Srpen 2009

Velmi důležité

29. srpna 2009 v 20:34 | Desin Drowe
Tento blog je určen pouze a jen pro Star Wars fandy. Pokud nejste jedním z nich, je docela možné, že zde nenaleznete nic pro vás zajímavého.
Pokud se vám na tomto blogu nelíbí tak na něj jednoduše nevstupujte(Pokud nejste Star Wars fanda nemáte pro to ani důvod, jelikož nám nerozumíte!)
Jestli chcete vyjádřit svůj odpor k blogu tak ho prosím nepište do komentářů, ale do Zprávy Autorovi(týká se to i vašich různých soutěží) a nekažte nám tak prosím diskuze o našich článcích a světě.
Pokud se vám zde nelíbí z jiného důvodu, tak sem jednoduše nevstupujte.
Pokud máte nějaký problém ohledně nějaké chyby, nebo nějakou poznámku, ba dokonce přání, napište váš vzkaz do rámečku ''Zpráva autorovi'' A já slibuji, že se vám POKUSÍM! vyhovět.


Také bych chtěl obeznámit s tím, že hledám ''Pomocného redaktora'' .Kdo by měl zájem jsem mu rovněž k dispozici.


DĚKUJI
DĚKUJI
DĚKUJI

DESIN

Droid č.1138

29. srpna 2009 v 12:18 | Desin Drowe |  KNS-postavy

1138

1138 byl droid sloužící pod velením OOM-9.Droid byl jedním z mnoha droidů vícekrále Nuta Gunraye,kteří byli určeni k okupaci Naboo.
1138 následoval OOM-9 do Bitvy o Naboo,kde se droidé Obchodní Federace setkali s Gungany pod velením Generála Jar-Jara Binkse.
Když byli gungané poraženi 1138 byl jedním z droidů,kteří zajmuli Generála Binkse a Kapitána Roose Tarpalse.
Když byla řídící lod' zničena 1138 byl stejně jako ostatní droidé deaktivován a zničen.


Droidí komando

29. srpna 2009 v 12:15 | Desin Drowe |  KNS-pěchota
Droidí komando

Droidí komanda byla speciálně navržena pro likvidaci důležitých cílů,kde se obyčejní droidi nemohli uplatnit.
Tito droidé pocházeji ze stejného modelu jako jejich předchůdci B1 bojoví droidi,ale byli o mnoho výkonější,odolnější a hlavně chytřejší.Jejich hlasy byly o něco hlubší a jejich velkou výhodou bylo,že je dokázali napodobit.
Pro plnění misí používali své vysoce výkonné blastery.Přesněji byli vybaveni blastery E-5,taktovkou Stun,která byla nelegální,vibro čepelí a granáty s výbušninami.
Tito droidé byli použiti pro operaci na měsící Rishi,kde byli použiti na zlikvidování zdejších klonů a měli tak umožnit tajný útok na Kamino,jejich mise však byla překažena Velitelem Codym a CPT.Rexem,kteří přileteli na inspekci.
Objevili se také v bitvě o Ryloth,kde však nesehráli důležitou roli.Jejich nejdůležitější role byla v osvobození Zira Desilijice,když byli ve skupině,kterou vytvořil Cad Bane.

MagnaGuard

29. srpna 2009 v 12:13 | Desin Drowe |  KNS-pěchota
MagnaGuard

IG-100 neboli Samo-motivující heuristicky programovaný droid byl ten nejlepší droid jakého Separatisté vůbec měli.
MagnaGuard byli droidi objednaní hrabětem Dookem pro účel ochrany generála Grievouse,někdy doprovázely také Dookua.
IG-100 byli mnohem chytřejší i silnější droidi,kteří měli být jakýmysi separatistickými Jedii.
Fakt byl takový,že proti klonům a jednotkám ozbrojenými zbraněmi jako jsou blastery byli velice účiní.Proti Jediům se ale nemohli rovnat silou,inteligencí a hlavním nedostatkem-nedokázali samozřejmě používat Sílu.
Dvoumetroví droidi s sebou většinou nosili elektrohole vyrobené z ocele látky phriku,která byla jediná známá tím,že odolá světelným mečům.
Jednotky IG-100,které nebyly určeny pro ochranu Grievouse s sebou většinou nosily střelné zbraně jako Buldog,RD-4 vrhače granátů,nebo proti tankové střely.
IG-100 byly vyráběny v několika barvách-modré,alabastrové,světle šedé,nebo černé a byly vyrobeny tak,aby byly schopni bojovat i s maximálním poškozením.


Shedao Shai

29. srpna 2009 v 12:11 | Desin Drowe
Shedao Shai

Shedao Shai byl Yuuzhan vongský válečník a velitel,který vedl Yuuzan vongy po porážce Praetorite Vongů vedených Prefektem Da'Garou.
Byl respektovaný a zkušený.Jak šli Vongové hlouběji do územín Nové republiky měl svoji vlastní agendu.
K velení dobývání Galaxie se dostal proto,že jeho děd před padesáti lety!Tedy za doby Staré republiky!!Se Yuuzhan vongové dostali do Galaxie(na planetu Bimmiel) k průzkumu,jeho děd Mongei Shai zde zůstal,aby pomocí Vilipa jim podával hlášení a také zde skonal.
Nedávno před samotnou invazí sem vyslal své příbuzné Neiru a Dranaeho Shai,ti však byli zabiti Corranem Hornem(ten byl po boji otráven,ale Ganner Rhysode ho zachránil a Corran byl vyléčen Bactou)Shedao chtěl partu Jediů vyzkoumat a studovat je ti už ovšem byli z Bimmielu pryč.
Velitel se chtěl pomstít a s narůstajícími vítězstvímu Vongů lovil Jedie.
Asi 4 měsíce po prvním kontaktu navštívil Shaie na planetě Dubrillion senátor Elegos A'Kla,senátor yl díky své odvaze uctíván a proto ho nezabili,ale hodně se toho navzájem naučili.
Ovšem když mu A'Kla řekl o Corranu Hornovi a otom,co se stalo na Bimmielu Shai ho zabil.
Toto zjištění pohánělo Shaie k pomstě mezi Velitelem a Jediem.
Rozuzlení se konalo v Bitvě o Ithor.
Na Ithoru Shaiovi Vongové bojovali proti Nové republice a Imperiálnímu zůstatku.
Pozemní útok Yuuzhann vongů byl poražen,ale to nezabránilo Shaiovi v duelu s Corranem Hornem.V krvavém a vyčerpávajícím duelu byl Shai poražen.
Jeho následovníkem se stal Deign Lian.Ten však zemřel chvíli(asi hodinu) po něm.

B-1 bojový droid

29. srpna 2009 v 12:09 | Desin Drowe |  KNS-pěchota
B-1 bojový droid

Přiřazení:Bojový droid
Velikost:1,91 m vysoký
zbraň:obyčejný blaster
Ovládání vozidel:AAT,STAP,MTT,Trade federation battleship
Příslušnost:Separatisté,v malém počtu celá Galaxie.
Výrobce:Baktoid Combat Automata.


I když jsou to hloupí vojáci,jsou to dobří vojáci,jsou lehce kontrolovatelní ze své řídící lodi a byla to právě Invaze na Naboo,po které se ukázala nejen efektivita droidů ale také jejich zloba proti nepřátelům.
Právě proti mírumilovnému lidu Naboo se ukázalo,jak rychle dokáží droidi obsadit planetu.Tyto ''chodící kostry'' naslepo splní všechny rozkazy od jejich komandérů,nebo z řídící lodi.
Bojoví droidi jsou vysocí vyzáblí a vypadají skutečně jako kostry,ozbrojeni jsou jen slabými blastery a jen ve velkém počtu překonají nepřítele obvykle v poměru 20:1 a se ztrátami mnohem většími než nepřítel narovinu ale můžeme říci,že jejich ztráty až tolik nemrzí,protože jsou levní (a přesto narozdíl od Super bojových droidů mohou řídit hodně strojů).
Jsou rozlišeni barvami-Modří jsou piloti,červení ochranka,žlutí komandéři,podle okolí jsou zbarveni řadoví vojáci a rudě droidi s bazukami.
Po vzestupu Impéria byli droidi Seperatistů deaktivováni,avšak používali se ještě dlouho poté jinými soustavami.


PLEX Trooper

29. srpna 2009 v 12:06 | Desin Drowe |  Aliance - pěchota
Plex trooper

Byli to vojáci rebelů,kteří se specializovali na ničení vozidel,nebo velkých skupin nepřátel svými proti tankovými zbraněmi.
Mnoho z nich se uplatnilo během bitve o Yavin 4 a Mygeeto,kde bylo bojiště zaplněno imperiálními vozidly.
Užívli těžké zbraně jako HH-15 pro zničení pozemních i vzdušných vozidel a zbraně bylůy podpořeny HX2 protipěchotnímy minami a tepelnými detonátory,pro obranu před pěchotou přenášeli typické blastery.
Kvůli své zbroji,která vydržela více než zbroj normální pěchoty se vojáci po bojišti pohybovali pomaleji.
Jejich uniforma byla uzpůsobena tak,aby se v ním dalo přenášet dostatek munice.Uniformu byly dopln'eny helmami,které byly vyztužené,aby vydrželi explozi jejich vlastních zbraní a povolovaly tak ničit vozidla i z menší vzdálenosti.

Rebelský střelec

29. srpna 2009 v 12:05 | Desin Drowe |  Aliance - pěchota
Rebelský střelec

Rebelští střelci byli protějšky těch imperiálních.Byli to speciální jednotky Aliance,které s sebou přenášely těžke blastery,nebo střilely z na vozidlech nasazených blasterů.
Na stanici Massassi ovládaly proti vzudšné kanon,aby podpořili stíhače.

Rebelský voják

29. srpna 2009 v 12:04 | Desin Drowe |  Aliance - pěchota
Rebel trooper

Rebelští vojáci byli standartními vojáky Aliance za obnovení Republiky.Lidé přicházeli ze všech směrů a z různých důvodů pro připojení.
Rebelští vojáci bojovali ve všech nejdůležitějších bitvách Galaktické Občanské Války.Někteří z nich byli na palubě Tantive IV. když byl přichycen tažným paprskem Hvězdného destruktoru jménem Devastor,někteří z nich byli zajati a někteří zabiti.
Další z nich bojovali po celé Galaxii za svobodu na planetách jako Jabiim,Yavin IV.,Hoth,nebo Endor.
Nejvíce si oblékali modrá trika,šedé kalhoty a pro ochranu černé vesty.Hlavy jim chránily bílé sundatelné helmy.
Vojáci nejčastěji používali DH-17,nebo A280 blasterové pistole.Během bitvy o Hoth na sobě měli izolační se sněhem splývavé oblečení a na hlavách čepice s polarizačními brýlemi.Mnoho z nich mělo na zádech bat'ohy s výbavou pro přežití.DH-17 a A280 blastery měli stále po ruce.
Na jinak přírodou pokrytých planetách vojáci stále používali stejné uniformy s tou vyjímkou,že ho měli barevně sladěné s přírodou,což z nich dělalo těžší cíle,než bíle odění stormtroopeři.Pro specializované vesmírné mise si oblékali černé a zelené uniformy.
Po poražení Impéria a vyhášení Nové Republiky a s později pokračující Yuuzhann vongskou válkou byli dodatečně vybaveni tělní ochranou okolo torsa.
Uniformy zůstaly stejné,ale nyní měli vojáci na rameni vyšité znaky Nové Republiky.
Rebelští důstojníci si oblékali stejné oblečení s rozlišením dvou černých proužků na kalhotech a bundou,kterou nosili na uniformě.

POZNÁMKA:REBELŠTÍ VOJÁCI JSOU ČASTO ZOBRAZOVÁNI JAKO LIDÉ,JE TO VŠAK Z TOHO DŮVODU,ŽE OBRÁZKY POCHÁZEJÍ Z ČASNÉ DOBY OBČANSKÉ VÁLKY KDY BYLA VĚTŠINA REBELŮ LIDÉ.

Generál Grievous

29. srpna 2009 v 12:02 | Desin Drowe |  KNS-postavy
Generál Grievous

Domovská planeta:Kalee
Druh:Kaleesh
Výška:216 cm
Barva světelných mečů:Dva zelené,dva modré(meče získal zabitím Jediů)

Narodil se pod jménem Qymaen jai Sheelal,během Klonových válek byl nejvyšším generálem separatistické droidí armády.
Původně byl druhu Kaleesh z planety Kalee.Kalee byl právě ve válce s Huky a byli tedy v konfliktu zvaném Hukská válka.
Qymaen se rychle naučil umění války a naučil se střílet s tzv.slaughter pistole(vrhala projektily,které vybuchovaly).
Během Hukské války zabil mnoho Huků a pro jeho lid se stal uznávyným bojovníkem.Když se setkal se ženou jeho druhu Ronderu Iij Kummar mystriní mečů unikli jen těsně smrti rukou Huků.Se zlomeným srdcem nenáviděl z celé své duše Huky.Následován nejlepšími bojovníky dobyli planetu Huk.
Hukové se však obrátili na pomoc k Republice a Kaleeshové byli Jediem zahnáni zpět.
Posedlý pomoci jeho lidu uzavřel dohodu s Bankovním klanem.Poté co zjistil,že byl Kalee znovu napaden Huky toužil po odvetě.
Předseda Bankovního klanu San Hill spolu s Hrabětem Dooku zařídili,aby na palbubě Grievousova raketoplánu Martyr byla bomba.
Grievous byl kriticky raněn,ale žil,Hill přichystal finální část jeho plánu a Kaleeshan byl přeměněn na kyborga a stal se tak potenciální zbraní ve válce,kterou Dooku chystal.
Grievous se stal nejvyšším Generálem a po tři roky zabíjel Republiková vojska a Jedie.Dooku ho vycvičil v umění bojování se světelným mečem.
Grievous bojoval v mnoha vítězných bitvách jako byly:Bitva o Hypori,Fallen,Togoria a rada separatistů si pochvalovala jeho velení.
V posledním roce Klonových válek v roce 19BBY vedl flotilu a unesl Nejvyššího Kancléře Palpatina.V bitvě o Coruscant poté se svou vlajkovou lodí Invisible Hand utíkal před Jedii,avšak utéct se mu nepodařilo a Grievous bez zabitého Hraběte Dooku uprchl do Vnější soustavy na planetu Utapau.
Rada separatistů měla velké obavy ze ztráty Hraběte Dooka,Grievous je tedy poslal na planetu Mustafar nedaleko od Utapau.
Byl zabit nedlouho poté,co se Obi-Wan Kenobi s 212.Útočným batalionem objevili na Utapau,konec války následoval chvíli po jeho smrti.
Po Grievousově smrti bylo jeho mrtvé tělo využito k výrobě droida N-K Necrosis.Droid byl zničen chvíli po své výrobě.

Luminara Unduli

29. srpna 2009 v 11:19 | Desin Drowe |  Řád Jedi
Luminara Unduli

Národnost: Mirialan
Domácí svět: Mirial
Výška: 170 cm
Barva očí: Modrá
Barva vlasů: Černá
Datum úmrtí: 19 BBY
Padawani: Baris Ofee

Luminara Unduli byla Mirialanská žena, jenž sloužila jako Mistryně Jedi a Generál ve vadnoucích letech Galaktické Republiky.
Byla významnou poradkyní pro Radu Jediů, nejvyššího Kancléře a Galaktický Senát.
s její poslední Padawankou, Baris Ofee, tvořila impozantní společnost pro tvory žijící v místech krize.
Luminara se narodila na planetě Miriel , suché, studeném a sklíčeném světě utlačovaným Obchodní Federací.
Do Chrámu Jediů byla přivezena ve velmi mladém věku a tak prožila jen část utrpení ostatních Mirilianů.
Jako Jedi si zvolila cestu fyzikálních disciplín a výrazně si zlepšila svoji tělesnou zdatnost, která jí po mnoha letech tréninku zvýšila pružnost a hbitost v boji.
Její tetování signalizovala její kulturu.
Pár let před Invazí na Nabo byla jmenována Mistriní Jedi.
Ctíce Mirilianskou kulturu, totiž že žádné Mirilianské dítě přivedené do Chrámu Jediů nebude trénováno nikým jiným, pouze jiným Mirilianem, ve svém životě neměla Padawana z jiného světa.
Byla blízkou přítelkyní Shaak Ti a Quinlana Vosa.
Během Klonových válek bojovala v mnoha bitvách a mimo Ansionu se zúčastnila i Bitvy o Geonosis.
Když byl zrádný Rozkaz 66 odvysílán všem Klonovým vojákům pod jejím velením, Luminara právě léčila muže, kteří byli v Bitvě o Kashyyk zraněni.
Luminara byla rychle zastřelena svými vojáky vedenými Velitelem Faiem.
Po vzniknutí Impéria Sate Pestage sepsal dokumenty, ve kterých se psalo, že Luminara Unduli byla popravena, protože byla spiklenec s cílem svrhout Republiku.


Sen Udo-Mal

29. srpna 2009 v 10:57 | Desin Drowe |  Řád Jedi
Sen Udo-Mal
Národnost: Cerean
Barva vlasů: Bílá

Send Udo mal byl mužský Cerean, který sloužil jako Mistr Jedi v letech před Klonovými válkami.


Nemen Ull

29. srpna 2009 v 10:47 | Desin Drowe
Nemen Ull

Datum úmrtí:22BBY
Padawani: Wamtra

Nemen Ull byl mužský Mistr Jedi, který sloužil Řádu a Galaktické Republice během Klonových válek.
Během Klonových válek Ull a jeho Padawan, Wamtra, cestovali na Argul, aby se zúčastnili zdejší bitvy.
Po několik hodin drželi Separatistickou armádu na pláži, přičemž poskytovali Argullianům čas na přemístění svých zraněných do zdejších Přístavních věží.
Avšak Ull Wamtru opustil, aby našel ztracené dítě v nedalekém apartmánu, který byl napaden tanky AAT a Ull byl zabit.

Ulseh

29. srpna 2009 v 10:41 | Desin Drowe |  Řád Jedi
Ulseh
Datum úmrtí:22 BBY

Ulseh byl lidský Mistr Jedi, který sloužil Řádu a Galaktické Republice během Klonových válek. Ulseh trénoval mladého Padawana jménem Ren Auglu a zúčastnil se bitvy o Argul, kde dohlížel na evakuaci zraněných Argullianů.
Poté co byl republikový křižník třídy Acclamator sestřelen separatistickou artilérií, Ulseh šel k ztroskotané lodi na pomoc přeživším.
Avšak Separatistická artilérie palbu opakovala, a Ulseh byl zabit.

Darth Sidious-galerie

29. srpna 2009 v 10:31 | Desin Drowe |  Fotogalerie zlo

Darth Vader-galerie

28. srpna 2009 v 13:16 | Desin Drowe |  Fotogalerie zlo

Star Wars fanfilmy

28. srpna 2009 v 11:34 | Desin Drowe |  Star Wars filmy
Svět Star Wars to už dávno není jen svět 6 skvělých filmů, které dobyly svět. Na internetu a na oficiálních stránkách (např. theforce.net) se již delší dobu představují stále lepší a lepší fan filmy od té velmi nízké, po velmi vysokou kvalitu.
Na tomto blogu bych vám chtěl tyto filmy přiblížit.
Nebojte se, od těch nudných vás ubráním. Místo nich vám sem naservíruji ty nejlepší a na ty kratší vám sem umístím odkaz na on-line shlédnutí.
No a vy neváhejte.
Tady máte hned ten první a možná i ten nejlepší. Tak stahujte, je to legální.


http://www.ausgamers.com/files/details/html/17073 První kapitola filmu I.M.P.S. Relentless
Download je velký přibližně 250 MB.
Hlavní roli zde hrají stormtroopeři.


Upoutávka:A máme tu další filmeček. Tentokrát však k on-line shlédnutí. Nebojte, ve filmu se nemluví. Má asi 5 minut a je o Duelu Sithských učedníků.
Celkem Slušný film.


Darth Cognus

28. srpna 2009 v 10:10 | Desin Drowe |  Sithský Řád
Darth Cognus

Darth Cognus byla žena druhu Ikotchi, Sithem a členkou Dartha Baneova Sithského řádu.
Jejím učedníkem byl tříoký mutant lidského druhu Darth Millennial.
Cognus byla na svého učedníka, který žil v rozporu s učením Dartha Banea, rozhněvána, a tak ho vyhnala pryč.
Millennial, který považoval pravidlo za příliš restriktivní, uprchl do světa Dromund Kaas, kde založil Náboženství Temné strany.
Darth Cognus zavrhla svého starého učedníka a našla si nového, žijící v souladu se Sithským Řádem.

Luke Skywalker

28. srpna 2009 v 8:54 | Desin Drowe |  Nový Řád Jedi
Luke Skywalker

Národ:Člověk
Barva meče:Modrá,později zelená
Výška:172 cm
datum narození/smrti:19 BBY,/mezi 43 a 147 ABY


Luke Skywalker byl legendární voják a především Rytíř Jedi,který pomohl porazit Galaktické Impérium a založit Novou republiku a Nový řád Jedi.
Narodil se roku 19 BBY senátorce z Naboo Padmé Amidale a sešlému Jedimu Anakinu Skywalkerovi spolu se svou sestrou přišli na svět na základně na asteroidu Polis Massa.Obi-Wan i Yoda věděli,že by hrozilo nebezpečí jak jemu,tak jeho sestře,a proto byl uschován na Tatooine na farmě strýčka Owena a tety Beru.
Během svého života v rodině Larsových byl chráněn Obi-Wanem Kenobim,který žil nedaleko od něj.
Do Galaktické Civilní války se připletl poté,co se strýčkem koupili dva protokolární droidy,kteří v sobě měli plány Hvězdy smrti.
Luke se setkal s Obi-Wanem poté,co byl napaden Tuskeny.Společně objevili zničený sandcrawler Jawů a poté,co byli Larsovi zabiti vydal se s Obi-Wanem do Mos Eisley kde se zapletli do přestřelky a odletěli s Hanem Solem a jeho přítelem Chewbaccou na Alderaan.
Během cesty na Alderaan ho Obi-Wan naučil základy Síly.
Alderaan byl však zničen a Millenium Falcon byl vtažen do Hvězdy Smrti.
Na palubě Hvězdy Smrti s Hanem Solem a Chewbaccou osvobodili Princeznu Leiu Organu a podařilo se jim uprchnout,ovšem bez Obi-Wana.
Na základně rebelů na Yavinu 4 se stal oficiálním členem Aliance.Na Yavinu 4 strávil spoustu času trénováním na simulátorech a byl zabit jen dvakrát-měl nejlepší výsledky ze všech pilotů.
Vanden Willard byl okouzlen jeho schopnostmi a přijal ho do Červené eskadry-Luke letěl ve Willardově osobním X-Wingu.
Během Bitvy o Yavin po zničení obou lídrů eskader na sebe vzal úlohu zničení Hvězdy Smrti a díky Hanu Solovi a Kenobimu při použití Síly ke koncentraci zničil Hvězdu Smrti protonovým torpédem.Za tuto akci byli vyznamenáni medailí za statečnost.
Mnoho měsíců po zničení Hvězdy Smrti se setkal s piráty a imperiály,musel osvobozovat Leiu Organu,nebo pomáhat v důležitých bitvách.
Zažil například bitvu o Jabiim,Kalist VI,nebo o planetu Kiva.
Na Kalistu VI.potkal svého přítele z dětství Janka Sunbera,který nyní byl poručíkem v Imperiální armádě-toto setkání skončilo málem zničením celé flotily Aliance.
Roku 3 BBY na ledové planetě Hoth málem nepřežil setkání s Wampou,ale zotavil se v bactové nádrži a bojoval ve sněžnémspídru proti Impériu.
Po jeho sestřelení jako správný Jedi efektivně zničil AT-AT ze země.Poté,co poslední transport odletěl z planety vydal se ve svém X-Wingu na planetu Dagobah.
Na Dagobahu byl cvičen mistrem Yodou ve směrech Síly a praktikách Jedie.Jeho výcvik však nebyl dokončen,jelikož se dozvěděl o nebezpečí do kterého se dostali Han Solo a Leia Organa a odletěl na Bespin do Oblačného města.
V Oblačném městě se utkal s Darthem Vaderem a v souboji přišel o svou pravou ruku.Darth Vader mu řekl,že je jeho otec,na což skočil do vzduchové šachty a musel být vyzvednut svými přáteli.
Na palubě fregaty Nebulon-B2 mu ruka byla nahrazena kybortickou paží.Po mnoha pokusech osvobodit Hana Sola ze spárů Bobby Fetta přišla konečně největší šance-Han Solo se nacházel na trvalo v Jabbově paláci.
Luke spolu s Leiou a Landem osvobodili Hana Sola z jeho zajetí-Skywalker se musel utkat s rancorem,aby vůbec přežil.
Nedlouho poté se Skywalker vrátil na Dagobah,aby dokončil svůj Jedijský výcvik.Od Yody se dozvěděl,že Vader je opravdu jeho otec a po Yodově smrti mu Obi-Wan řekl,že pro to,aby se stal Jediem se musí znovu utkat s Vaderem,také mu řekl,že Leia je jeho sestra.
Luke se vrátil k flotile rebelů,která právě chystala útok na druhou Hvězdu Smrti a připojil se k jednotce,která měla zničit pozemní štít na lesnatém měsíci Endoru.
Luke cítil Vadera na palubě Executoru a prohlásil,že jeho přítomnost ohrožuje tuto misi.
Poté,co byli přivedeni do vesnice ewoků se od skupiny vedené generálem Solem odpojil a ještě předtím,než odešel oznámil Leie to,že jsou souozenci,poté se vydal Vaderovi doufajíc,že je v něm dobro.Vader ho vzal jako vězně,ze kterého se měl stát Sith na palubu Hvězdy Smrti do pokoje Imperátora.
Před Imperátorem se opět utkal s Darthem Vaderem a poté,co ho rozčílil slovy:,,Jestli se k nám nepřidáš ty,možná se k nám přidá tvoje sestra''.
Luke na Vadera zaútočil plný hněvu a po souboji mu usekl pravé zápěstí,naštěstí si ale uvědomil,že použil mnoho vzteku a odmítl Vadera zabít.
Imperátor na něj použil Sílu jako blesky a chtěl ho zničit.Potvrdila se však Lukov doměnka,že ve Vaderovi je dobro-Vader pohled na svého umírajícího syna nesnesl a hodil Imperátora do nedaleké šachty,čímž obětoval svůj život za Lukův.
Luke se ho snažil zachránit,ale to se nedalo,těsně unikl z vybuchující Hvězdy Smrti a i se svým otcem se vrátil na Endor.
Po bitvě o Endor se Luke stále zmapatovával ze svého zranění způsobené blesky,Luke zachránil Wedge Antillese z jistého zranění,nebo smrti.Antilles obdržel zprávu,že stanice na Bakuře se má zlikvidovat.
Skywalker vedl jednotky Aliance proti Ssi-ruukům.Luke a jeho sestra zorganizovali smlouvu s impériem,které jim pomohl nepřátele zničit.
Bo bitvě o Bakuru Luke vedl eskadru Rogue na pátrací misi na Corellii,Skywalker musel využít své síly Jedie k odražení útoku Generála Weira,po této bitvě Luke předal velení eskadry Rogue Wedgovi.
Luke se od roku 4 ABY zajímal o Jedie a hledal po celé Galaxii nějaké stopy po nich.Stále byl odhodlán založit Akademii Jediů,kde by trénoval nové přírustky a obnovit tak Řád Jedi.
Během své návštěvy na planetách Iskalon a Shawken,během této mise potkal Iskaloniána jménem Kiro,který byl citlivý na Sílu a Luke doufal,že ho bude moci vycvičit v Rytíře Jedi.
Luke měl při výcviku nových Jediů strach z toho,že by mohli propadnout Temné Straně a mohli by se tak stát novými Darthy Vadery.
Během velké Bitvy o Mindor byla lod',z které Luke řídil Novorepublikové jednotky rozdělena na tři kusy.Luke tam musel použít Sílu k tomu,aby přežil pád na povrch planety,Luke se poté dobrovolně vzdal Cronalovým vojákům.
Během této mise odhalil Nicka Rostua a Kara Vastora,kteří byli Cronalem kontrolováni.Poté,co se u z Mindoru vrátil.6 měsíců po návratu rezignoval na post Generála Nové republiky.
Když byla jeho sestra Leia Organa unesena Hanem Solem vydal se Luke spolu s princem Isolderem,kteerý byl její nápadník na planetu Dathomir,kde se Solo ukrýval.
Dathomir byl však pod kontolou zbytku Impéria diktátora Zsinje a vesmír byl blokvaný.Luke použil Jedijský trans,aby ho nezaměřili senzory a i s Isolderem se na planetu dostal.
Luke zde objevil lod' Jediů,která zde ztroskotala před půl stoletím a při jejím průzkumu byl napaden čarodějkou Teneniel Djo,která je zavedla do vesnice,kde se nacházel i Solo s Organou,robotem C-3PO a Chewbacca.
Po dohodě se klanovými sestrami se parta vedená Lukem vydala pro součástky do lodi,aby mohli porouchaný Falcon opravit a odletět tak.
Luke dovedl partu do opuštěné imperiální věznice,kde vládly zlé Sestry Noci používající temnou stranu Síly a jejich sloužící opuštění otroci.
Lukovi se s ostatními podařilo součástky získat a měli tak naději na přežití.Sestry noci však zaútočili na Klanové sestry a Luke se musel obětovat,aby mohly být součástky donešeny k Falconovi.
Spolu s ochočenými rancory dobyl jedno z imperiálních středisek určených pro blokádu pevnosti Klanových sester a poté šel Klanovým sestrám na pomoc proti Sestrám Noci.
Luke byl při setkání s nejmocnější čarodějkou málem zabit a teprve ted' poznal pravé účinky Síly-Síla ho vyléčila sama z jisté smrti.
Luke po zotavení usedl do kokpitu Falconu a zachránil Hana Sola,který se chtěl čarodějkám vzdát(více Star Wars:Námluvy princezny Leiy).
Roku 10BBY poklekl před navrátilým Imperátorem a podlehl Temné straně Síly a sloužil pod impériem jako Vrchní velitel imperiální flotily.Poté však s klonem Palpatina bojoval a vrátil se zpět ke Světlé straně.
Po získání Dathomiru a smrti Zsinje byl Luke přítomen na svatbě Leiy Organy a Hana Sola.
19 ABY spolu s Marou Jade bojoval proti navrátilému Velkoadmirálu Thrawnovi.
Během invaze Yuuzhan vongů byl klíčovou postavou k jejich poražení a narozdíl od jiných se nebál prozkoumat jejich zvláštní techniky.
Oženil se s Marou Jade a roku 26 BBY se jim narodil syn Ben.
V určitý okamžik před 147 ABY Luke zemřel a jeho duch se spojil se Sílou,stejně jako otec a jiní Jediové.

Ganner Rhysode

28. srpna 2009 v 8:51 | Desin Drowe |  Nový Řád Jedi
Ganner Rhysode

Barva meče:Modrá
Domácí svět:Teyr
Výška:177 cm
Datum úmrtí:28ABY

Ganner byl Rytířem Jedi Nového řádu.Chtěl být velkým hrdinou a podporoval Durronovu vizi ohledně Jediů a agresivní akci proti vetřelcům Yuuzhann Vongům.Během jejich invaze byl vyslán Lukem Skywalkerem,aby společně s tehdy pro něj nepříjemným Corranem Hornem letěl zachránit studenty,kteří uvízli na planetě Bimmiel.Na této planetě spolu s Hornem museli zachran'ovat nejen studenty,ale s jejich pomocí i celou planetu před Vongy.
Rhysode pokračoval v boji s Yuuzhann Vongy i nadále a sloužil v takzvaném Útočném týmu Myrkr,kterému velel.O rok později vysledoval Jacena Sola,který chyběl na misi a byl chycen Jacenovými uchvatiteli a byl vzat zpět na Coruscant jako obět'.Nakonec se mu splnila touha být hrdinou-to když sám pomocí Síly držel stovku Yuuzhann Vongů a umožnil tak Jacenu Solovi přístup k Mozku(Yammosku) Yuuzhan Vongů,když Jacen sabotoval Yammoska a utekl zpět k Nové republice stal se Ganner Rhysode hrdinou nejen pro Novou republiku,ale získal i úctu Yuuzhann Vongů.Zemřel 28 let po bitvě o Yavin.