Luke Skywalker

28. srpna 2009 v 8:54 | Desin Drowe |  Nový Řád Jedi
Luke Skywalker

Národ:Člověk
Barva meče:Modrá,později zelená
Výška:172 cm
datum narození/smrti:19 BBY,/mezi 43 a 147 ABY


Luke Skywalker byl legendární voják a především Rytíř Jedi,který pomohl porazit Galaktické Impérium a založit Novou republiku a Nový řád Jedi.
Narodil se roku 19 BBY senátorce z Naboo Padmé Amidale a sešlému Jedimu Anakinu Skywalkerovi spolu se svou sestrou přišli na svět na základně na asteroidu Polis Massa.Obi-Wan i Yoda věděli,že by hrozilo nebezpečí jak jemu,tak jeho sestře,a proto byl uschován na Tatooine na farmě strýčka Owena a tety Beru.
Během svého života v rodině Larsových byl chráněn Obi-Wanem Kenobim,který žil nedaleko od něj.
Do Galaktické Civilní války se připletl poté,co se strýčkem koupili dva protokolární droidy,kteří v sobě měli plány Hvězdy smrti.
Luke se setkal s Obi-Wanem poté,co byl napaden Tuskeny.Společně objevili zničený sandcrawler Jawů a poté,co byli Larsovi zabiti vydal se s Obi-Wanem do Mos Eisley kde se zapletli do přestřelky a odletěli s Hanem Solem a jeho přítelem Chewbaccou na Alderaan.
Během cesty na Alderaan ho Obi-Wan naučil základy Síly.
Alderaan byl však zničen a Millenium Falcon byl vtažen do Hvězdy Smrti.
Na palubě Hvězdy Smrti s Hanem Solem a Chewbaccou osvobodili Princeznu Leiu Organu a podařilo se jim uprchnout,ovšem bez Obi-Wana.
Na základně rebelů na Yavinu 4 se stal oficiálním členem Aliance.Na Yavinu 4 strávil spoustu času trénováním na simulátorech a byl zabit jen dvakrát-měl nejlepší výsledky ze všech pilotů.
Vanden Willard byl okouzlen jeho schopnostmi a přijal ho do Červené eskadry-Luke letěl ve Willardově osobním X-Wingu.
Během Bitvy o Yavin po zničení obou lídrů eskader na sebe vzal úlohu zničení Hvězdy Smrti a díky Hanu Solovi a Kenobimu při použití Síly ke koncentraci zničil Hvězdu Smrti protonovým torpédem.Za tuto akci byli vyznamenáni medailí za statečnost.
Mnoho měsíců po zničení Hvězdy Smrti se setkal s piráty a imperiály,musel osvobozovat Leiu Organu,nebo pomáhat v důležitých bitvách.
Zažil například bitvu o Jabiim,Kalist VI,nebo o planetu Kiva.
Na Kalistu VI.potkal svého přítele z dětství Janka Sunbera,který nyní byl poručíkem v Imperiální armádě-toto setkání skončilo málem zničením celé flotily Aliance.
Roku 3 BBY na ledové planetě Hoth málem nepřežil setkání s Wampou,ale zotavil se v bactové nádrži a bojoval ve sněžnémspídru proti Impériu.
Po jeho sestřelení jako správný Jedi efektivně zničil AT-AT ze země.Poté,co poslední transport odletěl z planety vydal se ve svém X-Wingu na planetu Dagobah.
Na Dagobahu byl cvičen mistrem Yodou ve směrech Síly a praktikách Jedie.Jeho výcvik však nebyl dokončen,jelikož se dozvěděl o nebezpečí do kterého se dostali Han Solo a Leia Organa a odletěl na Bespin do Oblačného města.
V Oblačném městě se utkal s Darthem Vaderem a v souboji přišel o svou pravou ruku.Darth Vader mu řekl,že je jeho otec,na což skočil do vzduchové šachty a musel být vyzvednut svými přáteli.
Na palubě fregaty Nebulon-B2 mu ruka byla nahrazena kybortickou paží.Po mnoha pokusech osvobodit Hana Sola ze spárů Bobby Fetta přišla konečně největší šance-Han Solo se nacházel na trvalo v Jabbově paláci.
Luke spolu s Leiou a Landem osvobodili Hana Sola z jeho zajetí-Skywalker se musel utkat s rancorem,aby vůbec přežil.
Nedlouho poté se Skywalker vrátil na Dagobah,aby dokončil svůj Jedijský výcvik.Od Yody se dozvěděl,že Vader je opravdu jeho otec a po Yodově smrti mu Obi-Wan řekl,že pro to,aby se stal Jediem se musí znovu utkat s Vaderem,také mu řekl,že Leia je jeho sestra.
Luke se vrátil k flotile rebelů,která právě chystala útok na druhou Hvězdu Smrti a připojil se k jednotce,která měla zničit pozemní štít na lesnatém měsíci Endoru.
Luke cítil Vadera na palubě Executoru a prohlásil,že jeho přítomnost ohrožuje tuto misi.
Poté,co byli přivedeni do vesnice ewoků se od skupiny vedené generálem Solem odpojil a ještě předtím,než odešel oznámil Leie to,že jsou souozenci,poté se vydal Vaderovi doufajíc,že je v něm dobro.Vader ho vzal jako vězně,ze kterého se měl stát Sith na palubu Hvězdy Smrti do pokoje Imperátora.
Před Imperátorem se opět utkal s Darthem Vaderem a poté,co ho rozčílil slovy:,,Jestli se k nám nepřidáš ty,možná se k nám přidá tvoje sestra''.
Luke na Vadera zaútočil plný hněvu a po souboji mu usekl pravé zápěstí,naštěstí si ale uvědomil,že použil mnoho vzteku a odmítl Vadera zabít.
Imperátor na něj použil Sílu jako blesky a chtěl ho zničit.Potvrdila se však Lukov doměnka,že ve Vaderovi je dobro-Vader pohled na svého umírajícího syna nesnesl a hodil Imperátora do nedaleké šachty,čímž obětoval svůj život za Lukův.
Luke se ho snažil zachránit,ale to se nedalo,těsně unikl z vybuchující Hvězdy Smrti a i se svým otcem se vrátil na Endor.
Po bitvě o Endor se Luke stále zmapatovával ze svého zranění způsobené blesky,Luke zachránil Wedge Antillese z jistého zranění,nebo smrti.Antilles obdržel zprávu,že stanice na Bakuře se má zlikvidovat.
Skywalker vedl jednotky Aliance proti Ssi-ruukům.Luke a jeho sestra zorganizovali smlouvu s impériem,které jim pomohl nepřátele zničit.
Bo bitvě o Bakuru Luke vedl eskadru Rogue na pátrací misi na Corellii,Skywalker musel využít své síly Jedie k odražení útoku Generála Weira,po této bitvě Luke předal velení eskadry Rogue Wedgovi.
Luke se od roku 4 ABY zajímal o Jedie a hledal po celé Galaxii nějaké stopy po nich.Stále byl odhodlán založit Akademii Jediů,kde by trénoval nové přírustky a obnovit tak Řád Jedi.
Během své návštěvy na planetách Iskalon a Shawken,během této mise potkal Iskaloniána jménem Kiro,který byl citlivý na Sílu a Luke doufal,že ho bude moci vycvičit v Rytíře Jedi.
Luke měl při výcviku nových Jediů strach z toho,že by mohli propadnout Temné Straně a mohli by se tak stát novými Darthy Vadery.
Během velké Bitvy o Mindor byla lod',z které Luke řídil Novorepublikové jednotky rozdělena na tři kusy.Luke tam musel použít Sílu k tomu,aby přežil pád na povrch planety,Luke se poté dobrovolně vzdal Cronalovým vojákům.
Během této mise odhalil Nicka Rostua a Kara Vastora,kteří byli Cronalem kontrolováni.Poté,co se u z Mindoru vrátil.6 měsíců po návratu rezignoval na post Generála Nové republiky.
Když byla jeho sestra Leia Organa unesena Hanem Solem vydal se Luke spolu s princem Isolderem,kteerý byl její nápadník na planetu Dathomir,kde se Solo ukrýval.
Dathomir byl však pod kontolou zbytku Impéria diktátora Zsinje a vesmír byl blokvaný.Luke použil Jedijský trans,aby ho nezaměřili senzory a i s Isolderem se na planetu dostal.
Luke zde objevil lod' Jediů,která zde ztroskotala před půl stoletím a při jejím průzkumu byl napaden čarodějkou Teneniel Djo,která je zavedla do vesnice,kde se nacházel i Solo s Organou,robotem C-3PO a Chewbacca.
Po dohodě se klanovými sestrami se parta vedená Lukem vydala pro součástky do lodi,aby mohli porouchaný Falcon opravit a odletět tak.
Luke dovedl partu do opuštěné imperiální věznice,kde vládly zlé Sestry Noci používající temnou stranu Síly a jejich sloužící opuštění otroci.
Lukovi se s ostatními podařilo součástky získat a měli tak naději na přežití.Sestry noci však zaútočili na Klanové sestry a Luke se musel obětovat,aby mohly být součástky donešeny k Falconovi.
Spolu s ochočenými rancory dobyl jedno z imperiálních středisek určených pro blokádu pevnosti Klanových sester a poté šel Klanovým sestrám na pomoc proti Sestrám Noci.
Luke byl při setkání s nejmocnější čarodějkou málem zabit a teprve ted' poznal pravé účinky Síly-Síla ho vyléčila sama z jisté smrti.
Luke po zotavení usedl do kokpitu Falconu a zachránil Hana Sola,který se chtěl čarodějkám vzdát(více Star Wars:Námluvy princezny Leiy).
Roku 10BBY poklekl před navrátilým Imperátorem a podlehl Temné straně Síly a sloužil pod impériem jako Vrchní velitel imperiální flotily.Poté však s klonem Palpatina bojoval a vrátil se zpět ke Světlé straně.
Po získání Dathomiru a smrti Zsinje byl Luke přítomen na svatbě Leiy Organy a Hana Sola.
19 ABY spolu s Marou Jade bojoval proti navrátilému Velkoadmirálu Thrawnovi.
Během invaze Yuuzhan vongů byl klíčovou postavou k jejich poražení a narozdíl od jiných se nebál prozkoumat jejich zvláštní techniky.
Oženil se s Marou Jade a roku 26 BBY se jim narodil syn Ben.
V určitý okamžik před 147 ABY Luke zemřel a jeho duch se spojil se Sílou,stejně jako otec a jiní Jediové.
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Tod Tod | 25. prosince 2010 v 12:45 | Reagovat

Máš tam chyby,prohlédni si letopočty.Pleteš si ABY a BBY

2 šumachr šumachr | 4. května 2011 v 23:24 | Reagovat

v které knize Luke vlastně podlehl temnéé síle a přidal se k nim? Ráda bych si ji přečetla.

3 starwarsdatabank starwarsdatabank | 8. května 2011 v 13:39 | Reagovat

V komiksu Temné Impérium (Dark Empire)

4 Regina Regina | 13. února 2012 v 10:52 | Reagovat

[2]:Asi to nebolo v knihe ale v komikse, ani ja taku knihu nepoznam, a podlahol cisarovi, ktory si ho tam pomocou sily teleportoval, neskor aj jeho sestru, skus hladat slova ako galakticka zbran, Eclipse I a II a podobne, o tie vecicky tam islo

5 Lory Lory | Web | 21. května 2013 v 20:55 | Reagovat

Jů já Luka miluju!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama