vás!
Mód se odehrává v době Galaktické Civilní Války, ale můžete se stát klonem či vést do boje armádu klonových vojáků nebo droidů z Klonových Válek.
Celkem můžete navštívit více jak 100 planet a vést do boje více jak 100 druhů vojáků! Nemusíte však jen bojovat. V barech si můžete zahrát různé druhy her jako Pazaak.
Já osobně hraji tento mód již více než půl roku, a ještě mě nepřestal bavit!Pro hraní módu budete potřebovat hru M&B ve verzi 1.011:
nebo:
NEVŠÍMEJTE SI NÁPISU DEMO - BEZ CRACKU BY VÁS NECHALA HRÁT JEN DO 7 LEVELU POSTAVY, ALE PO CRACKNUTÍ MŮŽETE HRÁT NEOMEZENĚ.

Pokud nepoužijete crack, budete moci hrát pouze zkušební verzi 

Poté stáhněte mód a extrahujte jej do C:\Program Files\Mount&Blade\Modules

Následně spusťte Mount & Blade a řiďte se pokyny na screenshotu (nenechte se zmást dalšími moduly, mám stáhnuté další módy)
M&B

SWC1

SWC2
SWC3
SWC4
SWC5
SWC6

Jaký je záměr Egmontu se Star Wars?

19. května 2010 v 17:06 | Desin Drowe |  Star Wars Knihy
Jak jistě víte, jediným současným vydavatelem knih Star Wars v ČR je nakladatelství Egmont, jehož publikace z daleké Galaxie již není možno spočítat na prstech jedné ruky.
A jelikož i já patřím k oddaným čtenářům těchto knih, rád podpořím knižní průmysl tím, že zde zveřejním, jaké plány má Egmont s knihami Star Wars v roce 2010.


- Dědic Impéria (Timothy Zahn)- únor 2010
- Temná síla na vzestupu (Timothy Zahn) - květen 2010
- Poslední povel (Timothy Zahn)- září 2010
Thrawnova trilogie od Timothyho Zahna je absolutní klasika sci-fi. Díky ní u nás vznikla komunita čtenářů Star Wars. My ji vydáváme v novém překladu, protože překlad Olympie (1994) byl oproti originálu dost necitlivě zkrácen a překlad Baronetu (1998) se moc nepovedl.

- Nový řád Jedi (9): Hvězda po hvězdě (Troy Denning) - březen 2010
- Nový řád Jedi (10): Temná pouť (Elaine Cunninghamová)- červenec 2010
- Nový řád Jedi (11): Nepřátelské linie I - Sen rebelů (Aaron Allston)
- Nový řád Jedi (12): Nepřátelské linie II - Bašta rebelů (Aaron Allston)
- Nový řád Jedi (13): Zrádce (Matthew Stover)
- Nový řád Jedi (14): Cesta osudu (Walter Jon Williams)
- Nový řád Jedi (15): Heretik I - Zůstatek (Sean Williams & Shane Dix)
- Nový řád Jedi (16): Heretik II - Uprchlík (Sean Williams & Shane Dix)
- Nový řád Jedi (17): Heretik III - Návrat (Sean Williams & Shane Dix)
- Nový řád Jedi (18): Konečné proroctví (Greg Keyes)
- Nový řád Jedi (19): Jednotící Síla (James Luceno)
- Bludná planeta (Greg Bear) - květen 2010 
Bludná planeta je vlastně prequel k sérii Nový řád Jedi.
- Republikové komando: Tvrdý kontakt (Karen Travissová)
- Republikové komando: Trojitá nula (Karen Travissová)

* Tučně vyznačené písmo bylo zkopírováno ze stránky www.egmont.cz

The Clone Wars: Season 3

6. května 2010 v 20:34 | Desin Drowe |  News
S koncem druhé řady této populární animované série se mnoho jejích fanoušků začalo ptát na jednu zásadní otázku: Kdy bude pokračovat svou třetí řadou?
Na tuto otázku mohu dát pouze tuto krátkou odpověď: Již od Února roku 2010 probíhají dokončovací procesy u prvních epizod třetí řady, především pak dabing. Vysílání by poté mělo pokračovat na konci až přelomu tohoto roku.

Pro ty netrpělivé mám dobrou radu: Feel the Force!