Generál Grievous

29. srpna 2009 v 12:02 | Desin Drowe |  KNS-postavy
Generál Grievous

Domovská planeta:Kalee
Druh:Kaleesh
Výška:216 cm
Barva světelných mečů:Dva zelené,dva modré(meče získal zabitím Jediů)

Narodil se pod jménem Qymaen jai Sheelal,během Klonových válek byl nejvyšším generálem separatistické droidí armády.
Původně byl druhu Kaleesh z planety Kalee.Kalee byl právě ve válce s Huky a byli tedy v konfliktu zvaném Hukská válka.
Qymaen se rychle naučil umění války a naučil se střílet s tzv.slaughter pistole(vrhala projektily,které vybuchovaly).
Během Hukské války zabil mnoho Huků a pro jeho lid se stal uznávyným bojovníkem.Když se setkal se ženou jeho druhu Ronderu Iij Kummar mystriní mečů unikli jen těsně smrti rukou Huků.Se zlomeným srdcem nenáviděl z celé své duše Huky.Následován nejlepšími bojovníky dobyli planetu Huk.
Hukové se však obrátili na pomoc k Republice a Kaleeshové byli Jediem zahnáni zpět.
Posedlý pomoci jeho lidu uzavřel dohodu s Bankovním klanem.Poté co zjistil,že byl Kalee znovu napaden Huky toužil po odvetě.
Předseda Bankovního klanu San Hill spolu s Hrabětem Dooku zařídili,aby na palbubě Grievousova raketoplánu Martyr byla bomba.
Grievous byl kriticky raněn,ale žil,Hill přichystal finální část jeho plánu a Kaleeshan byl přeměněn na kyborga a stal se tak potenciální zbraní ve válce,kterou Dooku chystal.
Grievous se stal nejvyšším Generálem a po tři roky zabíjel Republiková vojska a Jedie.Dooku ho vycvičil v umění bojování se světelným mečem.
Grievous bojoval v mnoha vítězných bitvách jako byly:Bitva o Hypori,Fallen,Togoria a rada separatistů si pochvalovala jeho velení.
V posledním roce Klonových válek v roce 19BBY vedl flotilu a unesl Nejvyššího Kancléře Palpatina.V bitvě o Coruscant poté se svou vlajkovou lodí Invisible Hand utíkal před Jedii,avšak utéct se mu nepodařilo a Grievous bez zabitého Hraběte Dooku uprchl do Vnější soustavy na planetu Utapau.
Rada separatistů měla velké obavy ze ztráty Hraběte Dooka,Grievous je tedy poslal na planetu Mustafar nedaleko od Utapau.
Byl zabit nedlouho poté,co se Obi-Wan Kenobi s 212.Útočným batalionem objevili na Utapau,konec války následoval chvíli po jeho smrti.
Po Grievousově smrti bylo jeho mrtvé tělo využito k výrobě droida N-K Necrosis.Droid byl zničen chvíli po své výrobě.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama