Listopad 2009

StarWarsDatabank

30. listopadu 2009 v 21:55 | Desin Drowe |  News

Vítejte, návštěvníci.

Tato stránka vás nyní bude informovat o důležitých věcech a nových článcích.


Novinky:

Připravuje se multidlouhé vydání 501. legie!!!
Připravuje se multidlouhé vydání Síly!!!!
Chystají se nové komixy!!!

Pondělní novinky:
Hath Monchar zde.
Rogwa Wodrata zde.

V Neděli jsme si představili:
A-A5 těžký transportér
zde.
Star Wars Miniatures
zde.
Star Wars Miniatures info
zde.


V sobotu:
Byl přidán Divoký vesmír, na nějž se můžete podívat
zde.
Jedinečné komixy ke stažení přímo
tady.

Ať už náhodně, čí cíleně, jste zavítali na tuto stránku, která se pomalu, ale jistě rozvíjí. Pokud budete mít zájem o nějaký článek, klidně si o něj napište a já se vám pokusím vyhovět.
Také bych chtěl říci to, že to v současné době asi vypadá, jako bych tu nic nedělal. Není to však pravda. Pracuji totiž na rozsáhlém článku, a to na méně významných planetách začínajících na Z, kterých je požehnaně.
Pokud by měl někdo zájem spolupracovat se mnou na tomto blogu, ať mi napíše přímo sem do komentářů a domluvíme se. Pomoc bych opravdu přivítal. Stačí, když umíte anglicky pro překlad.


Prosím nekopírujte zdejší články a obsah bez mého povolení.
Jednak protože mě naštvete a já vám váš blog fakticky moc zkazím svými komentáři, jednak jde o mojí práci, a jednak tak jednáte v rozporu se zákonem ČR! Věřím, že pokud byste o nějaký článek opravdu moc stáli, tak budeme schopni dohodnout se, avšak nepočítejte, že budu souhlasit bez těchto podmínek. 1) Vaše i tato stránka bude mít vzájemné odkazy. 2)Dostali jste můj písemný souhlas poslaný mailem. 3)Na vaší stránce ke zkopírovanému článku napíšete toto: Tento článek byl zkopírován ze stránky www.starwarsdatabank.blog.cz , jméno autora( v tomto případě Desin) Jinak dopadnete takto:Či takto:

Rogwa Wodrata

30. listopadu 2009 v 17:35 | Desin Drowe |  KNS-postavy
Rogwa Wodrata byla Holwuffská senátorka z planety Alliba a Phelleemského sektoru, poté se přidala ke Konfederaci Nezávislých systémů.
Byla jedním z lídrů, kteří se Dookovi přidali během setkání na Geonosis, kde se začaly Klonové války.


Hath Monchar

30. listopadu 2009 v 15:48 | Desin Drowe |  Postavy-ostatní
Hath Monchar ukázal na Neimodiana trochu neobvyklé odvahy, a to když uprchl z lodě Saak'ak, náležící Obchodní Federaci, se Stihským holokronem, jenž obsahoval detailní Sidiousovy plány, včetně Invaze na Naboo, za účelem prodat ho.
Pokusil se holokron prodat vigovi Černého slunce, Darnadovi, který se mu však za cenu vysmál do tváře. Naštěstí pro něj tak uprchl Darthu Maulovi, který přišel chvíli po Moncharově odchodu,a zabil Darnadu.
Monchar tedy pokračoval v pokusech prodat holokron, dokud se neseznámil s obchodníkem s informacemi, Lornem Pavanem, který souhlasil s cenou 500,000 kreditů.
Zatím co Monchar se pokoušel holokron prodat, Nute Gunray najal nájemnou lovkyni, Mahwi Lihnn, aby mu Monchara přivedla zpět, pokud možno živého, než to Sidious vůbec zjistí.
Nevědomky pro Gunraye, Sidious prohlédl lži neimodianů a vyslal svého učedníka, Dartha Maula, zabít ho.
Maul Monchara vysledoval až do jeho tajného domu, kde zabil jeho Trandoshanského a dva Quarrenské bodyguardy a Gortha.
Samotného Hatha Monchara připravil o hlavu.

Star Wars Miniatures info

29. listopadu 2009 v 16:37 | Desin Drowe |  Star Wars hry
Star Wars Miniatures o co vlastně jde?

Jde o hru s miniaturami o velikosti 34mm, vozidla a nějaké speciální figurky i větší. Hraje se se dvaceti stěnou kostkou na hracím plánu, který pro představu vypadá takto:

Pro každého je nutné začít s koupí Starter Setu. V současné době jsou v ČR k dostání dva:
1)Klasický-obsahuje Dartha Vadera, Elite Stormtroopera, Heavy Stomrtroopera, Obi-Wana Kenobiho, Rebel Heavy Troopera a Rebel Captaina a samozřejmě hrací plán, dvaceti stěnou kostku a pravidla v AJ(přibalena jednoduchá pravidla v ČJ s odkazem na celá v ČJ) a žetony zranění.

2) The Clone Wars starter set obsahuje to samé, co první zmíněný, avšak jak již název napovídá, jedná se o miniatury z TCW, tedy:
Jakmile máte zakoupený starter, a víte, jak hru hrát, a zdali vás vůbec bude bavit, můžete si začít kupovat boostery.
Booster je rozšiřující balíček, který obsahuje zpravidla 7 náhodných miniatur z daného období. V současnosti existuje 16 druhů.
Není to však tak, že si koupíte booster The Clone Wars, budou zde pouze postavičky z daného období, jelikož kvůli atraktivnosti každá sada obsahuje figurky ze všech období (celkem 4- KotOR, Klonové války, Galaktický civilní válka, Yuuzhan vongské války)
Ke každé miniatuře spadá kartička, na které jsou vyjádřeny její schopnosti.
Hlavní problém je pro nás relativně vysoká cena způsobená licencí a kvalitou. 1 vás vyjde od 260 Kč až do 1000.
Můžete také nakoupit speciální sady, kde jich je třebas 12 se slevou.
O pravidlech se rozepisovat nebudu, jelikož je můžete stahovat zde. Seznámíte se tam o všem nutném. Jsou přeloženy.


SWM nejsou pouze ve vesmíru:
Možno je také zakoupit Star Wars Miniatures: Starship Battles. Jejich princip je naprosto stejný, pouze balení jsou dražší, jelikož v ncih jsou větší vesmírná plavidla. Bojuje se totiž ve vesmíru!.

Jsem sám- NEVADÍ!
Jste sami a nemáte s kým hrát? Nevadí, existujé speciální scénáře, pomocí nichž můžete hrát i sami. Bohužel jsou k dostání zatím jen mimo hranice.


Figurky však nemusí být používány pouze k hraní. Na světě existuje mnoho lidí, kteří je sbírají jen pro potěšení.

Ze Star Wars Miniatures se za pět let existence staly velice populární. Nyní již není problém najít stovky map vytvořených fanoušky.
Ti si navíc vytvářejí vlastní pravidla.
Například vytvoří trojrozměrnou mapu se skalami, vodou, budovami, a místo čtverců na originálním plánu se řídí metrem, pomocí něhož měří vzdálenost a fireline....

Nedávno jsem také narazil na další zajímavé pojetí této hry, a sice:
Potřebujete několik map (závisí na vás) ke každé mapě si vytvoříte zástupce a máte Galaxii na dlani!
Ke každé planetě si vytvořte, či stáhněte mapu (k tomu to zde sledujte- mapy budou přibývat) a hurááááá jdeme dobýt Galaxii!
A hrajete ve stylu Star Wars Battlefront velmi oblíbený Conquest.
Toto je však pouze pro rozvinutější hráče, kteří vlastní stovky figurek.Figurky však nemusí být používány pouze k hraní. Na světě existuje mnoho lidí, kteří je sbírají jen pro potěšení.

Ze Star Wars Miniatures se zkrátka meze nekladou, a pokud nevyrážíte na nějaký turnaj, klidně doma můžete hrát svůj vlastí systém :)

Tak do toho.

Star Wars Miniatures

29. listopadu 2009 v 16:01 | Desin Drowe |  Star Wars hry
... Darth Vader se rychlým švihem za užití Síly ohnal po Lukovi. Luke Skywalker, mladý jedi, v poslední chvíli uskočil. Těsně minul hranu větrací šachty reaktoru hvězdného Destroyeru. Chvilka nepozornosti a propadl by se do několikasetmetrové hlubiny, z které by se ani pomocí síly nedokázal dostat. Lord Vader využil chvilkové nepozornosti a zaútočil pomocí Temné Síly. Vyslaný silný elektrický výboj zasáhl rozrušeného nechráněného Luka do ruky s mečem. Tělem mu projela nepředstavitelná bolest, jedi s výkřikem bolesti upadl na zem a upustil svůj světelný meč. Meč se začal rychle propadat do hlubin šachty. Vader nečekal, až se Luke vzpamatuje, několikametrovým skokem se k němu přesunul a chystal se zasadit smrtící úder. Ten v poslední chvíli nastavil světelnému meči jako chabou obranu svoji levou ruku a soustředil se na odvrácení meče od svého těla. Useknutá ruka dopadla na přemosťovací lávku několik metrů níže, ale smrtící rána mečem byla Silou odkloněna na stranu. Luke soustředil Sílu na nalezení a uchopení svého meče, který se temnotou propadal do hlubin lodi. Našel ho, za pomocí Síly jej přitáhl, aktivoval a přesně mířeným sekem přeťal Darth Vaderovo tělo napůl. Mrtvé tělo temného lorda ze Sithu se na zem sesunulo bezhlesně a možná i s výrazem údivu uvnitř jeho černé helmy. Luke se rozhodl otevřít helmu svého soka, aby tak konečně spatřil jak vypadá jeho otec. Byl však vyrušen, když se do reaktorové síně přihnalo několik jednotek Stromtrooperů. Luke se připravil na urputný boj s přesilou vojáků. Aktivoval meč. První salva z energetických pušek zazněla a Luke výstřely neškodně odrážel do útočících vojáků. Mrtvé vojáky nahrazovali další a další. Pomoc se neblížila. Han Solo, Leia i Chewbacca byli již několik minut mrtví v hangáru lodí. Luke byl používáním Síly již značně vyčerpaný a několik výstřelů si našlo svůj cíl. Síla mladého Jedie pomalu opouštěla. Do boje se přidali těžké zbraně a raketomety. Po několika minutách urputného boje padl Luke pod náporem přesily mrtev vedle svého nepoznaného otce ....

Tak přesně tímto odstavcem před pár lety odstartovaly svůj život Star Wars Miniatures, které se vám budu snažit přiblížit.
To znamená, že vám představím všechny kolekce, nějaké ty mapy ke stažení a novinky.

A-A5 těžký spídrový truck

29. listopadu 2009 v 14:41 | Desin Drowe |  Aliance - pozemní technika
A-A5
Výrobce: Trast Heavy Transports
Cena: Nový od 30 500 do 130 500 kreditů.
Použitý od 8 000 do 8 500 kreditů.
Délka: 21,4 m
Maximální rychlost: 160 km/h
Maximální výška letu: 3 metry
Posádka: 3
Pasažéři: 25
Náklad: 25 tun
Spotřební materiál: 1 týden


Tyto stroje nebyly navrženy pro boj. Aliance je používala pro přepravu těžkého nákladu na drsných světech jako Ryloth atd.
Stroj byl vysoce obrněn, aby on, i jeho náklad, snesli těžké planetární podmínky.
V ideálním případě A-A5 obsluhovali tři lidé, kteří se v průběhu dlouhé a náročné cesty střídali v řízení, zatímco zbylí spali.
Stroj mohl být naložen až 25 tunami nákladu a na skládajících lavicích v jeho výklencích mohlo bezpečně jet až 25 lidí, jelikož jeho silná obrana A-A5 dovolovala službu jako neozbrojený transport, čehož se také využívalo.
Mnoho A-A5 bylo použito pro bezpečné dopravení vojáků do cílové zóny, avšak kvůli nenápadnosti se na stroj nepřidávaly zbraně.
A-A5 nebyl používán pouze Aliancí. Tento stroj byl pro bezpečnou přepravu nákladu používán již během Klonových válek na mnoha planetách.

Divoký vesmír

28. listopadu 2009 v 11:36 | Desin Drowe |  Galaxie

Divoký vesmír

Divoký vesmír tvoří hranici Galaktické společnosti a rozděluje známé části Galaxie od Neznámých oblastí.
Divoký vesmír byl zkoumán po dobu mnoha let. Nyní je známo 90 planet ležících uvnitř.
Termín Divoký vesmír byl poprvé použit za doby Velkého Manifestního období, tedy za času, kdy se začala prozkoumávat část Galaxie jižně od Jádra.
Jak se tak to této oblasti stěhovali různí obyvatelé, začal být znám jako ''Plátek''
Po mnoho let se různorodé část Divokého vesmíru rozvíjely.
Jedním z posledních Palpatinových nařízení bylo podřítit region širšímu průzkumu. Divoký vesmír se od Neznámých oblastí liší tím, že je prozkoumán a má své vlastní hyperprostorové cesty, narozdíl od Neznámých oblastí, které zůstaly neprozkoumány.Nejdůležitější lokace:

Sektory: Sektor Gradilis

Regiony:
Pustiny
Území Triianiů
Výběžek Siritoku
Bludiště Rishi
Morellianské společenství
Mephoutské dominium
Území Kobothiů

Systémy:
systém Iego
systém Kamino
systém Shiva
systém Teth
systém Almania

Mlhoviny:
Mlhovina Utegetu

Hvězdokupy:
Hvězdokupa Minos
Hvězdokupa Parthovian

Nejdůležitější planety:
Adumar ( jeho příslušnost je sporná- leží na hranici)
Almania
Cattamascar
DNX-N1
Er'stacia
Esfandia
G'rho
Houche
Hurikane (sporné)
Kamino
Kesh
Koboth
Morellia
Needan
Plintep
Pochi
Shinbone
Shiva IV
Terminus
Teth
Trian
Zeta 0-9
Zigoola


Jakmile budou hotovy i planety, bude ke každé přidán odkaz na článek.

Sentepeth Findos

24. listopadu 2009 v 15:40 | Desin Drowe |  KNS-postavy
Sentepeth Findos

Během klonových válek, přesněji během obléhání Cato Neimodie, tento Neimodian sloužil jako poručík Separatistické droidí armády.
Na Cato Neimodii přikázal zaútočit na Kita Fista velkému počtu bitevních droidů.
Po smrti Nuta Gunraye a Runa Haaka na Mustafaru se stal ''vyjednaným'' Místokrálem Obchodní Federace.
''vyjednaným'' proto, že příslušníci Impériální vlády věděli jen málo o osudech bývalých členů Separatistů.
Ke konci klonových válek byl přinucen, aby neochotně podepsal smlouvu o poskytnutí zdrojů Obchodní Federace samo-dosazenému Císaři Palpatinovi.
Po těchto událostech byl stormtroopery převezen do neznámé lokace.


Star Wars: Epizoda III: Pomsta Sithů

22. listopadu 2009 v 19:55 | Desin Drowe |  Star Wars filmy
Star Wars: Epizoda III: Pomsta Sithů

Hlavní informace:
Režisér:George Lucas
Producent:Rick McCallum
Hlavní herci: Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi), Hayden Christensen (Anakin Skywalker), Natalie Portman (Senátorka Amidala), Christopher Lee (Hrabě Dooku), Samuel L. Jackson (Mace Windu), Ian McDiarmid (Nejvyšší Kancléř Palpatine)
Hudba:John Willams
Distributor:20th Century Fox
Datum vydání:19. Března 2005
Délka:144min.
Rozpočet:133 000 000 amerických dollarů ( Přibližně 240 000 0000 Kč)

Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů je 6 filem ve filmové sáze. V timeline zapadá na 3. místo.

,,Ještě než začnu s příběhem samotným, musím uvést pár slov, bez kterých by se žádný Star Wars nadšenec neobešel.
Začalo to 25. Března 1977, pokračovalo to dalších necelých 28 let a konečně to bylo tu. 19. Března se všichni fanoušci dočkali.
Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů vyšla konečně do kin. Tím dnem ožil tento svět jako nikdy předtím. Fanoušci vyrazili do ulic, mačkali se v dlouhých frontách, aby zažili něco, co už nikdy. Sága Star Wars, která si po 28 let existence získala mnoho fanoušků po celém světě, se měla uzavřít.
George Lucas, stvořitel tohoto skvělého světa, použil neuvěřitelných 133 000 000 Amerických dollarů, aby ukončil něco, co teprve začalo.... fanouškovské šílenství...
Ohlasy byly obrovské. Epizoda III lámala všechny rekordy, jak ve výdělku, tak v návštěvnosti. A ačkoli i já jsem se, v té době teprve desetiletý, těšil až tento film shlédnu, zároveň sem se bál. Vždyť to měl být poslední díl se světa Star Wars, který konečně ukončí Ságu.
A čeho sem se bál?
Aby to nebyl propadák.....můžu říci jediné....a mohu se přiznat...Nebyl. Den po Vánocích, tedy 25. Prosince, kdy sem tento film konečně uviděl jsem nebyl zklamán, ale nadšen.
Přesto však mé oči nezůstaly suché....''

Příběh:
Klonové války jsou v plném proudu. Velká Armáda Republiky a Separatistická Droidí Armáda bojuje téměř na každém světě.
Přesto to vše však brzy skončí. Skončí to tak, jak by to nikdo nečekal.
Celý film začíná velice svižně, koneckonců tak už je to tu zvykem že. Obi-Wan Kenobi a jeho bývalý Padawan přilétají na Coruscant, aby se připojili k záchranné akci.
Nejvyššího kancléře unesl Generál Grievous, který nyní prchá na své vlajkové lidi, Invisible Hand, do stínu.
Vidíme tedy první bojovou scénu. Obi-Wan a Anakin prolétají velkým bojištěm a to je podtrženo i vedlejšími efekty, které pocit umocňují. Bylo by přeci divné, kdyby v pozadí nic nevybuchovalo či nelétalo.
Ihned jak se Rytíři Jedi dostanou na palubu lodi, prozkoumají ji a po menších patáliích nejen s výtahem, (doporučuji shlédnout vymazané scény), se dostávají k Palpatinovi.
Následuje bojová scéna s Hrabětem Dookem, která by podle mě mohla být o něco delší, ale i přesto je velmi zdařilá.
Poté, co je Dooku zabit Anakinem, kterého k tomu podnítil (a zároveň tím také zpečetil jeho obrat na temnou stranu), Palpatine, jsou hrdinové zajmuti Generálem Grievousem, který následně prchá před překvapivě ozbrojenými Jedii.
Ihned, jak se jim podaří s polovinou lodě přistát, Anakin se dozvídá radostnou novinu o dítěti.
Po delší klidové sekvenci, kdy se dozvídáme hodně o Palpatinovi a o dalším vývoji Klonových válek, je Obi-Wan Kenobi vyslán na Utapau, aby zde zničil Grievouse, a Mistr Yoda vyráží na Kashyyyk, zatímco Anakin Skywalker musí sledovat Palpatina.
A právě nyní začíná akce, která skončí až titulky filmu.
Zatímco Yoda a Obi-Wan bojují na Kashyyyku a Utapau, Anakin odhaluje pravdu o Palpatinovi, kterou ihned donáší do Chrámu Jediů.
Mistr Windu ihned sestavuje tým Jediů a vyráží Palpatina zatknout. Ještě než se však tito hrdinové postaví v šermířském souboji Sithskému Lordovi, Obi-Wan si postupně probojovává cestu až ke Grievousovi. Nejprve se s naivním generálem střetne v šermířském souboji, ) v němž konečně pozná pravdu, a sice, že Mistrovi se nevyrovná), následně v nevyrovnaném boji, kdy se bojuje holýma pěstma.
Obi-Wan však Grievouse nakonec zabije, a může se tak vrátit do bitvy o Utapau.
Dostáváme se tedy zpět na Coruscant, kde se Mistři Mace Windu, Kit Fisto, Agen Kolar a Saesee Tiin setkávají s odhaleným Lordem Sidiousem.
Kolar a Tiin podle mého gusta odpadávají příliš brzy. Nenamluvíte mi, že zkušení Mistři, kteří strávili mnoho let životem Jediů, odpadnou tak snadno.
S Kitem Fistem už je to lepší, ale ne o moc. Podle mě tito tři Jediové odpadli jako Padawani proti Vaderovi.
Lucas však nejspíš chtěl vyzdvihnout umění Mace Windua, a tak je tento čokoládový Jedi mnohem tvrdším oříškem, na němž si sice Sidious zprvu vyláme zuby, ale velikou zradou jakoby mu Skywalker do huby nasadil protézu.
Ano, bohužel je to tak. Blížíme se k ději, který mají nejraději uctívači Temné strany, ale přesto je děj nadále napínavý jako trenky.
Skywalker umírá...rodí se Darth Vader, který se vydává do Chrámu Jediů...zničit je...všechny.
Sidious zatím startuje plán, který tak dlouho připravoval...spouští Rozkaz 66.
Tato smutná scéna nám odhaluje mnoho bojišť na rozlišných planetách a smrt mnoha Jediů, včetně Ki-Adi-Muundiho, Plo Koona a Ayaly Secury, jenom Yoda díky naivitě Velitele Greeho přežije.
A tak se s Obi-Wanem a Senátorem Organou setkávají na lodi Tantive IV, který mimochodem známe i ze čtvrté epizody, aby následně podnikli nebezpečnou misi do Chrámu Jediů.
A tak zatím co dva Jediové bojují v Chrámu, aby vyřadili vysílání, Bail Organa se vydává do Senátu, kde spolu s Padmé Amidalou nelibě naslouchá vzniku Impéria.
Jakmile je mise v chrámu zničena, Mistři Jediové se rozdělují, aby Sithy zničili.
Obi-Wan se vydává na Mustafar a Yoda do Palpatinovy kanceláře.
A právě nyní začíná nejlepší etapa filmu, dva šermířské souboje.
Jelikož je zbytečné rozepisovat průběh soubojů, napíši jen, že Obi-Wan je úspěšný, avšak nechává svého bývalého učedníka, nyní Lorda Vadera, zemřít v lávě, a tak ho později Císař Palpatine, který Yodu porazil, avšak nezabil, zachraňuje.
Dostáváme se tedy na konec filmu.
Na jedné straně někdo umírá...a na druhé rodí.
Anakin Skywalker definitivně hyne pod černou maskou, jeho potomci, Luke a Leia, se rodí. Padmé Amidala umírá. Její manžel ji v záchvatu vzteku duševně zranil. Nemá důvod žít.
Jediové se schovávají po celé Galaxii a stejně tak jsou rozděleni dva sourozenci.
Zatímco Leiu si Bail Organa bere na Alderaan, Luke je vzat na Tatooine, kde ho po následujících devatenáct let bude Obi-Wan opatrovat.
Impérium se rodí, Řád Jediů je mrtev. Ne však na dlouho. Bude obnoven.
Narodila se Nová Naděje.


Star Wars: Akademie Jedi série ke stažení

17. listopadu 2009 v 8:24 | Desin Drowe |  Star Wars Knihy
Skvělá, nezapomenutelná, excelentní série od K. J. Andersona. Tyto knihy už bohužel v ČR neseženete (já mám jen jednu).

http://uloz.to/3088318/akademie-jedi.rar Všechny tři díly v Jednom archivu.

Všechny knihy ve standardním formátu .doc Mělo by fungovat v každém programu.

Akademie Jedi 1: Hledání Jedi
Zatímco válka mezi Republikou a rozptýlenými pozůstatky Impéria pokračuje a galaxie stojí na pokraji převratných změn, dvě děti začínají odhalovat své schopnosti ovládat Sílu. V této době plné zmatků i objevů se začíná odvíjet pozoruhodný nový příběh Hvězdných válek…
Luke Skywalker podniká první kroky k založení akademie, ve které chce vycvičit nový řád rytířů Jedi. Han Solo a Chewbacca padnou do zajetí na planetě Kessel a jsou donuceni pracovat v bezedných hlubinách dolů na koření. Když se jim podaří uniknout, v zoufalství prchají do tajného imperiálního výzkumného střediska uprostřed shluku černých děr - a vymění tak jedno nebezpečí za jiné, mnohem hrozivější… Luke na Kesselu nachází stopu svých dvou přátel, ta ho však dovede ke strašlivé zbrani, schopné zničit celou sluneční soustavu. Je to smrtící plavidlo zvané Drtič sluncí, které vynalezl samotářský génius a které nepilotuje nikdo jiný než Han Solo…

Akademie Jedi 2: Temný učedník
Zatímco válka mezi Republikou a rozptýlenými pozůstatky Impéria pokračuje a galaxie stojí na pokraji převratných změn, dvě děti začínají odhalovat své schopnosti ovládat Sílu. V této době plné zmatků i objevů se začíná odvíjet pozoruhodný nový příběh Hvězdných válek…
Admirál Daala porušila Pax Republica a se svou imperiální flotilou vede partyzánskou válku proti mírumilovným světům. Nyní ohrožuje oceánský svět, jenž je domovem admirála Ackbara. Ale zatímco zuří bitva o planetu, v Lukově Akademii Jedi se náhle objeví daleko větší hrozba: velmi nadaný mladý student Kyp Durron začne příliš propadat temné straně Síly… Kyp, který ve své zbrklosti touží zbavit vesmír všech konfliktů, se zmocní nesmírně ničivé zbraně - Drtiče sluncí - a hodlá s ní pokořit nepřátele Nové republiky. A když se nakonec Luke Skywalker svému vzbouřenému učedníkovi postaví, rozpoutá se kolosální souboj jediských schopností. Jenže Kyp Durron má na své straně temného a velmi nebezpečného spojence… a hrozí, že spolu s ním se mu podaří mistra Jedi porazit.

Akademie Jedi 3: Nositelé Síly
Nová republika pokračuje ve svém boji o bytí a nebytí, avšak mocní příznivci Impéria chtějí připravit o život mladé naděje světlé strany Síly, které představují novou generaci rytířů Jedi. K nim patří i dvojčata Hana a Leiy Solo. Luke Skywalker, bezmocný ve svém stavu mezi životem a smrtí, bojuje na duševní rovině o přežití a snaží se psychickou silou spojit s dvojčaty. Leia se vypraví na smrtelně nebezpečnou misi proti agentům Impéria, kteří doufají, že se jim podaří zničit třetí dítě manželů Solových - malého Anakina, kterého rodiče ukryli na planetě Anoth. Lukův bývalý oblíbenec Kyp Durron se mezitím chystá rozpoutat apokalypsu pomocí děsivého Drtiče sluncí, přesvědčen, že jedná v zájmu dobré věci. Han s pokusí přimět Kypa, aby se vymanil z vlivu temné strany Síly a získal zpět ztracenou čest. Aby to Kyp dokázal, musel by s Drtičem sluncí podniknout sebevražedný útok proti prototypu obávané Hvězdy smrti. Han však ví, že zvítězit v tomto boji je téměř nemožné… dokonce i tehdy, kdyby Luke Skywalker stál po jejich boku!

Star Wars: Boba Fett série ke stažení

17. listopadu 2009 v 8:14 | Desin Drowe |  Star Wars Knihy
Dovolil jsem si přidat vám sem nějaké ty knihy, jelikož komixů je tu dost a knih mám poměrně hodně koupených (něco přes 20).
Navíc jich mám hodně v AJ v PC, takže ty pomalu, ale jistě překládám. Pravidelně se dívejte do rubriky Star Wars-Knihy, jelikož budou nyní pravidelně přibývat.
Pokud stojíte o nějakou knihu i v AJ, napište si, protože já mám téměř všechny a ty co nemám seženu bez problémů!!
Pokud by někdo měl zájem podílet se na překladu, ať mi napíše komentář s emailem a dohodneme se. Tito lidé bývají velmi ctění.
Totéž platí o blogu, jelikož na něm stále pracuju sám :((((
Hledal jsem na internetu a nakonec jsem vám našel následující knihy:http://uloz.to/3088348/boba-fett.rar Všechny knihy v klasickém formátu .doc !!! Všechny díly v jednom archivu.

Boba Fett 1-Boj o přežití
Počet stran:157
Timeline:22 BBY
Boba Fett 2- křížová palba
Počet stran:133
Timeline:22 BBY (měsíc po Geonosis)

Boba Fett 3- Labyrint klamu
Počet stran:137
Timeline: 22 BBY ( 1,5 měsíce po Geonosis)


Boba Fett 4- Lovený
Počet stran:153
Timeline: 22 BBY (2 Měsíce po Geonosis)


Boba Fett 5- Nová hrozba
Počet stran:139
Timeline:19,5 BBY


Boba Fett 6- Pronásledování
Počet stran:126
Timeline:19.5 BBY


Boba Fett: Praktický muž
Počet stran:66
Timeline: 24-25 ABY

Info

13. listopadu 2009 v 19:17 | Desin Drowe |  News
Vážení čtenáři. Vzhledem k tomu, že právě pracuji na překladu několika komixů pro vás, je práce na blogu dočasně omezena.
Avšak vzhledem k nastávajícím prázdninám vás slibuji velkou dávku nových článků.
Prosím komentujte a pokud chcete nějaký článek, napište si o něj.

Klonový zabiják

11. listopadu 2009 v 15:34 | Desin Drowe |  Armáda Republiky-pěchota
Klonový zabiják byl vskutku ojedinělým druhem klonového vojáka. Byli navrhnuti samotným Nejvyšším kancléřem Palpatinem během klonových válek.
Sithský lord potají a doslova všem na očích vytrénoval vojáky, kteří měli mít konečnou převahu na Jedii.
Zabijáci byli trénováni speciálně pro boj proti Jediům používáním formy Teräs Käsi. Během cvičných duelů s Padawany si vojáci mnohonásobně rozvinuli smysly jako rychlost, předvídání útoků nebo schopnost odolávat duševním trikům Jediů.
Klonoví zabijáci byli vybaveni upravenou klonovou zbrojí 2. fáze, která je nijak neomezovala v pohybu, tato zbroj měla na loktech připevněny dvě dvojité vibročepele, což jim umožňovalo lepší útoky.
Tyto čepele byly mimo boj zasunuty ve zbroji a vysunuty byly až během boje. mimo jiné byli navléknuti do dělené kamy, z nichž každá měla jeden váček, a dvěma blasterovými pistolemi.
První nasazení zažili během konce klonových válek, kdy měli jasný úkol- zničit Jedie. Jednotka těchto vojáků byla také poslána do Chrámu Jediů, kde měla vypomoci 501. legii a Darthu Vaderovi. Jakmile byl chrám vyčištěn od všech Jediů, Vader aktivoval maják v komunikačním centru, aby přilákal zbylé Jedie.
Právě na ně ukryti v chrámu čekali zabijáci, aby je mohli bez problémů zabít. Tato skupina byla zabita Obi-Wanem Kenobim poté, co ho přepadla v Chrámu Jediů. Kenobi je však všechny porazil, a tak s Yodou mohli změnit vysílání a zachránit tak mnoho Jediů.


Tyffix

9. listopadu 2009 v 19:46 | Desin Drowe |  Řád Jedi
Tyffix byl Mistr Jedi z rasy Gandů. Během Klonových válek sloužil jako Generál.
Jeho Padawanem byl Cal, kterého naučil, že přežije jedině když pochopí válku. Mistr Tyffix byl zabit po boku Mistra Tyra výbuchem bomby v Republikovém velitelství.
Ještě než byli oba Mistři zabiti, stihl zachránit oba Padawany tím, že je Sílou odstrčení vytlačil z místnosti.

Tyr

9. listopadu 2009 v 19:41 | Desin Drowe |  Řád Jedi
Tyr je muž pocházející z rasy Weequayů. Byl to mistr Jedi a Generál během Klonových válek.
Jeho Padawankou byla Pix.
Tyr byl zabit společně s Mistrem Tyffixem na planetě Thustra výbuchem bomby.

Star Wars: Starfighter

6. listopadu 2009 v 12:04 | Desin Drowe |  Star Wars hry
Hra Star Wars: Starfighter je příběh o třech pilotech z planety Naboo těsně
před Invazí na ní.
V mnoha levelech si zahrajete proti všemožným droidům Obchodní Federace. Čekají na vás rozlišné mise.
Bránění konvoje, vesmírná bitva, obrana Naboo atd. a to nejen ve vesmíru, ale také v atmosféře.
Pro hraní doporučuji joystick (není nutný, hra jde hrát v pohodě i na myši)

Opište tři písmena v kontrolním kodu a dostanete se na rapidshare.


Star Wars: Jedi Knight: Dark Forces II download

6. listopadu 2009 v 9:32 | Desin Drowe |  Star Wars hry
Druhý díl v sérii Jedi Knight vyšel roku 1997. Jak jsem však již mnohokrát opakoval, ty starší hry jsou mnohdy příběhově lepší, než ty nové.
Máme tu další hru pro památníky, fandy Star Wars, anebo pařany co hrají úplně vše.
Ve hře si zahrajete na nám velmi dobře známého Kyla Katarna roku 5 po bitvě o Yavin. Na hru příběhově navazuje hra Jedi Knight: Mysteries of the Sith, která je jejím samostatným datadiskem, a kterou jsem vás představil před měsícem.