Lovci odměn

13. března 2010 v 10:45 | Desin Drowe |  Lovci odměn
Lovci odměn

Lovci odměn byli žoldáci ochotni vystopovat a zabít nebo zajmout každého, na jehož hlavu byla vypsána odměna, avšak za obnos také někdy cíl místo eliminace chránili.
Nejlepší z nejlepších byli velmi dobře vyzbrojeni, jak brněním, tak kvalitními zbraněmi, a poskytovali tak svým již tak skvělým schopnostem výhodu navíc.
Ve ''volném čase'' se potulovali po Galaxii a vyhledávali místa, kde by mohli rychle a efektivně zbohatnout či jednoduše nějaká dobrodružství.
Zpravidla pracovali jako jedinci, i když občas s někým uzavřeli křehké spojenectví (po vyřešení situace se většinou jeden druhého chtěli zbavit).
Díky známosti jako Lovci Jediů byli někteří z nich velmi cenným přínosem pro Impérium.
Lovci odměn byli často v potyčce s pašeráky, což nám mimo jiné dokazuje i rivalita mezi Boba Fettem a Hanem Solem.
Během velkých konfliktů většinou stáli stranou, i když vždy chovali náklonnost k jedné z nich - bez oficiálního spojenectví.
Pro příklad: Calo Nord pracoval během Civilní války Jediů pro Sithy, stejně jako Jango Fett v době předcházející Klonové války. Cad Bane zase pracoval pro Separatisty a Boba Fett často vypomáhal Impériu, a dokonce měl profesionální vztah vzájemného respektu s Darthem Vaderem.
Povstalecká Aliance si lovce odměn najímala jen velmi zřídka. Mohl za to nedostatek peněz, ale také to, že to bylo v rozporu s jejím stylem boje.
I přesto, že ve velkých konfliktech často pracovali pro jednu z nepřátelených stran, nejhojněji pro ně měli práci jedinci v čele zločinecké organizace, pro příklad Jabba Hutt, vůdci Černého Slunce jako Xizor či hlava Zannova Konsorcia, Tyber Zann.

Spolky:

Lovci odměn často zakládali spolky, v nichž jeden člen nesměl útočit na druhého, ale spolupracovat. Rivalitu mezi jedinci zde nahrazovaly války s jinými spolky. Nejproslulejším z nich byl bezpochyby Spolek Lovců Odměn založený již za Starých Sithských Válek.
Další známé organizace byly například Dům Benelexu, Qulokova Pěst, GenoHaradan, Gransenská konfederace a jiné.
Mnoho lovců bylo členy nějakého spolku, jelikož to znamenalo rychlejší výdělek, větší bezpečí a také to, že byli docela rychle informováni o nějaké práci.
Během Civilní Války Jediů bylo možné jednoduše vkráčet do kanceláře spolku, a vybrat si z dostupných členů, stejně, jak to udělal Revan během svého pobytu na Taris.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama