Mistr Yoda

25. srpna 2009 v 12:11 | Desin Drowe |  Řád Jedi

Mistr Yoda


Datum narození/úmrtí:896 BBY/4 ABY
Barva světelného meče:Zelená
Výška:66 cm


Mistr Yoda byl jedním z nejlepších Jediů celé historie Galaxie.Byl známý svou moudrostí,tím jak uměl používat Sílu a svůj světelný meč.
Yoda za svého mládí ani zdaleka netušil to,že je citlivý na Sílu.Zjistil to poté,co se se svým lidským přítelem vypravil ve staré lodi ze své rodné planety,jejich lod' však byla během letu těžce požkozena asteroidem a oni tak strávili mnoho času ve vesmíru.
Nakonec se svou lodí ztroskotali na bažinaté planetě pokryté mlhou,zde také pobyli nějakou dobu dokud nenarazili na Mistra Jedie N'Katu Del Gormu,který Yodu poté trénoval.
V roce 796 BBY byl Yodovi přidělen titul Mistra a on tak začal trénovat svého prvního z mnoha Padawanů.
500 BBY ztroskotal s lodí Chu'unthor na planetě dathomir kde musel spolu s dalšími Jedii bojovat se zdejšími čarodejnicemi.
482 BBY Yoda cestoval na Kushibah,kde hledal nového učedníka,který se jmenoval Ikrit.400 BBY se po odchodu Beldoriona stal jedním z nejmocnějších Jediů a byl srovnáván s Nomim Sunriderem a Thonem kteří žili 3500 let před ním.
171 BBY když Yoda cestoval na Ord Cestus a zachránil X'Tinga byla mu věnována 70 cm vysoká socha v X'Tingské síni hrdinů.
102 BBY byl svými rodiči přiveden do Chrámu Jediů Hrabě Dooku,který se stal Yodovým Padawanem,v pozdějších Dookuových letech se mu v duelu vyrovnali pouze Yoda s Macem Windu.
Během Invaze na Naboo v roce 32 BBY nakonec Obi-Wan Kenobimu povolil trénovat Anakina Skywalkera.
V bitvě o Geonosis zachránil Jedie v aréně tím,že přiletěl s klony právě včas.Yoda velel Republikovým silám a utkal se se svým bývalým učedníkem Dookem a nebýt Yody Anakin Skywalker ani Obi-Wan Kenobi by setkání s Dookem nepřežili.
Yoda byl během Klonových válek na mnoha misích,které by ostatní Jediové nepřežili a byl jedním z pár Jediů,kteří přežili Rozkaz 66.
Mistr Yoda s Obi-Wanem Kenobim se setkali na lodi senátora Organy zvané Tantive IV. a vymysleli spolu plán jak zachránit přeživší Jedie.
Poté co se dostali do Chrámu rozdělili se a Yoda se utkal s Lordem Sidiousem,se kterým svedl vyrovnaný duel,nakonec se ale stáhl a stáhl se do ústraní na planetu Dagobah,kde kryl velice silnou auru temné strany Síly.
Když Luke Skywalker na radu Obi-Wana Kenobiho dorazil na Dagobah stal se Yodovým učedníkem,ale Yoda kvůli své smrti nedokončil zcela jeho výcvik i když to,co mladého Skywalkera naučil stačilo na to,aby byli poraženi Sithové Darth Vader a Darth Sidious,a aby Luke založil Nový řád Jedi.
Yoda umřel 4 roky po bitvě o Yavin IV.Díky tomu,že byl mocný v Síle splynul se Sílou v jedno a dlouho radil Skywalkerovi jako duch Síly.
Yodova poslední slova byla ,,Luku,své schopnosti musíš později předat dalšímu Skywalkerovi''

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Yoda xD Yoda xD | 18. srpna 2010 v 11:49 | Reagovat

Super byla scéna jak Yoda s Obivanem útočili na tu knihovnu..!

2 Darth Mean Darth Mean | 4. října 2010 v 22:15 | Reagovat

me se nejvic libilo jak sel proti palpimu

3 Morell Morell | Web | 24. února 2011 v 19:31 | Reagovat

Ještě ti tu chybí, že váží 17 Kg. ;-)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama