Leden 2010

Kassek-ka

20. ledna 2010 v 17:00 | Desin Drowe |  Postavy-ostatní
Kassek-ka

Domovský svět: Munto Codru
Přirození: Mužské
Barva vlasů: Šedá
Barva očí: Zelená
Příslušnost: Galaktické Impérium Dartha Krayta


Kassek-ka byl mužský lídr jednoho z klanů Codru-Jiů, Darth Kruhl ho přesvědčil, aby přestal vzdorovat Impériu a zároveň přesvědčil i ostatní vůdce klanů k tomu, aby zabili svého rivala, Rikkar-dua.
Kassek-ka osobně zabil Rikkar-duovu manželku.


Star Wars: Rogue Squadron

12. ledna 2010 v 17:42 | Desin Drowe |  Star Wars hry
Star Wars: Rogue Squadron je velice povedenou arkádovou hrou, ve které si zalétáte v kokpitech všech hlavní stíhaček Povstalecké Aliance.
Budete čistit Tatooine od droidů Impéria, na Corellii budete bránit zdejší obyvatelstvo, zúčastníte se bombardovacích náletů a mnoho dalšího!
Touto hrou se inspirovalo Battle of Naboo, které zde také najdete, takže pokud jste hráli jednu z těchto her, nebudete mít problém při přechodu na jednu ze druhé.
Hraní hry velice umocňuje jpystick, který ale pro hraní není vůbec nutný - zvládnete ji i na myši.
Pokud si však chcete připadat jako Wedge Antilles, opravdu ho doporučuji.
Tingelské rameno

11. ledna 2010 v 18:16 | Desin Drowe |  Galaxie
Tingelské rameno je externí částí Galaxie ležící za Vnějším okrajem a zároveň odděleno od Divokého Vesmíru a Neznámých Oblastí.
Je to domov Korporačního sektoru ležícího na konci galaktického poloostrova.
Za časných dnů Impéria zde nově vzniklá Říše nebyla příliš respektována, a proto se proslýchalo, že zde od roku 19 BBY do roku 3 ABY operovaly zbytky Konfederace nezávislých systémů.
Během invaze Yuuzhan Vongů vyslala Galaktická Aliance (Nová Republika + Impérium pokud jste nečetli alespoň kousek Nového řádu Jedi), sem vyslala výzvědné jednotky, aby zjistila, zda li pokračuje nepřátelská okupace.
Tingelské rameno


Sektory:

Aparo
Korporační
Dalonbian
Farana
Gardaji
Qiilura
Veragi
Wyl

Regiony:

Území Triianiů
Území Kobothiů

Hvězdokupy:

Thandon
Chaykin


Klonové války

9. ledna 2010 v 11:36 | Desin Drowe |  Klonové války
Klonové války:

Začátek: 22 BBY, Geonosis
Konec: 19 BBY, Mustafar
Místo: Celá známá Galaxie
Výsledky: Nástup Impéria, vyhlazení Řádu Jedi, přeměna Anakina Skywalkera v Dartha Vadera, zánik Galaktické Republiky, rozpuštění KNS.

Roku 22 BBY se na planetě Geonosis rozhořel konflikt mezi Galaktickou Republikou a idealistickými Separatisty. Válka byla podle klonových vojáků nazývána klonová.
Obě strany měly největší armády v historii galaktické historie, a do války byly vtaženy tisíce nevinných světů.
Ručičky vah se stále nakláněly na jednu a druhou stranu, jak spolu obě strany soupeřily ve vyrovnaném boji.
Galaktická Republika - v menším počtu oproti bitevním droidům, avšak s mnohem větší inteligencí vojáků, se snažila tahy nepřítele předvídat, avšak válkou tajně manipuloval Darth Sidious, který pronikl na post Nejvyššího kancléře a mohl tak začít uskutečňovat své plány.
Na každé straně byli velcí vůdci - Jediové na jedné, krutí Hrabě Dooku a Generál Grievous na druhé.
Poté, co byli oba Separatističtí vůdci zabiti, vyhlásil Sidious Rozkaz 66, téměř vyhladil všechny Jedie a zničil Republiku.
Zrodilo se Impérium.


Tuskenové

7. ledna 2010 v 19:44 | Desin Drowe |  Fotogalerie zlo

501. legie

6. ledna 2010 v 18:19 | Desin Drowe |  Armáda Republiky-pěchota


501. legie

Zakladatel: Nejvyšší kancléř Palpatine
Datum založení: Okolo 21 BBY
Průběžní velitelé: Dartha Vader, Velitel Appo, Kapitán Rex, Velitel Bow, Chak Fel, Generál Oroh Jaeger.
Známí vojáci: Denal, Pěťák, Echo, Fox
Velitelství: Coruscant, Nirauan, Bastion, První Hvězda Smrti.

501. legie, později známa také jako ''Vaderova pěst'' nebo ''Pět set a jeden'', byla elitní jednotkou klonových vojáků, později stormtrooperů.
Založil ji Nejvyšší Kancléř Palpatine v průběhu klonových válek. Od té doby, 501. legie, bojovala v mnoha bitvách, jako třebas o Mygeeto a Coruscant. S průběhem času se stala jednou z nejslavnějších a nejobávanějších legií.
Roku 19 BBY se stala Vaderovou osobní legií. Vader je vedl do bitvy proti Jediům v Operace: Knightfall, která byla známa také jednodušším názvem-Čistka-, ve které vojáci pomáhali zabíjet Jedie, o kterých věřili, že jsou zrádci republiky.
Během Vzestupu Impéria se 501. legie přeměnila v jednotku stormtrooperů, stejně jako všechny ostatní.
Vojáci dostali novou výzbroj, ve které věrně sloužili nově vzniklému Impériu a pod stálým vedením Dartha Vadera bojovali také v mnoha bitvách Galaktické civilní války proti Rebelské Alianci.
I přes porážku Impéria pokračovala 501. legie ve službě Impériu v nadcházejících letech pod vedením Velkoadmirála Thrawna.
Po imperiální bitvě o Kamino se 501. legie stala posledním zbytkem Velké Armády Republiky zcela složené z klonů Janga Fetta, jehož klony se staly menšinovými a byli jinak zařazováni do různých skupin, kromě 501..
Jeden z vojáků 501. legie sestavil deník, ve kterém se svěřoval se svými pocity o bitvách, v nichž bojoval.501. legie v Klonových válkách:

Někteří klonoví vojáci ještě nezformované 501. legie bojovali v bitvě o Geonosis na začátku klonových válek v roce 22 BBY.
Krátce na to, s dojmem o výkonu 501. legie, Nejvyšší Kancléř Palpatine, přemístil mnoho klonů na tajnou lokaci na Coruscantu, která byla známa pouze jeho nejdůvěryhodnějším podřízeným, daleko od normálního tréninkového centra na Kaminu.
Právě zde dostali vojáci speciální výcvik, který z nich měl učinit nejobávanější legii Galaxie. Někteří členové legie byly tajně přesunuti do jiné legie, kde byli pozorně sledováni, aby bylo zajištěno, že budou k dispozici v případě problémů, které Palpatine očekával.
Palpatine na této tajné lokaci trénoval také shock troopery. Obě tyto skupiny v budoucnu sehrají roli v Vzestupu Impéria.
Základní skupina byla přivelena pod vedení Jedijského Generála Anakina Skywalkera a Klonového Kapitána CC-7567, přezdívaného ''Rex''.
Pod Skywalkerovým vedení si neznámá 501. legie rychle vypracovala reputaci při vítězstvích v těžkých a epických bitvách.
Jednou z jejích prvních bitev byla bitva o Christophsis, kde bojovali pod velením Skywalkera, Rexe a Jedijského Generála Kenobiho a jeho 212. Útočného praporu.
Znovu obsadili město krystalů a následně odrazili mnoho útoků Separatistických sil pod velením Generála Whorma Loathsona.
Ten však následně použil deflektorní štít, a tak se vojáci museli stáhnout pro obranu bojových kanonů.
Poté, co Skywalker, a jeho nová padawanka, Ashoka Tano, zničili štít, Separatisté se vzdali.
Po tomto hrdinském vítězství byla rota Torrent pod velením Rexe, spolu se Skywalkerem a Tano, vyslána na Teth, kde měli za úkol osvobodit Rottu, syna Jabby Dessilijice Tiurea.
Vojáci vzali Teth útokem. Rychle přistáli s dělovými čluny LAAT/i a začali i s těžkou technikou šplhat na vysoké skále umístěný Chrám.
Rota Torrent byla schopna porazit separatistické síly, i přesto, že ztratila polovinu mužů. Poté, co se Skywalkerovi a Tano podařilo Rottu najít, začala armáda separatistů, tentokrát pod vedením Asajj Ventress, protiútok.
Jediové a kloni byli nuceni zabarikádovat se v Chrámu. V jeho následné obraně ztratili další tři čtvrtiny zbývajících mužů.
Ventress se brzo podařilo do Chrámu dostat.
Kapitán Rex a zbývající hrstka vojáků se vrhla do boje na smrt proti obrovské přesile. Ne však na dlouho, zanedlouho se do bitvy zapojil i Obi-Wan Kenobi a 212. Útočný prapor, který spolu s 501. legií zajistil vítězství.
Všechny ztráty 501. byly rychle doplněny, avšak na původních členech ztráty zanechaly hluboké jizvy na duši.
Díky nim se však Republice podařilo získat důležité obchodní cesty Huttů.
Zakrátko byla rota Torrent spolu se svým velitelem a jeho padawankou vysazeni na palubě nedávno pokřtěné flotily určené k obraně Bothawui před Generálem Grievousem, který se ji pokoušel obsadit.
501. legie mu v tom se Skywalkerem zabránila, a následně měla také lví podíl na zničení Odposlouchávácí atmosferické stanice.
Rex, Ashoka Tano, Klonový seržant Coric a šest nový členů Torrentu-Ross, Boro, Joc, Hil, Vere, and Ince-později pobývali na lodi Kapitána Gillada Pellaeona, Levelera, v Dantusském sektoru.
Jejich krátký oddech však skončil, jelikož byli zaúkolováni záchrannou agentky Halleny Devis. S podporou sekty Altisianských Jediů, a samozřejmě Skywalkera, byli ve své misi opět úspěšni, avšak Vere a Ince v misi padli.
Kapitán Rex do 501. nově najal nováčky Echa a Pěťáka, kteří se mu představili jako skvělí vojáci během problémů inspekce na Riishi.
501. legie následně se svým velitelem bojovala v atmosférické bitvě o Quell, kam přiletěla na pomoc Mistryni Aayle Secuře.
I v této misi uspěli, avšak byli nuceni skočit nádoně do hyperprostovu s porouchaným světelným pohonem.
501. legie se také zúčastnila ''uklízení'' zbývajících droidů na nedávno osvobozeném Rylothu, kde spolu se Skywalkerem a Tano osvobozovala město Resdin. Později byla zase 501. pod velením Kapitána Rexe prozkoumat Geonosis, kde nakonec zjistili přítomnost droidích továren. Při svém hlášení pro Radu Jediů Rex doporučil vzít Geonosis frontálním útokem. Jediové využili důležité informace získané špehy z 501. pro znovu obsazení Geonosis a zničení droidích továren.

Konec války:

V posledních dnech Klonových válek byla 501. legie vysílána na mise po celé Galaxii, občas rozdělena na specializované skupiny pro podpoření jiných legií.
Podle rozkazů Nejvyššího Kancléře Palpatina někdy určité oddíly operovaly mimo běžné velitelské stuktury a účastnily se důležitých kampaní.
Během Bitvy o Mygeeto se účastnily operace Hammertong, tajné mise, ve které bylo cílem získat velmi velmi vzácný silový krystal pro Palpatina, který měl tajné plány pro konstrukci bitevní stanice se super-laserem. Klony byli v misi úspěšní: zatlačili droidy a krystal získali, přičemž Jedimu Ki-Adi-Mundimu neřekli nic o pravém účelu mise.
Legie také bojovala na Felucii, kde po boku Rytířky Jedi Aayly Secury porazili Konfederační síly a také mnoho Acklayů.
Krátce před bitvou o Coruscant byli členové 501. rozmístěni po Coruscantu, kde plnili role hlídek. Nedlouho poté bojovali proti Separatistům za účelem osvobození Nejvyššího Kancléře Palpatina ze spárů Generála Grievouse. Mnoho jejích pilotů bojovalo nad Coruscantem a riskovalo své životy kvůli jedinému člověku a ničili stíhačky a hlavní lodě Separatistů, a poskytovali tak volnou cestu Anakinovi Skywalkerovi a Obi-Wan Kenobimu k vlajkové lodi Grievouse - Invisible Hand.
Po této bitvě byli někteří vojáci vysláni na Kashyyyk. Když vyskočili z hyperprostoru, utkali se s blokádou Separatistů, a ukradli plány Separatistů na nadcházející pozemní bitvu. Jakmile přistáli na povrchu Kashyyyku, bojovali po boku elitních vojáků z 41. a Mistra Jediho Yody.
Následovně byli vysláni na Utapau, kde bojovali po boku 212. a Obi-Wana Kenobiho proti Generálu Grievousovi a jeho droidí armádě. V této bitvě zničili mnoho droidů a proti-pěchotních baterií a umožnili tak Kenobimu Grievouse zabít.

Pád Republiky:

501. legie byla vybrána pro asistenci Lorda Vadera při útoku na Chrám Jediů. I přesto, že někteří z nich pomýšleli nato, co se to vlastně děje, nikdo z jejích členů neprotestoval. Jejich oddanost patřila Nejvyššímu Kancléři Palpatinovi a Jedie nyní viděli jako zrádce a v Chrámu Jediů nenechali ,až na ty, co utekl, naživu.
Hned, jakmile byl Chrám Jediů vyvražděn, rozeslal Palpatine Rozkaz 66 po celé Galaxii.
Členové Coruscantské Policie, kteří vystopovali Jedie ihned volali 501. , aby jim s bojem proti nim pomohla. Legie tak například několik hodin po Rozkazu 66 zabila velký počet Jediů na Shinarcanském mostu.
Jedna skupina vojáků z 501. poté byla poslána hlídat Chrám Jediů před navracejícími se Jedii.

Vláda Impéria:

Po vzestupu Palpatinova Impéria byli klonoví vojáci transformováni ve stormtroopery, získali novou zbroj, zbraně a lodě.
501. pokračovala ve své službě pod Darthem Vaderem a v nadcházejících rocích vybojovali mnoho dalších bitev a byli vysíláni na politické mise, které byly zakrývány před očima Senátu, a kde se jejich bojové schopnosti hodily ke změně názoru vůdce planety, a v počátečních rocích Impéria také na ''uklízecí mise'', v nichž bojovali proti zbylým Separatistům a bojovým droidům.
Krátce po rozkazu 66 byla 501. s Vaderem vyslána na Kessel zničit zde Enklávu Jediů. Vader zde bojoval se všemi osmi Jedii, a když byl zraněn, 501. legie mu pomohla zabít některé z nich.
Vaderova reputace rostla zároveň s 501. legií.
Když 501. cestovala na Murkhanu popravit uprchlé Jedie, dostala se do boje s hrstkou klonů, kteří rozkaz 66 odmítli vykonat - velká většina z nich byla pobita.
Vader si s sebou své vojáky vzal i na Kashyyyk, kam až uprchlé Jedie vystopoval. Zde se střetly Imperiální síly, z obrovské části 501. legie, střetly s domorodými Wookii.
Wookiové byli poraženi a zotročeni, jejich vesnice a divočina, do níž někteří z nich uprchli, vybombardovány.
Další důležitá mise pro 501. přišla roku 18 BBY. Královna Naboo, Apailana, byla Palpatinovi trnem v oku kvůli svým otevřeným názorům, a navíc skrývala mnoho Jedijských uprchlíků. Po spoustě neúspěšných vyjednáváních byla legie vyslána na Naboo s cílem zabít královnu a všechny Jedije na planetě.
Apailana se rozhodla před elitní jednotkou impéria utéci, avšak byla zabita (odstřelovačem), stejně jako její Jedijští ochránci.
Bylo to poprvé, kdy byla 501. využita k násilnému nastolení nové vlády.
Krátce nato byla 501. vyslána na další misi. Na Mustafaru vedl proti Impériu droidí povstání geonosian Gizor Dellso, který na ohnivé planetě objevil továrnu a začal pomocí ní vyrábět bitevní droidy a měl zde ukryté plány na nové superdroidy.
Než se 501. mohla střetnout s droidy na povrchu planety, museli nejdříve její piloti porazit flotilu vedenou křižníkem Providence známým z klonových válek. V této bitvě nejen flotilu porazili, ale podle příkazů se jim rovněž podařilo získat plány pro experimentální stíhačku.
Na povrchu planety poté zničili vojáci všechny droidy, kteří se jim nemohli rovnat, poté i Dellsa a jeho bodyguardy, a nakonec továrnu vybombardovali z vesmíru.
Roku 12 BBY byli vojáci 501. pod velením nájemného lovce, Boby Fetta, vysláni potlačit povstání jejich bratrů na Kaminu.
Kaminoánci vytrénovali speciálně cvičené ARC troopery, s nimiž Impériu hodlali čelit. Vojáci 501. měli za úkol zabít tolik vzbouřených klonů, kolik jen půjde a spolu s Fettem zničit klonovací zařízení. I tentokrát uspěli.
Po těchto akcích se 501. začalo říkat ''Vaderova Pěst'' či ''Pět set a jeden''. To vše za zásluhy, které pro Impérium vykonali.
Po bitvě o Kamino se 501. jako jediná Imperiální jednotka skládala z klonů. V roce 0 BBY již však v legii nebyl ani jeden z klonů Jango Fetta.

Galaktická Civilní Válka:

Roku 0 BBY se 501. poprvé utkala s Povstalci. Skupina vězňů na Hvězdě Smrti vedená zajmutým Jedim se vzbouřila a ukradla schémata stanice. Malá vzpoura však byla potlačena.
Brzy však bylo zjištěno, že znovuzískané plány byly pouhou návnadou. Její velitel, Vader, byl zcela posedlý po tom, aby pravé plány znovu našel, a tak netrvalo dlouho, a 501. bojovala s Povstalci na asteroidu Polis Massa. Svedla se tuhá bitva, kterou Imperiální vojáci neočekávali, avšak Povstalci byli poraženi...aby Impérium mohlo zjistit, že ani tato bitva nebyla konečná. K velkému vzetku Vadera bylo zjištěno, že plány se nacházejí na CR90 Tantive IV. Loď byla na planetou Tatooine rychle chycena Hvězdným Destruktorem Devastatorem, a 501. cesta se dostala na loď. Plány však lokalizovat nedokázala - únikový modul, který je obsahoval byl těsně před příchodem pár z jejích vojáků, vypuštěn.
Vojáci 501. však nadále věřily, že hledání plánů bude brzy konec, a že zajmutá Leia Organa brzy podlehne Vaderovým přesvědčovacím technikám - nepodlehla.
Během celé doby vyšetřování byla 501. , pro své neuspokojení, umístěna na Hvězdě Smrti. Organa byla ze své cely vysvobozena a Rebelové z Hvězdy Smrti unikli a plány se konečně dostaly do rukou Povstalců. Pro svoji smůlu však byla pomocí naváděcího majáku na jejich lodi brzy vystopována.
Hvězda Smrti byla vyslána k Yavinu 4 ve velkém očekávání vítězství. Nikdo z Imperiálních vojáků však nečekal, že bude Hvězda Smrti zničena. Při explozi na její palubě zahynula půlka z vojáků 501. legie.
Na odvetu byli zbylí vojáci 501. připojeni k Imperiální blokádě Yavinu, a následně zaútočili na základnu na jednom z jejích měsíců. Než se však dostali na jeho povrch, zničili ve vesmíru několik z nepřátelských lodí.
Na povrchu měsíce se pozemní jednotky 501. setkaly se zdejšími nepřátelskými vojáky a v touze pomstít své zabité bratry podle rozkazu zabili tři Bothany - zdejší velitele, a mnoho dalších vojáků a vozidel. Nyní chtěli své bratry pomstít miliony padlých Povstalců. Její muži byli odhodláni skoncovat s touto hrozbou jednou provždy.
Roku 1 ABY byla po boku Vadera vyslána do Makrin City, hlavního města planety Shelkonwa. Rozkazy zněly zajmout Leiu Organu a Guvernéra Barshnise Choarda, který byl vyhlášen za velezrádce Impéria. I přesto, že Organa s pomocí Hana Sola, Luka Skywalkera a Chewbaccy z města uprchla, Guvernér byl zajmut a vzat do vazby.
Roku 3 ABY se 501. zúčastnila Bitvy o Hoth. Po boku jednotek Blizzard zničili štítový generátor a umožnili tak bombardování planety, a poté 501. na jeden z Povstaleckých transportů umístila naváděcí maják, který poskytl ideální cíl pro útok náletem.
Bombardování zničilo transport, a zabilo mnoho Povstaleckých vojáků. Bitva vyzněla v jasné Imperiální vítězství a vojáci 501. věřili, že jednou provždy tuto hrozbu ukončili. Tuto bitvu nazývali vojáci 501. svou nejlepší hodinou.
Avšak o další rok byla druhá Hvězda Smrti zničena, a to s Císařem Palpatinem na palubě, Vader byl zabit, a po vítězství Povstalců v bitvě o Endor bylo Impérium i 501. legie v troskách.

Po Galaktické Civilní Válce:

Po pádu Impéria a nekonečných dohadech jeho vůdců byla 501. nakonec rozdělena, a její členové rozděleni do dalších několika jednotek.
Poté, co se do čela Impéria dostal Velko Admirál Thrawn, proslulou jednotku obnovil a odeslal ji chránit Ruku Impéria v Neznámých oblastech. Chiss také provedl revoluční krok - zařadil do jejích řad i ne-lidské rasy, a udělal tím něco nepředstavitelného za vlády Palpatina.
Roku 22 ABY pomáhal oddíl 501. legie, Aurek Sedm, celou Mezigalaktickou výpravu, a s pomocí syna Barona Fela, Soontira, porazili spolu s Jedii nepřátelské Vagaarie.
Připojování se nelidských ras do legie pokračovalo, a pro různé druhy byly vynaleznuty různé druhy brnění, a s postupem času se díky reformám do legie mohly verbovat i ženy.
501. legie existovala i roku 130, sloužíc Imperátorovi Felovi. V této době hrála legie roli Praetorianské gardy.
Roku 137 ABY, během Druhé Imperiální Civilní Války opustila legie tuto službu, když na trůn pronikl jeho uchvatitel, Darth Krayt, a když byl pravý Císař, Roan Fel, v exilu.
V této době byl jejím velitelem Generál Oron Jaeger.

Tento článek byl k 6.1. 2010 dokončen. Jelikož se jedná o důležitou část světa Star Wars, budou všechny další věci, které se 501. týkají přidávány.
Zároveň však článek nebyl prozatím gramaticky zkontrolován. Pokud tedy najdete nějaké gramatické chyby, jsou jen dočasné.
Mořské komando

5. ledna 2010 v 16:06 | Desin Drowe |  Aliance - pěchota
Tito vojáci, kteří byli specializováni na podvodní boj, byli speciálními a ojedinělými jednotkami v armádě Povstalecké Aliance. Po vítězství Povstalců nad Impériem se stali částí armády Nové Republiky.
Komanda používali speciálně upravenou, vodu nepropouštějící zbroj a soupravu vybavení umožňující jim dýchat pod vodou.
Své zkušenosti získali na planetě Sedri, kde je domorodí Sedriané naučili všechny možné způsoby boje pod vodou. Tehdy cenné bojové zkušenosti pomohly nezkušeným vojákům porazit síly imperiální pozemní základny, a byly tak strůjci nově zrozených podvodních vojáků.
I když tito vojáci neměli ani zdaleka tak kvalitní vybavení, jako ti na Imperiální straně, vynahrazovali to vychytralostí a zkušenostmi, které jim příslušníci podvodní rasy ze Sedri poskytli.

Povstalecký technik

5. ledna 2010 v 15:57 | Desin Drowe |  Aliance - pěchota
Technici Povstalecké Aliance a Nové Republiky byli členy Speciálních vojenských sil. Byli cvičeni pro zvládnutí schopností jako demolice, komunikace či bojové ošetření, avšak jejich výcvik nebyl zaměřen na přímý boj.
Patřili především do 7. regimentu Speciálních Povstaleckých Sil.

Venom assault trooper

5. ledna 2010 v 15:49 | Desin Drowe |  Aliance - pěchota
Tito vojáci byli elitními komandy a sloužily v armádě Galaktické Aliance během druhé Imperiální Civilní Války (130 ABY+).
Byli kvalitními specialisty v přepadávání lodí a dokázali převzít kontrolu nad téměř každou lodí.
V boji využívali vakuově uzavřené brnění, blasterové karabiny, vibronože, omračující, plynové a tříštivé granáty.
Byli také schopni uskutečnit limitovaný skok pomocí jetpacku.
Pro odhalení a prozkoumání nepřátelských lodí používali speciální pozorovací droidy.


Enviromentální vojáci

4. ledna 2010 v 21:23 | Desin Drowe |  Aliance - pěchota
Tito vojáci byli příslušníky Speciálních vojenských sil Povstalecké Aliance, jenž se specializovali na boj v přírodě, například do pralesu, džungle, bažiny, pouště, či arktického podnebí.
Tito vojáci podstupovali vždy trénink zaměřený na určitou oblast, do níž měli být vysíláni.
Dokonalými případy jejich použití mohou být bitvy o Hoth a Endor.


Neznámé oblasti

4. ledna 2010 v 17:22 | Desin Drowe |  Galaxie
Neznámé Oblasti

Neznámé oblasti, neznámý vesmír, neprozkoumaný sektor, nebo také neznámá teritoria byl souhrný název pro všechny dosud neformálně zampované oblasti.
Od Divokého vesmíru se odlišovaly pouze tím, že Divoký vesmír byl alespoň mírně prozkoumán, i když také ne zcela zmapován.
Neznámé oblasti mohou být široce definovány jako oblasti nepropojené s dobře známými cestami Galaxie, také jako planety nepohlížející na Coruscant jako na hlavní planetu civilizace, nebo planety, které nepatří pod křídla Galaktické Republiky (před vznikem Impéria).
Celé příčiny nedostatků kontaktů zůstávají neznámé.
Všechny ostatní okrajové části, kromě této byly velmi dobře, nebo alespoň minimálně zmapované a obydlené známými druhy.
Celý velký obsah Galaxie znám jako Neznámé Oblasti obsahuje neprozkoumané oblasti v hustém obklíčení mlhovinami, kulovými hvězdokupami a různými vesmírnými předměty pokrývá celých 15% Galaxie.
Mnoho vlád se opakovaně pokoušelo do těchto míst vysílat své špehy, většinou bez úspěchů. Generál Wedge Antilles jednou poznamenal: ,,Pokud budete pokračovat v jejich průzkumu, budete je muset přejmenovat."
Neznámé Regiony se ke zmapované Galaxii blíží nejvíce u Bakury, Bilbringi, a k území Imperiálního pozůstatku (po konci Galaktické Civilné Války a vzniku Nové Republiky.)
Neznámé Oblasti však nebyly ani zdaleka neobydlené. Z jejich nejsilnějších obyvatel je třeba zmínit kulturu Chissů, Impérium Ssi-ruuvi, Vagaarie či kolonii Killiků, avšak také byly domovem pro druhy jako Croke, Ebruschie, Nagaie, Tofsy a Eickarie.
I když neprozkoumané, s Corellianskými kupci byli Chissové v kontaktu po mnoho let.
Když se Admirál Thrawn přidal k Impériu, a byl s Imperiálním Hvězdným Destruktorem Admonitor vyslán tyto, pro něho známé oblasti, prozkoumat, netušeně se při mapování prostoru pro Impérium setkal s tehdy ještě neodhalenými Yuuzhan Vongy.


Politická členění:

Chisská ascendace
Ïmpérium Ruky
Kolonie Killiků
Zaklínači Rhandu
Impérium Ssi-ruuvi
Sithské Impérium (o hodně dříve)
Praví Sithové (o hodně dříve)
Impérium Vagaariů

Sektory:
Kvůli tomu, že byly tyto oblasti neprozkoumané, nebyly do žádných sektorů rozděleny.

Systémy:

Systém Crustai
Systém Gyuel
Systém Klasse Ephemora
Systém Lehon
Systém Ossertion
Systém Ssi'kaat
Systém Til

Planety:
Ankus (na hranicích)
Carrivar
Crakull
Crustai
Csilla
Ilum
Kariek
Kilia IV
Lehon
Lwhekk
Malagarr
Mobus
Morcanth
Munlali Mafir
Nagi
Nepojmenovaná hlavní planeta Sithů
Ossertion
Oyokal
Pesfavri
Qoribu
Rhigar
Sarvchi
Schikitari
Tenupe
Tof
Umaren'k'sa
Yashuvhu
Yoggoy
Zonama Sekot

Belbullab-22

3. ledna 2010 v 12:29 | Desin Drowe |  KNS flotila
Belbullab-22

Výrobce: Feethan Ottraw Scalable Assemblies
Třída: Stíhač
Cena: Nová 168,000 , použitá 125,000 kreditů.
MGLT: 75
Délka: 6,71
Maximální rychlost (atmosféra):
1,100 km/h
Hyperpohon: Ano
Třída hyperpohonu: Třída 6
Pasažéři: Žádní
Vyzbrojen: dva trojité laserové kanony
Náklad: 140 kg
Posádka: 1 pilot
Navigační systém: Navigační počítač
Dostupnost: Pouze vojenská
Role: Těžký útočný bombardér

Belbullab-22 byla těžká útočná stíhačka vyrobená
Feethan Ottraw Scalable Assemblies pro Konfederaci Nezávislých Systémů. Upravenou verzi této stíhačky používal i Generál Grievous.
Stíhačka byla objemnější a odolnější než jiné stíhačky používané Konfederací.
Proti nepříteli používala dva rychlopalné laserové kanony, které byly bez problémů schopné sestřelit i republikový V-Wing.
Grievous vylepšil tuto stíhačku nejlepším hypermotorem umožňujícím mu dosah po celé Galaxii a také velmi výkonným HoloNetovým vysílačem, který mu umožnil nabourat se i na ilegální pirátské sítě.
Po první bitvě Klonových válek a zároveň první porážce Konfederace použil Grievous tuto stíhačku pro tajný únik z Geonosis. Tuto stíhačku používal při mnoha útěcích, třeba po Bitvě o Bothawui.
a po rozhodujícím střetu s Obi-Wanem Kenobim na Utapau zamýšlel stíhačku rovněž pro útěk použít.
Po Grievousově porážce zůstala jeho loď na Tantive IV.
I přes pozdější porážku Konfederace byla tato nesmírně kvalitní stíhačka používána i během Galaktické Civilní Války, během níž byla používána elitními piloty Povstalců, ale i Impériem.

The Clone Wars: Ambush: průvodce

2. ledna 2010 v 13:44 | Desin Drowe |  Star Wars filmy
Od této chvíle budu přidávat průvodce jednotlivými epizodami, pomocí nichž se dozvíte věci, které jste možná při sledování dílu nezaregistrovali, a také zmíníme klíčové charaktery, fotografie a památné hlášky.The Clone Wars: Ambush je snímek, kterým to všechno začalo. Je to totiž první díl z první série.


Klíčové charaktery: Yoda, Král Katuunko, Hrabě Dooku, Asajj Ventress
Místo události: Rugosa

Popis epizody: Mistr Jedi Yoda a tři klonoví vojáci - Jek, Thire a Rys - se musí postavit nejstrašlivější Dookuově vražedkyni, Asajj Ventress, a obrovské droidí armádě, aby dokázali, že jsou Jediové dost silní na to, aby ochránili strategickou planetu.

Počáteční hláška: Velcí vůdci vzbuzují velikost v ostatních.

Žurnál: Galaxie rozdělená válkou. Mírumilovné světy si musí zvolit stranu, nebo čelit hrozbě invaze. Republika i Separatisté zápolí o loajalitu neutrálních planet. V zoufalé snaze zbudovat Republikovou zásobovací základnu v systému Toydaria, Mistr Jedi Yoda cestuje na tajné vyjednávání na neutrálním měsíci.

Detaily:
Obrazovka zaměřovacího displeje Republikové fregaty vypadá jako Corellianský design. Stejný, jako měl Millennium Falcon v Epizodě IV.

Nápis v Aurebeshi na horní straně Thirova makrodalekohledu znamená ''Obvyklý režim'' , na spodku ''Infračervený režim''

Malé stvoření, které Yodovi přistane na prstu je mládě neebraye.Památné hlášky:

,,Ah, no. Tak jsem byl naprogramován." Droid střelec

,,Bude to ten malý, seschlý, zelený....se světelným mečem!" Asajj Ventress

,,Dobře, řachani. Nažerte se laseru!" Voják Jek

,,V menší počtu my jsme, ale větší v mysli." Yoda

,,Zemřete, republikoví psi." super bojový droid.

,,Vzadu nikoho nenecháme." Yoda

,,Právě jsem byl povýšen." bojový droid

,,Na konci jsou přivrženci temné strany vždycky zbabělci." Yoda

,,Podvedeni v jste byli, chlapci. V Síle každý z vás jiný je." Yoda

,,Jděte z cesty, mám závažnou poruchu. Nestřílejte, jsem na vaší straně."


Concept art:Fotogalerie:


Esarra Till

2. ledna 2010 v 12:03 | Desin Drowe |  Galaktická Republika-postavy
Esarra Till

Domovský svět: Naboo
Rasa: Člověk
Barva vlasů: Hnědá
Barva očí: Hnědá
Příslušnost: Bravo skvadrona
Datum narození/ úmrtí: 68 BBY, 32 BBY

Esarra Till byla pilotka v Královském letectvu Naboo. Ve svém mládí opustila Naboo, aby více poznala Galaxii a získala práci jako žoldák na světech jako je Agamar.
Poté co roku 35 BBY poznala rozrůstající se korupci po celé Galaxii, opustila svou práci na Garqui a vydala se zpět domů.
Stala se velitelkou Bravo skvadrony a zamilovala se do Drena Melnea. Také sloužila jako letecká instruktorka pro piloty Naboo.
Roku 33 BBY byl její milovaný zabit piráty, kteří útočili na stanici TFP-9, kterou pomáhal navigovat.
Roku 32 BBY Esarra spolu s Rhysem Dallowsem chránili Padmé Amidalu a Esarra byla zabita žoldákem, kterého najala Obchodní Federace.


Arven Wendik

2. ledna 2010 v 11:53 | Desin Drowe |  Galaktická Republika-postavy
Arven Wendik

Rasa: Člověk
Barva vlasů: Černá
Barva očí: Modrá
Příslušnost: Královská bezpečnost Naboo, Královské letectvo Naboo, Bravo skvadrona.

Arven Wendik se ke Královské bezpečnosti Naboo a ke Bravo skvadroně přidal pár let před Invazí na Naboo.
Wendik byl proslulý svou připraveností na každou bitvu. Znal mnoho slabin hlavních lodí a dokázal je využít. Také ovládal mnoho strategií a manévrů.
Během invaze na Naboo bojoval ve vesmírné bitvě pod označením Bravo 3, a byl jedním ze šťastných přeživších.


Gregar Typho

2. ledna 2010 v 11:44 | Desin Drowe |  Galaktická Republika-postavy
Gregar Typho

Domovský svět: Naboo
Rasa: Člověk
Výška: 1,85 m
Barva vlasů: Černá
Barva očí: Hnědá
Příslušnost: Královský palác na Naboo, Královská bezpečnost Naboo, Královská garda.
Datum úmrtí: 19 BBY

Kapitán Gregar Typho byl velitelem ochranky Senátorky Padmé Amidaly během krize se Separatisty a Klonových válek.
Byl to tichý a jednoduchý člověk věrný svému domovskému svět - Naboo.
Typho na sebe upozornil díky svým zásluhám během bitvy o Naboo roku 32 BBY. Během této bitvy, ve které se opravdu vyznamenal, a mezi četnými zraněními ztratil i své levé oko. Osobním ochráncem Padmé Amidaly se stal roku 24 BBY, v době, kdy abdikovala trůn a stala se Senátorkou, přičemž tuto pozici zdědil po Panakovi, jeho strýci, který ho v životě mnoho naučil.
Typho se do Senátorky brzo zamiloval, ale věděl, že jejich sociální kasty by jim sňatek nepovolovaly.
Když nastal rok 22 BBY, zachránila Typhova paranoia při návštěvě Coruscantu život, protože trval na tom, aby ji zastoupila dvojnice.
Typho pokračoval ve službě i během klonových válek a s Amidalou procestoval mnoho světů a systémů a doprovázel ji na diplomatických misích.
Roku 19 BBY se Amidala vydala na Mustafar - a nikdy se nevrátila. Typho hned ráno uspořádal velkolepý pohřeb na jejich domovské planetě, přitom se cítil velice nešťastně z toho, že ji na Muatafar nechal odletět.
Bezváhání se ihned rozhodl, že se musí vypravit na Coruscant a pomstít ji zabitím jejího vraha, avšak jeho vojenské povinnosti mu dovolily Naboo opustit až po několika měsících. Během této doby spolupracoval s přeživším Jediem Ferusem Olinem v boji proti Impériu.
Několik měsíců po vyhlášení Nového Řádu se Typho konečně vydal na Coruscant a došel k závěru, že Amidala byla zabita Darthem Vaderem.
Typho Temného Lorda se Sithu nalákal do pasti a pokusil se ho zabít, avšak Sithovy schopnosti se Sílou na něho byly příliš silné a Vader ho zabil.

Toto je pouze stručný článek, který vykládá nejdůležitějsí okamžiky Kapitána Typha. Tento článek ''někdy projde rekonstrukcí''


Star Wars: Ztraceni kapitola 1

2. ledna 2010 v 11:14 | Desin Drowe |  Star Wars povídky

Takže tu máme novou verzi. Již to nejsou jen dvě strany, ale celá první kapitola, tj. 8 necelých stran.
Prosím pište připomínky do komentářů a napište, co si myslíte o knize.

Jedná se o soubor ve formátu .pdf, do kterého jsem text zkonvertoval kvůli bezpečnosti.
Soubor odtevřete v programu Adobe Acrobat ,nebo Acrobat Reader.
Jeden z těchto programů byste měli mít na svém PC, jelikož jsou součástí operačního systému.
Pokud však tento program nemáte, beztrestně stahujte zde:První kapitola knihy zde:

http://uloz.to/4043000/ztraceni.pdf

Prosím hlasujte v anketě, abych věděl, jak si ukázka stojí.


DŮLEŽITÉ: JELIKOŽ SE JEDNÁ O SOUBOR URČENÝ PRO FANOUŠKY STAR WARS A NÁVŠTĚVNÍKY WEBU www.starwarsdatabank.blog.cz , je opatřen heslem.

Heslo je:
starwarsdatabank

PROSÍM NEZDĚLUJTE NIKDE TOTO HESLO, ALE V PŘÍPADĚ, ŽE BYSTE CHTĚLI POSUNOUT SOUBOR DÁLE, ODKAZUJTE NA TUTO STRÁNKU.

A VELMI DŮLEŽITÉ JE TO, ŽE POKUD MI TENTO SOUBOR ''UKRADNETE'' BUDETE SÍTHÁNI PODLE ZÁKONŮ ČR.

Star Wars: Episode I: Racer download

1. ledna 2010 v 12:52 | Desin Drowe |  Star Wars hry


Star Wars: Episode I: Racer je skvělá závodní hra z prostředí Hvězdných Válek. Prožijete tak vzrušující kariéru pilota podracerů v této nebezpečné branži.
Dostaňte se z naprosté nuly a absolutní jedničku! Vylepšujte si své vozidlo! Nakupujte opravné droidy! Vyhrávejte závody!
Zajezdíte si na tratích známých jako Tatooine či Malastare, ale také méně známých, ovšem stejně zábavných jako například Aquilaris.
Celkem je k mání 25 různých tratí z osmi různých planet!Instalace a hraní pomocí Daemon Tools.

Moje gameplay ze závodu na Tatooine:

UPOZORNĚNÍ: Soubory, které stahujete pomocí tohoto webu, nejsou uloženy na tomto serveru, a proto nezodpovídáme za jejich kvalitu ani za porušovaní autorských práv. Tuto zodpovednost nese server, na který odkazujeme.